Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zadłużył szalet w ZUS. Teraz straci mieszkanie?

Utworzony przez wow, 15 stycznia 2015 r. o 12:41
ta srus musi mieć na emerytury dla górników, którym umarza się składki, musi mieć dla wszelkiej maści trepów po 15 latach pierdzenia w stołek i chlaniu wódy na poligonie. a temu co zechce kupić to mieszkanie to niech mu ręka uschnie jak będzie podnosił łapę przebijając cenę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ta srus musi mieć na emerytury dla górników, którym umarza się składki, musi mieć dla wszelkiej maści trepów po 15 latach pierdzenia w stołek i chlaniu wódy na poligonie. a temu co zechce kupić to mieszkanie to niech mu ręka uschnie jak będzie podnosił łapę przebijając cenę.
Pora na jakiś protest społeczny w Białej, kiedy i gdzie ta licytacja ?. Może z Warszawy zaprosić stowarzyszenia i telewizję oraz Piotra Ikonowicza .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość prowadzi firmę przez 10 lat, chociaż w ogóle go nie stać na opłaty. Po co?! Gdyby ją zamknął, nie byłoby długu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość prowadzi firmę przez 10 lat, chociaż w ogóle go nie stać na opłaty. Po co?! Gdyby ją zamknął, nie byłoby długu...
Mądralo, a zasiłek dla bezrobotnych przez jaki okres można pobierać i w jakiej wysokości ?. Czy zasiłek wystarczy również na przeżycie (rodzina) i na spłatę zadłużenia ?. Podobno jesteśmy zieloną wyspą (na pewno peselowską) więc miało być coraz lepiej w naszym kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIe rozumiem problemu, Pana nie stać na ZUS to zamyka Pan firmę i już. Ja wiem że to jest przykre ale niestety takie jest prawo. Jak ja bedę sprzedawał kanapki na deptaku i dochód też bede miał na poziomie 1 tyś. zł to interes zamknę bo nie starczy mi na życie. Ten Pan składek nei płaci rozumiem żadnych, czy w takim arzie do lekarza też chodzi prywatnie? No bo lekarz też za darmo nie siedzi, opłaca się go z naszych składek, jak ktoś składek nie płaci to rozumiem do lekarza nie chodzi i po karetkę niedzwoni. Tak samo z emeryturą, za ten okres gdzie nie jest płacone emerytura wyzsza nie będzie. Niestety biznes musi się opłacać, w warunkach prawnych zapewnianych przez państwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mafia Tuska wyczyściła konta emerytalne Polaków zwyczajnie kradnąc im emerytury, kasa zniknęła bez śladu i teraz Kopacz szuka jej nawet w kiblu. Co to koorwa jest za kraj, w którym uczciwie pracującego człowieka nie stać na opłacenie daniny, z której nic nigdy nie dostanie, a ministry kupią za to wino po 100000zł!!! Tusk i Kopacz zodzieje z PO I PSL powinni odbyć kilku miesięczne staże w takich kiblach może coś by dotarło do pustych pał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIe rozumiem problemu, Pana nie stać na ZUS to zamyka Pan firmę i już. Ja wiem że to jest przykre ale niestety takie jest prawo. Jak ja bedę sprzedawał kanapki na deptaku i dochód też bede miał na poziomie 1 tyś. zł to interes zamknę bo nie starczy mi na życie. Ten Pan składek nei płaci rozumiem żadnych, czy w takim arzie do lekarza też chodzi prywatnie? No bo lekarz też za darmo nie siedzi, opłaca się go z naszych składek, jak ktoś składek nie płaci to rozumiem do lekarza nie chodzi i po karetkę niedzwoni. Tak samo z emeryturą, za ten okres gdzie nie jest płacone emerytura wyzsza nie będzie. Niestety biznes musi się opłacać, w warunkach prawnych zapewnianych przez państwo.
Mądralo, ten pan nie jest biznesmenem tylko samozatrudnionym. Biznesmen to facet co prywatyzuje Biawenę, zakłada spółkę wydmuszkę, zwalnia pracowników, FUS pokrywa koszty zwolnień, a gościu wynajmuje pomieszczenia  produkcyjne i żyje super  jako kamienicznik z czynszów dzierżawnych. Płaci co kwartał składkę na KRUS ( jakieś grosze) . A ludzie szukają sobie roboty. Wszystko to działo się za posłowania Abramowicza PIS i Bergera PO. Reszta jest milczeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybory się zbliżają, to poseł wykorzystuje biednego faceta, żeby się na jego plecach polansować. Żenada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie mamy Państwo.Bez bełkotu o Kaczyńskim ,Tusku,Millerze.Prawa mamy wszyscy jednakowe natomiast obowiązki różne.Jeden płaci 1100 zł. miesięcznie. A drugi 300 kwartalnie.I wszystko do qrwy nędzy jest ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak mnie nie starcza na życie to co mam zrobić, nie prowadzę firmy to powinnam chyba kraść, tak jak ktoś tu napisał przez 10 lat jak nie był w stanie to się zamyka firmę, w tym naszym pieprzonym kraju to nikogo nie obchodzi z czego ma żyć, takich nie mających z czego żyć jest nas mnóstwo i rząd nas ma daleko gdzieś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mądralo, ten pan nie jest biznesmenem tylko samozatrudnionym. Biznesmen to facet co prywatyzuje Biawenę, zakłada spółkę wydmuszkę, zwalnia pracowników, FUS pokrywa koszty zwolnień, a gościu wynajmuje pomieszczenia  produkcyjne i żyje super  jako kamienicznik z czynszów dzierżawnych. Płaci co kwartał składkę na KRUS ( jakieś grosze) . A ludzie szukają sobie roboty. Wszystko to działo się za posłowania Abramowicza PIS i Bergera PO. Reszta jest milczeniem.
 
Mądralo, ten pan nie jest biznesmenem tylko samozatrudnionym. Biznesmen to facet co prywatyzuje Biawenę, zakłada spółkę wydmuszkę, zwalnia pracowników, FUS pokrywa koszty zwolnień, a gościu wynajmuje pomieszczenia  produkcyjne i żyje super  jako kamienicznik z czynszów dzierżawnych. Płaci co kwartał składkę na KRUS ( jakieś grosze) . A ludzie szukają sobie roboty. Wszystko to działo się za posłowania Abramowicza PIS i Bergera PO. Reszta jest milczeniem.
  To rób tak samo i przestań skomleć. A koszty leczenia pana szaletowego przez te 10 lat pokryłeś m.in. z własnej kieszeni - jesteś zadowolony?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
    To rób tak samo i przestań skomleć. A koszty leczenia pana szaletowego przez te 10 lat pokryłeś m.in. z własnej kieszeni - jesteś zadowolony?  
Mądralo, płacę dwa razy po te 250 zł miesięcznie  składki zdrowotnej, i nie mam tu pretensji do gościa jednoosobowego przedsiębiorcy, któremu nikt odpowiednio wcześniej nie doradził jak poradzić sobie z tą sytuacją, tylko do polityków z tych czterech postkomunistycznych partii, którzy takie prawo uchwalili i tak nas urządzili  w tym państwie. Do samozatrudnionych (też nim jestem) nie mam żadnych pretensji i nie dam się napuścić na prostych ludzi pozostawionych od 25 lat samym sobie.  Nie "skomlę" mądralo tylko ci rzeczowo wyjaśniam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mądralo, płacę dwa razy po te 250 zł miesięcznie  składki zdrowotnej, i nie mam tu pretensji do gościa jednoosobowego przedsiębiorcy, któremu nikt odpowiednio wcześniej nie doradził jak poradzić sobie z tą sytuacją, tylko do polityków z tych czterech postkomunistycznych partii, którzy takie prawo uchwalili i tak nas urządzili  w tym państwie. Do samozatrudnionych (też nim jestem) nie mam żadnych pretensji i nie dam się napuścić na prostych ludzi pozostawionych od 25 lat samym sobie.  Nie "skomlę" mądralo tylko ci rzeczowo wyjaśniam.
 
Mądralo, płacę dwa razy po te 250 zł miesięcznie  składki zdrowotnej, i nie mam tu pretensji do gościa jednoosobowego przedsiębiorcy, któremu nikt odpowiednio wcześniej nie doradził jak poradzić sobie z tą sytuacją, tylko do polityków z tych czterech postkomunistycznych partii, którzy takie prawo uchwalili i tak nas urządzili  w tym państwie. Do samozatrudnionych (też nim jestem) nie mam żadnych pretensji i nie dam się napuścić na prostych ludzi pozostawionych od 25 lat samym sobie.  Nie "skomlę" mądralo tylko ci rzeczowo wyjaśniam.
  Nic rzeczowo nie wyjasniłeś. Jest swoboda prowadzenia dział gosp, a jeśli ktoś jest niemotą, to już jego problem. W artykule jest napisane, że pan saletowy dostawał monity. I co, nie czytał ich? Co to znaczy "doradzić jak poradzić sobie z tą sytuacją?". Przecież było czarno na białym napisane: "wzywa się do pokrycia długu w wysokości ...", a pan szaletowy musiał jednak "wyżywić rodzinę". To, że to państwo kradnie na każdym kroku to jedno, ale ja osobiście (i chyba ogólnie każdy rozsądny człowiek) nie będę pokrywał długów tego pana tylko dlatego, że "musiał wyżywić". Jak mi padną obroty to zamknę firmę, bo nie zamierzam mieć długów. Trzeba być idiotą, żeby postępować jak pan szaletowy. Ale jak napisałem - jego problem, sam podjął taką decyzję, nie jest dzieckiem, nie jest ubezwłasnowolniony, więc musi teraz wypić nawarzone piwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedyna rada dla Pana to założyć s. z o.o. zostać tam prezesem na 1/8 etatu iZUS podatek będzie minimalny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że człowiek nie reagował na pisma z ZUS-u. Mógł się ratować wcześniej. A teraz to już chyba pozamiatane. Smutne. Rażący przykład lekkomyślności przedsiębiorcy. Trzymam kciuki za to, żeby ZUS mu jakoś pomógł tak jak mi w zeszłym roku. Abolicja rządzi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakiś głupek. Skoro nie zarabia na tym interesie to likwiduje firmę i idzie pracować do kogoś innego lub innej instytucji. Jakby każdy myślał jak ten pajac to by wszyscy przestali płacić. A dowalić głupolowi karę i zlicytować mieszkanie. Za błędy i chytrość trzeba płacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech się przeprowadzi do kibla!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość prowadzi firmę przez 10 lat, chociaż w ogóle go nie stać na opłaty. Po co?! Gdyby ją zamknął, nie byłoby długu...
Święte słowa! Gospodarka rynkowa wymaga odrobimy pokory. Jak nie zarabiam to muszę się wycofać. Brak tej decyzji generuje tylko kolejne długi. Szkoda chłopa, ale takie życie. W końcu to jego składki na jego ubezpieczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakim trzeba być debilem, żeby olewać wezwania z ZUS. Pewnie myślał, że mu się przedawni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech się przeprowadzi do kibla!
Z tego kibla to ma rzut beretem do ZUS-u. Nie mógł przejść się i wyjaśnić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...