Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zadłużenie w woj. lubelskim: Rekordzista ma 54,7 mln zł do spłaty

Utworzony przez ajajaj, 29 października 2014 r. o 18:54 Powrót do artykułu
54,7mln? A wiecie, że zadłużenie LUBLINA na koniec roku 2013 wynosiło aż 980 MILIONÓW ZŁOTYCH???  Może o tym napiszcie artykuł, bo to wasze - dziennikarzy- zadanie patrzeć władzy, politykom na ręce. Prywatne długi to problem banków i ich ryzyko - nie nasz. Dlaczego nie napiszecie, że w rankingu zadłużenia LUBLIN awansował z 14 miejsca (w 2006r.) na 7 miejsce (w 2013r.) NAJBARDZIEJ ZADŁUŻONYCH MIAST WOJEWÓDZKICH W POLSCE??? To nas dużo bardziej dotyczy niż zobowiązania osób prywatnych wobec banków, bo zadłużenie miasta za jakiś czas będą musieli spłacić w podatkach wszyscy mieszkańcy Lublina !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest ktoś zorientowany jakie jest zadłużenie samorządowego województwa lubelskiego? Ciekawi mnie bardzo co nam rządzący układ koalicyjny PO PSL sprezentował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
54,7mln? A wiecie, że zadłużenie LUBLINA na koniec roku 2013 wynosiło aż 980 MILIONÓW ZŁOTYCH???  Może o tym napiszcie artykuł, bo to wasze - dziennikarzy- zadanie patrzeć władzy, politykom na ręce. Prywatne długi to problem banków i ich ryzyko - nie nasz. Dlaczego nie napiszecie, że w rankingu zadłużenia LUBLIN awansował z 14 miejsca (w 2006r.) na 7 miejsce (w 2013r.) NAJBARDZIEJ ZADŁUŻONYCH MIAST WOJEWÓDZKICH W POLSCE??? To nas dużo bardziej dotyczy niż zobowiązania osób prywatnych wobec banków, bo zadłużenie miasta za jakiś czas będą musieli spłacić w podatkach wszyscy mieszkańcy Lublina !!!
A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest ktoś zorientowany jakie jest zadłużenie samorządowego województwa lubelskiego? Ciekawi mnie bardzo co nam rządzący układ koalicyjny PO PSL sprezentował.
Układ PO-PIS przynajmniej coś zrobił a pruszon zadłużył nas na 150 mln nic nie robiąc. Pamiętamy Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł;
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kogo obchodzą mało ważne analizy takich PRYWATNYCH tworów jak BIG, KRD, InfoMonitor i innej maści windykacyjnego badziewia. To wszystko jest po to żeby zalegitymizować działalność e-sądu, komorników, firm windykacyjnych i jeszcze zrobić ludziom katelbie we łbie, że to przecież ich wina, że mają za mało pieniędzy i się zadłużają ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne   Jeżeli tak jest jak piszesz, to oznacza, że zarówno PRUSZON jak i KARALUCH zawiedli i stracili swoje szanse i zaufanie. Dlatego trzeba odsunać od koryta zarówno PRUSZONA jak i KARALUCHA! Zadłużanie miasta a tym samym mieszkańców powinno byc karalne. A ktoś napisze o inwestycjach... Można się zadłużać inwestując w coś, co da zwrot z poniesionych nakładów lub wymierne oszczędności względem istniejących wydatków. Proszę wymienić te "inwestycje" KARALUCHA, które dadzą nam zwrot. To tak jakbym ja powiedział: zadłużyłem się na 100000 ale "zainwestowałem" - wybudowałem sobie basen przed domem. Albo zadłużyłem się na 5000, "zainwestowałem" - kupiłem sobie nowe meble do salonu. TO NIE SĄ INWESTYCJE, BO WYDAJEMY PIENIĄDZE, A ZYSKÓW Z NICH ŻADNYCH NIE BĘDZIE.  Podobie jest z tymi tzw. "inwestycjami" KARALUCHA!!! Mógłby powiedzieć: WYBUDOWAŁEM STADION, A WY BĘDZIECIE COROCZNIE FINANSOWAĆ Z PODATKÓW JEGO UTRZYMANIE!!!! JESTEM SUPER GOŚĆ, NIE? SAMI WIDZICIE JAKIE ROZRYWKI WAM ZAPEWNIAM (TO NIC, ŻE TO NA WASZ KOSZT. TO NIC...)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne   Jeżeli tak jest jak piszesz, to oznacza, że zarówno PRUSZON jak i KARALUCH zawiedli i stracili swoje szanse i zaufanie. Dlatego trzeba odsunać od koryta zarówno PRUSZONA jak i KARALUCHA! Zadłużanie miasta a tym samym mieszkańców powinno byc karalne. A ktoś napisze o inwestycjach... Można się zadłużać inwestując w coś, co da zwrot z poniesionych nakładów lub wymierne oszczędności względem istniejących wydatków. Proszę wymienić te "inwestycje" KARALUCHA, które dadzą nam zwrot. To tak jakbym ja powiedział: zadłużyłem się na 100000 ale "zainwestowałem" - wybudowałem sobie basen przed domem. Albo zadłużyłem się na 5000, "zainwestowałem" - kupiłem sobie nowe meble do salonu. TO NIE SĄ INWESTYCJE, BO WYDAJEMY PIENIĄDZE, A ZYSKÓW Z NICH ŻADNYCH NIE BĘDZIE.  Podobie jest z tymi tzw. "inwestycjami" KARALUCHA!!! Mógłby powiedzieć: WYBUDOWAŁEM STADION, A WY BĘDZIECIE COROCZNIE FINANSOWAĆ Z PODATKÓW JEGO UTRZYMANIE!!!! JESTEM SUPER GOŚĆ, NIE? SAMI WIDZICIE JAKIE ROZRYWKI WAM ZAPEWNIAM (TO NIC, ŻE TO NA WASZ KOSZT. TO NIC...)   Nie wiem czy słyszałeś coś o wkładzie własnym w inwestycję dofinansowaną z pieniędzy europejskich. To mniej więcej tak: masz inwestycję za 100 mln, z czego 85 mln jest dofinansowane, ale musisz znaleźć te 15 mln wkładu własnego. Miasto bierze kredyt na ok. 1% (tak takie mamy mniej więcej warunki) np. na 10 lat. Przez 10 lat spłaca 15 mln + prawie 2 mln odsetek. I za 17 milionów mamy coś wartego 100 milionów, na co być może nigdy nie byłoby nas stać. W ten sposób powstało między innymi lotnisko, przedłużenie solidarności i wiele innych inwestycji. Tak - nie boję się tego słowa "inwestycja", bo wydawanie pieniędzy na infrastrukturę, to jest inwestycja. Prezydent Żuk ściągnął do Lublina kilku inwestorów obiecując obwodnicę i lotnisko, których wtedy jeszcze nie było.  Inwestorzy ci wykreowali nowe miejsca pracy, opłacili podatki, ludzie którzy pracują i zarabiają wydają pieniądze gdzie indziej i napędzają lokalną gospodarkę i tak to się kręci. Możesz krytykować stadion, bo według ciebie nie potrzebny, ale prawda jest taka, że z programowania 2014-2020 nie można już dofinansować stadionu. Więc albo powstałby teraz, albo pewnie nigdy. Żuk się zdecydował i mamy piękny stadion. Sądząc po twoim zacietrzewieniu jesteś zapewne wyznawcą pisu i jak ci powiem, że nierób pruszkowski jest z pisu, to go pewnie od razu polubisz, ale skoro stadion ci niepotrzebny, bo możesz bez niego żyć, to po co ci na przykład w domu telewizor, internet, komputer bez tych rozrywek też można żyć. Pozostałby ci już tylko różaniec, kościół i nie wylewałbyś pisowskiego jadu na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Post scriptum.   Przeterminowane prywatne zobowiązania obywateli naszego kraju aktualnie już ponad 41,5 miliarda złotych.   Z uwagi na fakt, iż pominięto tę zasadniczą informację, to cała reszta nadaje się tylko i wyłącznie do kosza.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
    A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne   Jeżeli tak jest jak piszesz, to oznacza, że zarówno PRUSZON jak i KARALUCH zawiedli i stracili swoje szanse i zaufanie. Dlatego trzeba odsunać od koryta zarówno PRUSZONA jak i KARALUCHA! Zadłużanie miasta a tym samym mieszkańców powinno byc karalne. A ktoś napisze o inwestycjach... Można się zadłużać inwestując w coś, co da zwrot z poniesionych nakładów lub wymierne oszczędności względem istniejących wydatków. Proszę wymienić te "inwestycje" KARALUCHA, które dadzą nam zwrot. To tak jakbym ja powiedział: zadłużyłem się na 100000 ale "zainwestowałem" - wybudowałem sobie basen przed domem. Albo zadłużyłem się na 5000, "zainwestowałem" - kupiłem sobie nowe meble do salonu. TO NIE SĄ INWESTYCJE, BO WYDAJEMY PIENIĄDZE, A ZYSKÓW Z NICH ŻADNYCH NIE BĘDZIE.  Podobie jest z tymi tzw. "inwestycjami" KARALUCHA!!! Mógłby powiedzieć: WYBUDOWAŁEM STADION, A WY BĘDZIECIE COROCZNIE FINANSOWAĆ Z PODATKÓW JEGO UTRZYMANIE!!!! JESTEM SUPER GOŚĆ, NIE? SAMI WIDZICIE JAKIE ROZRYWKI WAM ZAPEWNIAM (TO NIC, ŻE TO NA WASZ KOSZT. TO NIC...)   Nie wiem czy słyszałeś coś o wkładzie własnym w inwestycję dofinansowaną z pieniędzy europejskich. To mniej więcej tak: masz inwestycję za 100 mln, z czego 85 mln jest dofinansowane, ale musisz znaleźć te 15 mln wkładu własnego. Miasto bierze kredyt na ok. 1% (tak takie mamy mniej więcej warunki) np. na 10 lat. Przez 10 lat spłaca 15 mln + prawie 2 mln odsetek. I za 17 milionów mamy coś wartego 100 milionów, na co być może nigdy nie byłoby nas stać. W ten sposób powstało między innymi lotnisko, przedłużenie solidarności i wiele innych inwestycji. Tak - nie boję się tego słowa "inwestycja", bo wydawanie pieniędzy na infrastrukturę, to jest inwestycja. Prezydent Żuk ściągnął do Lublina kilku inwestorów obiecując obwodnicę i lotnisko, których wtedy jeszcze nie było.  Inwestorzy ci wykreowali nowe miejsca pracy, opłacili podatki, ludzie którzy pracują i zarabiają wydają pieniądze gdzie indziej i napędzają lokalną gospodarkę i tak to się kręci. Możesz krytykować stadion, bo według ciebie nie potrzebny, ale prawda jest taka, że z programowania 2014-2020 nie można już dofinansować stadionu. Więc albo powstałby teraz, albo pewnie nigdy. Żuk się zdecydował i mamy piękny stadion. Sądząc po twoim zacietrzewieniu jesteś zapewne wyznawcą pisu i jak ci powiem, że nierób pruszkowski jest z pisu, to go pewnie od razu polubisz, ale skoro stadion ci niepotrzebny, bo możesz bez niego żyć, to po co ci na przykład w domu telewizor, internet, komputer bez tych rozrywek też można żyć. Pozostałby ci już tylko różaniec, kościół i nie wylewałbyś pisowskiego jadu na forum.  
Paradygmaty i socjotechniczne hasła.   Wymień wszystkie inwestycje z tych ok. 2 miliardów złotych obecnej kadencji, a otrzymasz zwrotnie informacje kto planował i wnioskował o środki pomocowe oraz jaka była różnica kosztów pomiędzy planami i realizacją w zestawieniu z poziomem inflacji czyli wzrostu cen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzien bez wyliczeń na forum Pana Budżeta dniem straconym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam bym chciał 50 baniek długu. Z taką kasą mogliby mnie wszyscy w d... pocałować. tylko jakie trzeba mieć układy żeby dostać taki kredyt? :P :P :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a prawdą jest niestety, że po poprzednich prezydentach Żuk dostał w spadku 700 mln zł długu, który jest ciągle spłacany, a żeby mieć wkład własny na inwestycje ze środków z ue trzeba zaciagać kredyty i dobrze ktos z poprzednich forumowiczów napisał, ze nie byłoby nas stać na inwestycje za miliony złotych, a tak mamy jest dzięki dofinansowaniu. Gdyby miasto nie było w stanie czy nie spłacało swoich zobowiazań, to żaden bank nie dałby kredytu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ot ... do czego tuskojeby doprowadziły !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z powiatu janowskiego ten rekordzista (biznesmen) ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzien bez wyliczeń na forum Pana Budżeta dniem straconym
Wiem i dlatego czuwam. To tak jak z ogólnym poziomem przeterminowanych należności obywateli RP, który z sobie wiadomych względów przemilczał autor materiału czyli ponad 41,5 miliarda złotych.   Wiesz dlaczego poziom zaległości jest tak wysoki? Poziom przeterminowanych należności mieszkańców Polski jest na tak gigantycznym poziomie, bo oduczono niektórych zwracania uwagi na szczegóły...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takich dłużników powinno się wysyłać do kamieniołomów z całymi ich rodzinami aby odpracowali długi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takich dłużników powinno się wysyłać do kamieniołomów z całymi ich rodzinami aby odpracowali długi...
A co z tymi czerwonymi sQrwysynami co już przez 7-lat zadłużają nasz kraj ? czy nie ma bata na tą POstkomunę ? zaj ebiste premie,wynagrodzenia,odprawy,zostanie tylko szczaw i mirabelki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaroiło się na forum od pisolizów bo dzięki zadłużonym kretynom można darmo dołożyć PO. Zobaczcie sobie kacze łby jak za rządów PO wzrosły oszczędności Polaków. Cichutko też ostatnio o cenach paliwa, cukru /którego kaczor nakupił po 6,50 za kg/, o najniższej krajowej płacy, o zakończonych kolejnych odcinkach autostrad, o zamożności Polaków najwyższej w historii naszego kraju itp itd. Ale o tym pisolizy sza bo to zasługa "ulubieńca" pisolizów Pana Tuska i Jego rządów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a prawdą jest niestety, że po poprzednich prezydentach Żuk dostał w spadku 700 mln zł długu, który jest ciągle spłacany, a żeby mieć wkład własny na inwestycje ze środków z ue trzeba zaciagać kredyty i dobrze ktos z poprzednich forumowiczów napisał, ze nie byłoby nas stać na inwestycje za miliony złotych, a tak mamy jest dzięki dofinansowaniu. Gdyby miasto nie było w stanie czy nie spłacało swoich zobowiazań, to żaden bank nie dałby kredytu. 
To jest paradygmat.   Fakty są takie, że w tej mijającej już kadencji dochody wraz ze skumulowanym niedoborem finansowym wyniosły około 10 miliardów złotych. Sprawdź sobie sam jaki z tego % stanowił wkład własny.   Sprawdź również o jakie kwoty wnioskowano do RPO, jakie kwoty zostały przyznane, ile miało to kosztować, a ile kosztowało faktycznie.   Zmień paradygmat, a zmieni się i opinia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaroiło się na forum od pisolizów bo dzięki zadłużonym kretynom można darmo dołożyć PO. Zobaczcie sobie kacze łby jak za rządów PO wzrosły oszczędności Polaków. Cichutko też ostatnio o cenach paliwa, cukru /którego kaczor nakupił po 6,50 za kg/, o najniższej krajowej płacy, o zakończonych kolejnych odcinkach autostrad, o zamożności Polaków najwyższej w historii naszego kraju itp itd. Ale o tym pisolizy sza bo to zasługa "ulubieńca" pisolizów Pana Tuska i Jego rządów.
Zapomniałeś jeszcze dodać najwyższą w powojennej historii Polski i całej UE migrację, depopulację, dehumanizację i dołującą w światowych rankingach pozycję w zakresie swobód gospodarczych.   Jak rzekł kiedyś były premier - po wyborach benzyna może być i po 7 złotych...   To pisał bezpartyjny od urodzenia i były gastarbeiter.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...