IV Liga Lubelska - gr. I

14 czerwca 2023 r.
19:30

Start Krasnystaw pokonał Świdniczankę w finale Pucharu Polski. "Nie da się słowami opisać naszej radości"

(fot. Piotr Michalski)

Niespodzianka w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Start Krasnystaw wykorzystał atut własnego boiska i chociaż do przerwy przegrywał ze Świdniczanką 0:1, to w drugiej połowie odwrócił losy meczu i pokonał rywali 2:1.

Podopieczni Marka Kwietnia w tym sezonie potrafili już napsuć ekipie ze Świdnika sporo krwi. W starciu na boisku przy ul. Turystycznej Start długo prowadził, ale ostatecznie zremisował na wyjeździe 1:1.

Kilkanaście dni temu obie drużyny zagrały ligowy rewanż. I tym razem górą byli Michał Zuber i spółka, którzy wygrali 2:1. A to plus świetna forma w ostatnich tygodniach stawiało gości w roli faworyta. Start nie zamierzał jednak ułatwiać rywalom zadania i po 16 latach przerwy liczył, że znowu zagra w centralnej edycji Pucharu Polski.

– Finał, to będzie zupełnie inne spotkanie, myślę, że bardziej zbliżone do tego pierwszego, które rozgrywaliśmy w Świdniku, a nie drugiego u nas. To pierwsze było bardzo zacięte i wyrównane i takiego spotkania się spodziewamy – zapowiadał przed pierwszym gwizdkiem opiekun zespołu z Krasnegostawu.

Mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Jedną z nielicznych już w 14 minucie wykorzystał Kamil Sikora, który strzelił po długim rogu, między nogami obrońców i rykoszecie. Dzięki temu „Świdnia” szybko ustawiła sobie spotkanie. Kolejne fragmenty? Okazji było, jak na lekarstwo.

W drugiej odsłonie gospodarze nie mieli już nic do stracenia, ale ciągle brakowało konkretów pod obiema bramkami. Spotkanie nabrało rumieńców po godzinie gry. Najpierw Krzysztof Janiak poradził sobie z próbą Zubera, a po chwili, po drugiej stronie boiska musiał się wykazać także Paweł Socha. W 70 minucie miejscowi dopięli swego. Po błędzie jednego z obrońców Świdniczanki w odpowiednim miejscu znalazł się Radosław Lenard i lewą nogą strzelił na 1:1.

W końcówce to podopieczni trenera Kwietnia przechylili szalę na swoją stronę. W 84 minucie z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Jakub Czarniecki, a głową na 2:1 trafił Oliwier Konojacki. I w zaledwie kwadrans gospodarze odwrócili losy spotkania. Było jednak jeszcze trochę czasu, żeby powalczyć o wyrównanie i przedłużyć mecz. W czwartej minucie doliczonego czasu gry przed szansą stanął Michał Paluch. Z bliska przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką i to Start mógł świętować zdobycie pucharu, a dodatkowo szykować się na wyżej notowanego rywala w centralnej edycji rozgrywek.

ZDANIEM TRENERÓW

Łukasz Gieresz (Świdniczanka)

– Szkoda, bo w pierwszej połowie mieliśmy wszystko pod kontrolą, a do tego objęliśmy prowadzenie. Spotkanie było bardzo zamknięte, jeżeli chodzi o sytuacje, ale po przerwie popełniliśmy dwa błędy, które wcześniej nam się nie zdarzały. A to spowodowało, że Start był skuteczniejszy o tego jednego gola. Pozostaje nam pogratulować przeciwnikowi zwycięstwa.

Marek Kwiecień (Start Krasnystaw)

– Nie da się słowami opisać naszej radości. Naprawdę bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Tym bardziej, że do przerwy przegrywaliśmy. Druga połowa zdecydowanie należała już do nas. Strzeliliśmy dwie bramki, a później broniliśmy wyniku i udało się dowieźć go do końca.

Start Krasnystaw – Świdniczanka Świdnik 2:1 (0:1)

Bramki: Lenard (70), Konojacki (84) – Sikora (14).

Start: Janiak – Kożuchowski, Saj, Czarniecki, Chariasz, Florek (85 Pachuta), Konojacki, D. Sołdecki, Ciechan, Lando, Skiba (90 J. Sołdecki).

Świdniczanka: Socha – Szymala (80 Kanarek), Pielach, Koźlik, Bednarczyk (88 Ptaszyński), Nawrocki, Sikora (74 Strug), Skoczylas, Zuber, Kotowicz, Paluch.

28 przelewów w 2 miesiące. Kobieta straciła duże pieniądze

Uwierzyła, że może dużo zarobić. A wizja zysku uśpiła jej czujność. 40-latka z powiatu ryckiego tak skutecznie "inwestowała", że straciła aż 85 tys. zł. Teraz oszustów, którzy ją nabrali próbuje ustalić policja.

Pomysł na wycieczkę. Róże, historia i plany na przyszłość

To wyjątkowe miejsce, powstałe z pasji do historii i róż. Tych najpiękniejszych kwiatów jest tutaj już ponad 700 odmian. Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych w Kazimierzu Dolnym lada dzień mienić się będzie tysiącem barw.

Bakterie w wodociągu. Problem ma kilka wsi w dwóch gminach

Przekroczenie wartości parametru mikrobiologicznego i obecność bakterii kałowych stwierdzili kontrolerzy sanepidu po zbadaniu wody z wodociągu w Wierzchowiskach (gm. Piaski, pow. świdnicki) oraz w Opoczce (gm. Annopol, pow. kraśnicki).

Pysznie jak przed wiekami. Kulinarny festiwal z kuchnią Mikołaja Reja (program)
24 maja 2024, 10:00

Ćwikiełki w piec namotać, czyli zbliża się Festiwal Mikołaja Reja – mówi prof. Jarosław Dumanowski, który obok Nicolasa Mikołaja Niki Reya, Łukasza Modelskiego i dr Jacka Szklarka przyjedzie do Siennicy Różanej, by od 24-26 maja 2024 opowiadać o ojcu literatury polskiej, gotować wedle jego upodobań i wypiekać mikołajowe gąski

Tragiczny wypadek. Nie żyje motocyklista

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak do tego doszło. faktem jest, że w wypadku drogowym pod Kraśnikiem dzisiaj rano zginął motocyklista. Droga jest nadal zablokowana.

Oddycha czy nie oddycha? Młodzi ludzie ratowali ofiary wypadków
ZDJĘCIA/WIDEO

Park Ludowy był w sobotę jak wielki tor nieszczęść i wypadków. Odbywały się tam okręgowe zawody w ramach XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy musieli pomagać i ratować osoby potłuczone, poparzone, nieprzytomne, omdlałe, ranne i połamane. Na szczęscie byli to tylko pozoranci.

Ponad 100 nowych ochotników w terytoliarsach
12 maja 2024, 8:00

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie podstawowe i wyrównawcze w 2 Lubelskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. 24 maja złożą uroczystą przysięgę.

Weekend w kinie. Na ekranie 6 najlepszych dokumentów
17 maja 2024, 19:00

Sześć najlepszych dokumentalnych filmów zaprezentowanych na 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity będzie do obejrzenia w Zamościu w majowy weekend.

Już po Juwenaliach. Tłumy na imprezie Politechniki Lubelskiej

Prawdziwe tłumy przyciągnęły sobotnie koncerty Juwenaliowe. Na terenach zielonych bawili się nie tylko studenci Politechniki Lubelskiej, która zorganizowała dwudniową imprezę.

Szybka akcja między regałami. Policjant dopadł złodzieja

Zawodowa czujność nie zawiodła policjanta chełmskiej komendy. W jednym z klientów sklepu "wyczuł" złodzieja. Zatrzymał go natychmiast.

Zaatakował dziecko. Chłopiec aż stracił przytomność

Nie wiadomo, dlaczego to zrobił. 30-latek z Chełma odpowie za uszkodzenie ciała i rozstrój zdrowia 10-letniego chłopca. Zaatakował dziecko w sklepie.

Wyścigi na wodzie. Pływali o puchar rektora Politechniki Lubelskiej

Słońce świeciło, a wiatr nieźle wiał. To były znakomite warunki do pływania z żaglem. Na Zalewie Zemborzyckim odbyły się w sobotę regaty. Do wygrania był puchar rektora Politechniki Lubelskiej.

Polak wciąż bez wygranej na PGE Narodowym. Pięciu zawodników Orlen Oil Motoru na torze, tylko jeden w finale

W sobotę w Warszawie odbyła się kolejna edycja Orlen FIM Speedway Grand Prix. Tłumnie zgromadzona na trybunach Stadionu Narodowego publiczność czekała na wygraną Polaka, ale musiała zadowolić się „jedynie” drugim miejscem Bartosza Zmarzlika. W sumie na torze zaprezentowało się aż pięciu zawodników mistrza Polski – Orlen Oil Motoru Lublin.

Wisła Grupa Azoty Puławy podniosła się z kolan w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin

Po wyjazdowym zwycięstwie w Stężycy Wisła Grupa Azoty Puławy dopisała na swoje konto cenny punkt po meczu w Lubinie. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego przegrywali w gościach z rezerwami Zagłębia dwoma golami, ale zdołali się podnieść i doprowadzić do remisu