I LIGA

7 kwietnia 2024 r.
14:51

Błyskawiczna czerwona kartka, Motor zrewanżował się Wiśle Kraków [zobacz bramki]

(fot. Wojciech Szubartowski)

Na Arenie Lublin 4:1 dla Wisły, a w Krakowie 3:1 dla Motoru. W niedzielę wszystko układało się po myśli drużyny Mateusza Stolarskiego. Szkoleniowiec w starciu ze swoim byłym klubem zanotował pierwsze zwycięstwo w roli trenera żółto-biało-niebieskich.

Już w 94 sekundzie Motor wypracował sobie całkiem niezłą okazję na gola. Michał Król popędził prawym skrzydłem do linii końcowej, dośrodkował do Piotra Ceglarza, ale ten uderzył źle, do ziemi i piłka po koźle ostatecznie przeszła nad poprzeczką.

W siódmej minucie kontrowersyjną decyzję podjął arbiter zawodów. W niegroźnej sytuacji Bartosz Jaroch po prostu kopnął piłkę do przodu. Dopadł do niego minimalnie spóźniony Kacper Wełniak, a rywal „wjechał” mu w staw skokowy. Wszystko wyglądało groźnie, ale to była bardzo przypadkowa sytuacja. Tymczasem po analizie VAR sędzia pokazał piłkarzowi Wisły czerwoną kartkę. A to oznaczało, że Motor stanie przed dużą szansą wywalczenia trzech punktów na trudnym terenie.

W 12 minucie zaatakowali jednak miejscowi. Szymon Sobczak czubkiem buta wycofał futbolówkę do Goku. Hiszpan uderzył na bramkę, ale ofiarna interwencja Mathieu Scaleta pomogła, żeby gola nie było. Szybko odpowiedział Motor po kolejnej akcji prawą stroną. Tym razem Bartosz Wolski wrzucił spod linii końcowej, a Ceglarz próbował uderzyć efektowną przewrotką. Trafił jednak w plecy rywala. Tuż po kwadransie ekipa z Lublina przeprowadziła trzecią akcję prawym skrzydłem i można powiedzieć: do trzech razy sztuka. Michał Król posłał kapitalną piłkę w pole karne, której nie sięgnął Joseph Colley. Świetnie głową strzelił Samuel Mraz i Motor wyszedł na prowadzenie.

W 22 minucie Dawid Szot po raz kolejny przegrał pojedynek na skrzydle z Michałem Królem, a ten znowu dobrze zagrał w pole karne. Tym razem graczy przyjezdnych uprzedził Alvaro Raton. Kilka chwil później zrobiło się po jeden. Jesus Alfaro łatwo oszukał w polu karnym Pawła Stolarskiego, dośrodkował na dalszy słupek, a tam kiepskie ustawienie Krystiana Palacza wykorzystał Goku i głową trafił na 1:1.

Po dwóch kwadransach Wisła zaatakowała lewą stroną i tym razem Szot pokazał się w ataku. Dobrze zagrał w szesnastkę, gdzie w niezłej sytuacji znalazł się Alfaro. Uderzył jednak za lekko, a do tego prosto w Kacpra Rosę. W odpowiedzi Sebastian Rudol wygrał walkę o pozycję przy rzucie rożnym jednak „główkował” do „koszyczka” Ratona.

W 35 minucie znowu z dobrej strony pokazał się Ceglarz, który w polu karnym „przełożył” Mikrego Vilara i uderzył po krótkim rogu. Nie zaskoczył jednak bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry ponownie „Cegi” wygrał pojedynek na skrzydle i uderzył zza pola karnego, ale tym razem niecelnie.

W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy szybko „zabili” emocje. Już w 49 minucie goście mieli mnóstwo miejsca. Kamil Kruk, kiedy zagrywał na skrzydło do Michała Króla i ten drugi, przy okazji kolejnej wrzutki w pole karne. Ceglarz uciekł Vilarowi i kolanem z bliska znowu dał prowadzenie ekipie z Lublina.

W 56 minucie spotkanie mógł zamknąć Mraz, ale jego „główkę” odbił Raton. Golkiper „Białej Gwiazdy” szybko przeszedł jednak drogę z nieba do piekła, bo 120 sekund później dostał łatwe podanie, ale źle przyjął piłkę, która mu odskoczyła. Czujny Mraz szybko dopadł do futbolówki i wpakował ją do „pustaka”.

I w tym momencie było praktycznie po zawodach. W koekljnych fragmentach bardziej zanosiło się na czwartego gola dla Motoru niż na kontaktowe trafienie Wisły. Czwartą bramkę dla przyjezdnych mógł zdobyć Ceglarz, ale źle uderzył głową. Alan Uryga zablokował strzał Mariusza Rybickiego. Kacper Śpiewak był spóźniony do zagrania „Ryby”. Gospodarze niby starali się coś zdziałać z przodu jednak Kacper Rosa po przerwie nie miał za wiele pracy.

Wisła Kraków – Motor Lublin 1:3 (1:1)

Bramki: Goku (26) – Mraz (16, 58), Ceglarz (49).

Wisła: Raton – Jaroch, Uryga, Colley (59 Krzyżanowski), Szot (37 Łasicki), Villar (59 Baena), Duda, Carbo, Goku (74 Bregu), Alfaro, Sobczak (74 Omrani).

Motor: Rosa – Stolarski (46 Lis), Rudol (46 Kruk), Najemski, Palacz. M. Król (66 Rybicki), Wolski, Scalet, Wełniak (72 R. Król), Ceglarz, Mraz (66 Śpiewak).

Żółte kartki: Alfaro, Szot, Łasicki – Stolarski, Rudol, M. Król, Scalet.

Czerwona kartka: Bartosz Jaroch (7. minuta, Wisła, za brutalny faul).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 21029.

Smacznego! Przepisy inspirowane twórczością Mikołaja Reja
Magazyn

W oczekiwaniu na Festiwal Mikołaja Reja podrzucamy kilka przepisów nawiązujących do upodobań kulinarnych ojca polskiej literatury i kuchni. Zaczynamy od słynnej faramuszki.

Pamiętali o Marszałku. 89. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego
Zdjęcia

Lublin uczcił dzisiaj 89. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji odbył się marsz pamięci, który wyruszył z placu Litewskiego, przez deptak i ulicę Królewską do Archikatedry.

Budują boisko między blokami. Ma być dostępne dla wszystkich

Plac budowy został przekazany w środę i prace ruszyły natychmiast. Na osiedlu Chmielna II w Krasnymstawie powstaje boisko. Będzie dostępne dla wszystkich.

Kilka godzin bez wody. To dotyczy jednej ulicy w mieście

Albo trzeba kranówki nałapać na zapas, albo po prostu jakoś bez bieżącej wody przeżyć kilka godzin. Przerwy w dostawie zapowiada na poniedziałek PGK Zamość.

Owoce na wagę złota? Kto pracuje, ten ma

Rozmawiamy z Marek Krzesickim z Pachnowoli koło Puław. Jednym z większych plantatorów truskawki w gminie. Razem z polami, które przepisał dzieciom, posiada około 3,5 hektara truskawkowych pól.

Lidera nie oddali, czyli Orlęta Łuków w derbach lepsze od ŁKS Łazy

W spotkaniu otwierającym 24. kolejkę Orlęta Łuków pokonały ŁKS Łazy 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu karnego Bartosz Młynarczyk.

Truskawka ma się dobrze, ale lokalnych plantacji ubywa

Tegoroczny sezon truskawkowy zaczął się kilka tygodni wcześniej, niż zwykle. Choć mamy dopiero początek maja, prace na polach idą pełną parą. Pogoda, nie licząc nocnych przymrozków, dopisuje. Za dwukilogramową łubiankę znad Wisły w tym tygodniu płaciliśmy ok. 35 złotych

Słabo zaczęli, dobrze skończyli. Edach Budowlani nadal w grze o brązowy medal

W spotkaniu przedostatniej kolejki Edach Budowlani Lublin pokonali Drew Pal 2 RC Lechię Gdańsk 29:17.

Policyjny pościg. Z okna volkswagena wylatywały narkotyki

Wieźli w samochodzie prawie kilogram narkotyków, więc nic dziwnego, że nie mieli ochoty na spotkanie z policją. Ale po pościgu zostali zatrzymani. Dwaj mieszkańcy powiatu włodawskiego musza się liczyć z długą odsiadką.

Kolejna zimna noc. Może być kilka stopni poniżej zera

W dzień jest słonecznie i sporo na plusie, ale nocą temperatura znacząco się obniży. Instytut Meteorologii I Gospodarki Wodnej wydał kolejne w ostatnim czasie ostrzeżenie o przymrozkach. Zimno będzie w całym województwie.

28 przelewów w 2 miesiące. Kobieta straciła duże pieniądze

Uwierzyła, że może dużo zarobić. A wizja zysku uśpiła jej czujność. 40-latka z powiatu ryckiego tak skutecznie "inwestowała", że straciła aż 85 tys. zł. Teraz oszustów, którzy ją nabrali próbuje ustalić policja.

Pomysł na wycieczkę. Róże, historia i plany na przyszłość
Zdjęcia

To wyjątkowe miejsce, powstałe z pasji do historii i róż. Tych najpiękniejszych kwiatów jest tutaj już ponad 700 odmian. Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych w Kazimierzu Dolnym lada dzień mienić się będzie tysiącem barw.

Bakterie w wodociągu. Problem ma kilka wsi w dwóch gminach

Przekroczenie wartości parametru mikrobiologicznego i obecność bakterii kałowych stwierdzili kontrolerzy sanepidu po zbadaniu wody z wodociągu w Wierzchowiskach (gm. Piaski, pow. świdnicki) oraz w Opoczce (gm. Annopol, pow. kraśnicki).

Pysznie jak przed wiekami. Kulinarny festiwal z kuchnią Mikołaja Reja (program)
24 maja 2024, 10:00

Ćwikiełki w piec namotać, czyli zbliża się Festiwal Mikołaja Reja – mówi prof. Jarosław Dumanowski, który obok Nicolasa Mikołaja Niki Reya, Łukasza Modelskiego i dr Jacka Szklarka przyjedzie do Siennicy Różanej, by od 24-26 maja 2024 opowiadać o ojcu literatury polskiej, gotować wedle jego upodobań i wypiekać mikołajowe gąski