Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

WYBORY GMINA WÓLKA

Utworzony przez fesasa, 10 listopada 2014 r. o 20:20
NA KOGO BĘDZIECIE GŁOSOWAĆ NA OBECNEGO WÓJTA EDWINA GORTATA CZY POPRZEDNIEGO WÓJTA WŁODZIMIERZA HOFĘ? JAKĄ PODJĄC DECYZJĘ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EDWIN GORTAT BO JEST MŁODY I MA PERSPEKTYWY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EDWIN GORTAT BO JEST MŁODY I MA PERSPEKTYWY
Nie bądź naiwny! Dodaj raczej "młody i zarozumiały". Ciekawe, gdzie "odstawił" pana Sz. - szarą eminencję w gminie Wólka. Co do "perspektyw", to nie byłbym taki pewny. Perspektywy, owszem, zawsze są, ale jakie?!  Sprawdź, na ile zadłużona jest gmina i jak wyglądała finansowa kondycja gminy w przeszłości (vide:pensje dla nauczycieli w 2012 r. czy inne płatności). Wypadałoby też zapytać obecnego włodarza, jak to jest, że jego poprzednicy obywali się bez zastępców, a on musiał koniecznie zatrudnić pana Sz.. Gdzie tu oszczędności?! Kolejne pytanie, to czy p. Sz. zniknął tylko na czas wyborów, dla zmydlenia oczu, czy też na stałe?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bądź naiwny! Dodaj raczej "młody i zarozumiały". Ciekawe, gdzie "odstawił" pana Sz. - szarą eminencję w gminie Wólka. Co do "perspektyw", to nie byłbym taki pewny. Perspektywy, owszem, zawsze są, ale jakie?!  Sprawdź, na ile zadłużona jest gmina i jak wyglądała finansowa kondycja gminy w przeszłości (vide:pensje dla nauczycieli w 2012 r. czy inne płatności). Wypadałoby też zapytać obecnego włodarza, jak to jest, że jego poprzednicy obywali się bez zastępców, a on musiał koniecznie zatrudnić pana Sz.. Gdzie tu oszczędności?! Kolejne pytanie, to czy p. Sz. zniknął tylko na czas wyborów, dla zmydlenia oczu, czy też na stałe?
Pewny jesteś, że wcześniej Gmina Wólka nie była zadłużona? Pewny jesteś, że Włodek Hofa nie miał nigdy zastępcy? W ostatniej kadencji nie miał, ale czy wcześniej? Sprawdź swoje konkrety czy są konkretne, bo chyba nie. Kim jest pan Sz.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bądź naiwny! Dodaj raczej "młody i zarozumiały". Ciekawe, gdzie "odstawił" pana Sz. - szarą eminencję w gminie Wólka. Co do "perspektyw", to nie byłbym taki pewny. Perspektywy, owszem, zawsze są, ale jakie?!  Sprawdź, na ile zadłużona jest gmina i jak wyglądała finansowa kondycja gminy w przeszłości (vide:pensje dla nauczycieli w 2012 r. czy inne płatności). Wypadałoby też zapytać obecnego włodarza, jak to jest, że jego poprzednicy obywali się bez zastępców, a on musiał koniecznie zatrudnić pana Sz.. Gdzie tu oszczędności?! Kolejne pytanie, to czy p. Sz. zniknął tylko na czas wyborów, dla zmydlenia oczu, czy też na stałe?
Pewny jesteś, że wcześniej Gmina Wólka nie była zadłużona? Pewny jesteś, że Włodek Hofa nie miał nigdy zastępcy? W ostatniej kadencji nie miał, ale czy wcześniej? Sprawdź swoje konkrety czy są konkretne, bo chyba nie. Kim jest pan Sz.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewny jesteś, że wcześniej Gmina Wólka nie była zadłużona? Pewny jesteś, że Włodek Hofa nie miał nigdy zastępcy? W ostatniej kadencji nie miał, ale czy wcześniej? Sprawdź swoje konkrety czy są konkretne, bo chyba nie. Kim jest pan Sz.?
Właśnie sprawdziłem, ostatnie 12 lat. Nigdzie nie znalazłem zastępcy wójta. Pan Hofa dawał radę sam. To jest konkret, o który prosisz. Zadłużenie zawsze było, ale czy tak wysokie jak teraz, nie wiem. Co do pana Szajewskiego, dziwię się, że nie znasz. Nie ściemniaj. Doskonale go znasz. Mam nadzieję, że obaj panowie "odpoczną" teraz od rządzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem z waszej gminy ,ale miałem nieprzyjemność poznać Gortata- bardzo negatywny gość zarozumiały chamski manipulant cwaniaczek z niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem z waszej gminy ,ale miałem nieprzyjemność poznać Gortata- bardzo negatywny gość zarozumiały chamski manipulant cwaniaczek z niego.
Nic dodać, nic ująć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EDWIN GORTAT BO JEST MŁODY I MA PERSPEKTYWY
Hahaha perspektywy to on ma ale dla siebie. I sam dla siebie świetnie wykorzystał te 4 lata, oto dane w przybliżeniu, tylko z tego co dowiedziałem się od pracowników ug: - zrobił podyplomówkę i parę szkoleń na koszt podatników, - kupił kilka działek (6), - zadłużył gminę z gdzieś 5 na 18 milianów... pobiera pensyjkę w wysokości ok.13 tysięcy (prawie jak prezydent), - pozwalniał "niewygodnych pracowników", - przegrał parę spraw sądowych w tym z prywatnym przędsiębiorcą z Turki, któremu zalegała gmina z płątno ściami, a o zaległościach sam wcześniej zdecydował, - nazatrudniał znajomków w tym Szajewskiego jako wicewójta, kolesi z PiS w zespole szlaku JIIIS, koleżanki po szkołąch i przewozach, - ojeździł się na zagraniczne wizyty studyjne, opił i pobalował z pannami, -  jego zastępca ma dalsze sprawy w sądzie o przedziwne rzeczy a zastępcą go podobno uczynił dopiero gdy poprzednie zawiasy mu się skończyły, - zastepca podobno terroryzuje pracowników urzędu i podwładnych instytucji, - sam nie rządzi tylko jest marionetką zastępcy, - lubi się bujać i picowac to się buja i picuje a w ulotce wyborczej podaje jako sukcesy sprawy, które należą do obowiązków wójta i każdy kto by nie był MUSIAŁBY tak ztrobić albo np inwestycje nie gminne tylko powiatowe (to akurat sam rozczytałem), - ludzie na niego głosują bo jest wesoły i z wszystkimi po imieniu ale p lacić komuś z naszych kieszeni 13 tysi tylko dlatego ze wesołek....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównajcie rzetelnie co zrobił Wójt Edwin Gortat przez 4 lata, a co Wójt Włodzimierz Hofa przez ostatnie 4 lata tj. w kadencji 2006-2010 :) Nie patrzcie na dokonania Hofy przez 12 lat ale przez pryzmat wpomnianej kadencji. Weźcie pod uwagę,że pierwsza kadencja jest zdecydowanie trudniejsza niż kolejne. Nie wiem wg Ciebie kogo pozatrudniał ale dał pracę mieszkańcom Gminy Wólka. Nie jest przedstawicielem partii politycznej. Jest przedstawicielem mieszkańców Gminy Wólka. Pozyskanie z tej racji środków zewnętrznych na realizację inwestycji biorąc pod uwagę koalicję rządzącą województwem jest raczej trudniejsze. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównajcie rzetelnie co zrobił Wójt Edwin Gortat przez 4 lata, a co Wójt Włodzimierz Hofa przez ostatnie 4 lata tj. w kadencji 2006-2010 :) Nie patrzcie na dokonania Hofy przez 12 lat ale przez pryzmat wpomnianej kadencji. Weźcie pod uwagę,że pierwsza kadencja jest zdecydowanie trudniejsza niż kolejne. Nie wiem wg Ciebie kogo pozatrudniał ale dał pracę mieszkańcom Gminy Wólka. Nie jest przedstawicielem partii politycznej. Jest przedstawicielem mieszkańców Gminy Wólka. Pozyskanie z tej racji środków zewnętrznych na realizację inwestycji biorąc pod uwagę koalicję rządzącą województwem jest raczej trudniejsze. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównajcie rzetelnie co zrobił Wójt Edwin Gortat przez 4 lata, a co Wójt Włodzimierz Hofa przez ostatnie 4 lata tj. w kadencji 2006-2010 :) Nie patrzcie na dokonania Hofy przez 12 lat ale przez pryzmat wpomnianej kadencji. Weźcie pod uwagę,że pierwsza kadencja jest zdecydowanie trudniejsza niż kolejne. Nie wiem wg Ciebie kogo pozatrudniał ale dał pracę mieszkańcom Gminy Wólka. Nie jest przedstawicielem partii politycznej. Jest przedstawicielem mieszkańców Gminy Wólka. Pozyskanie z tej racji środków zewnętrznych na realizację inwestycji biorąc pod uwagę koalicję rządzącą województwem jest raczej trudniejsze.
Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz? Jeśli tak, to wiesz mało, bardzo mało. Oficjalnie Gortat jest bezpartyjny, w rzeczywistości popiera go PiS, tak jak 4 lata temu. Nie wiem, czy taki wójt, taki człowiek pasuje do PiS-u, ale jednak. Nie pleć o reprezentowaniu przez Gortata wszystkich mieszkańców. Każdy wójt reprezentuje swą gminę na zewnątrz, nie tylko Gortat. Co do inwestycji, obecny wójt zrealizował kilka, ale w większości przygotowanych przez poprzednika (np.drogi gminne w kierunku lotniska w Świdniku Dużym i Małym). Sam wójt Hofa pozostawił po sobie m.in. kanalizację w Kol.Świdnik Mały, drogę na tzw. Sikorówce, oświetlenie uliczne w Kol.Sobianowice. O innych inwestycjach nie wspomnę. Co do zatrudnienia. Nie wszyscy przyjęci pochodzą z gminy Wólka. Z tego co wiem, do projektu zatrudnił osobę z Lublina i spoza Lublina, spod Bełżyc. Czy musiał przy tym na Boga brać od razu ponad 12000 pensji, więcej niż Hofa?! Czy musiał zatrudnić jako przydupasa i rzeczywistego decydenta p. Szajewskiego?! Czy nie miał swego rozumu lub lepszych doradców? Zabrakło mu pokory wobec ludzi. Mam nadzieję, że ewentualna porażka da mu do myślenia i nauczy odrobiny pokory właśnie. Jest młody, niech się uczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz? Jeśli tak, to wiesz mało, bardzo mało. Oficjalnie Gortat jest bezpartyjny, w rzeczywistości popiera go PiS, tak jak 4 lata temu. Nie wiem, czy taki wójt, taki człowiek pasuje do PiS-u, ale jednak. Nie pleć o reprezentowaniu przez Gortata wszystkich mieszkańców. Każdy wójt reprezentuje swą gminę na zewnątrz, nie tylko Gortat. Co do inwestycji, obecny wójt zrealizował kilka, ale w większości przygotowanych przez poprzednika (np.drogi gminne w kierunku lotniska w Świdniku Dużym i Małym). Sam wójt Hofa pozostawił po sobie m.in. kanalizację w Kol.Świdnik Mały, drogę na tzw. Sikorówce, oświetlenie uliczne w Kol.Sobianowice. O innych inwestycjach nie wspomnę. Co do zatrudnienia. Nie wszyscy przyjęci pochodzą z gminy Wólka. Z tego co wiem, do projektu zatrudnił osobę z Lublina i spoza Lublina, spod Bełżyc. Czy musiał przy tym na Boga brać od razu ponad 12000 pensji, więcej niż Hofa?! Czy musiał zatrudnić jako przydupasa i rzeczywistego decydenta p. Szajewskiego?! Czy nie miał swego rozumu lub lepszych doradców? Zabrakło mu pokory wobec ludzi. Mam nadzieję, że ewentualna porażka da mu do myślenia i nauczy odrobiny pokory właśnie. Jest młody, niech się uczy.
Może i mało wiem ale patrze obiektywnie. Wynagrodzenie Wójtowi ustala przecież Rada Gminy, nie sam zainteresowany. Odpowiedz sobie na pytanie czy wynagrodzenie przekracza maksymalne wynagrodzenie na takim stanowisku. Jeśli nie to w czym problem.  Wyżej nie było napisane, że zatrudnił tylko z posród mieszkańców Gminy Wólka. Czy wszyscy zatrudnieni w Urzedzie Gminy Wólka zatrudnieni przez Gortata czy Hofę są mieszkańcami Gminy Wólka. Przecięz zgodnie z kodeksem pracy nie można dyskryminować nie mieszkańców danej gminy. "Co do inwestycji, obecny wójt zrealizował kilka, ale w większości przygotowanych przez poprzednika". Czy w przypadku przegranej Gortata Hofa nie będzie realizował przez poprzednika inwestycji na które zostały lub zostaną pozyskane środki. Przecież to kontynuacja funkcji. Zmianiła się wówczas osoba na stanowisku wójta. Kontkandydat ma przecież poparcie PSL. Nie wiem w jaki sposób Gortata popiera PIS.Wytłumacz mi to.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może i mało wiem ale patrze obiektywnie. Wynagrodzenie Wójtowi ustala przecież Rada Gminy, nie sam zainteresowany. Odpowiedz sobie na pytanie czy wynagrodzenie przekracza maksymalne wynagrodzenie na takim stanowisku. Jeśli nie to w czym problem. Wyżej nie było napisane, że zatrudnił tylko z posród mieszkańców Gminy Wólka. Czy wszyscy zatrudnieni w Urzedzie Gminy Wólka zatrudnieni przez Gortata czy Hofę są mieszkańcami Gminy Wólka. Przecięz zgodnie z kodeksem pracy nie można dyskryminować nie mieszkańców danej gminy. "Co do inwestycji, obecny wójt zrealizował kilka, ale w większości przygotowanych przez poprzednika". Czy w przypadku przegranej Gortata Hofa nie będzie realizował przez poprzednika inwestycji na które zostały lub zostaną pozyskane środki. Przecież to kontynuacja funkcji. Zmianiła się wówczas osoba na stanowisku wójta. Kontkandydat ma przecież poparcie PSL. Nie wiem w jaki sposób Gortata popiera PIS.Wytłumacz mi to.
Owszem, to rada ustala wójtowi pobory. Gdyby jednak Gortat miał poczucie umiaru, mógłby z własnej woli obniżyć sobie pensję. Byłoby to dobrze odebrane, zwłaszcza, że dopiero zaczynał urzędowanie. Co do poparcia. Poczytaj materialy wyborcze Gortata. Zgadnij, kogo popiera do Rady Powiatu. P. Jolantę Kais - wystawioną przez PiS. Z kolei w ulotce p.Kais czytamy, że popiera Gortata. Więc jak można mówić o "apolityczności"?! Nie mam pretensji o realizację inwestycji. Dobrze, że są. Niektórzy jednak zwolennicy Gortata przypisują całość zasług tylko jemu, a Gortat temu nie przeczy. To nieuczciwe. Nie broń go, bo na to nie zasługuje. Ani słowem nie komentujesz kwestii p. Szajewskiego. Czyżbym miał tu rację?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owszem, to rada ustala wójtowi pobory. Gdyby jednak Gortat miał poczucie umiaru, mógłby z własnej woli obniżyć sobie pensję. Byłoby to dobrze odebrane, zwłaszcza, że dopiero zaczynał urzędowanie. Co do poparcia. Poczytaj materialy wyborcze Gortata. Zgadnij, kogo popiera do Rady Powiatu. P. Jolantę Kais - wystawioną przez PiS. Z kolei w ulotce p.Kais czytamy, że popiera Gortata. Więc jak można mówić o "apolityczności"?! Nie mam pretensji o realizację inwestycji. Dobrze, że są. Niektórzy jednak zwolennicy Gortata przypisują całość zasług tylko jemu, a Gortat temu nie przeczy. To nieuczciwe. Nie broń go, bo na to nie zasługuje. Ani słowem nie komentujesz kwestii p. Szajewskiego. Czyżbym miał tu rację?
Wątek dotyczy wyborów samorządowych. Głosów za Wójtem Panem Gortatem czy Wójtem Panem Hofą. Z tego co się orientuje Pan Szajewski nie jest kandydatem na Wójta Gminy Wólka. Nie można mówić o polityczności Gortata bo popiera Kais a Kais jego. Myślę ze poparcie dotyczy osoby a nie partii. Czym innym jest być popieranym przez konkretną partie polityczną a czym innym popierać kogoś. Czy Gortat ma odpowiadać za to co mówią zwolennicy? Czy Hofa ma odpowiadać za to co mówią zwolennicy? Gortat nie przeczy a czy Hofa przeczy? Proponuję gościu merytoryczną rozmowe a nie na zasadzie zbiorowej opinii. Nikogo nie bronię. Prowadzę dyskusję.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodam, że z nowozatrudnionych i wystawionych radnych też się otoczył pisuarami.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Loara... demagogia w stylu Wiesława :) Witaj Wiesiu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Loara... demagogia w stylu Wiesława :) Witaj Wiesiu!
 Przecież Wiesław Gomułka zmarł w 1982 r. :) I co Ty na to. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wątek dotyczy wyborów samorządowych. Głosów za Wójtem Panem Gortatem czy Wójtem Panem Hofą. Z tego co się orientuje Pan Szajewski nie jest kandydatem na Wójta Gminy Wólka. Nie można mówić o polityczności Gortata bo popiera Kais a Kais jego. Myślę ze poparcie dotyczy osoby a nie partii. Czym innym jest być popieranym przez konkretną partie polityczną a czym innym popierać kogoś. Czy Gortat ma odpowiadać za to co mówią zwolennicy? Czy Hofa ma odpowiadać za to co mówią zwolennicy? Gortat nie przeczy a czy Hofa przeczy? Proponuję gościu merytoryczną rozmowe a nie na zasadzie zbiorowej opinii. Nikogo nie bronię. Prowadzę dyskusję. 
Nie odwracaj kota ogonem. Nie wymiguj się i nie dziel włosa na czworo! Zgadnij, kogo zatrudnia Gortat w urzędzie. Zdziwisz się, bo osobę jak najbardziej polityczną. Właśnie z partii, o której była mowa wyżej. Przypadek? Hofa przynajmniej nie kryje się ze swym szyldem partyjnym. Gortat, dla zmylenia wyborców, "oficjalnie" jest apolityczny. Czyżby wstydził się partii, która go wspiera?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie odwracaj kota ogonem. Nie wymiguj się i nie dziel włosa na czworo! Zgadnij, kogo zatrudnia Gortat w urzędzie. Zdziwisz się, bo osobę jak najbardziej polityczną. Właśnie z partii, o której była mowa wyżej. Przypadek? Hofa przynajmniej nie kryje się ze swym szyldem partyjnym. Gortat, dla zmylenia wyborców, "oficjalnie" jest apolityczny. Czyżby wstydził się partii, która go wspiera?
Polityczna czyli kto to taki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...