Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wielkie Żydowskie Wesele na Starym Mieście w Lublinie

Utworzony przez Fajne, ale co z Palestyną?, 29 lipca 2014 r. o 19:17
Fajne, ale co z Palestyną?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w jakim naszym mieście??? zamknęli się w getcie ze względów religijnych i żyli OBOK a nie w naszym mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A flagi palestyńskie będą i zdjęcia wymordowanych palestyńskich dzieci? Sprawcy palestyńskiego holocaustu... Świętować jakieś obrzędy dzisiejszych ludobójców? Wstyd...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co mają przedwojenni lubelscy Żydzi do dzisiejszej Palestyny? Żydzi żyli obok, ale też wśród nas. Lekarze, prawnicy, rzemieślnicy. Niektórzy byli izolowani, inni izolowali się sami. Rzeczywistość jest zbyt złożona, żeby opisać ją kilkoma kliszami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A flagi palestyńskie będą i zdjęcia wymordowanych palestyńskich dzieci? Sprawcy palestyńskiego holocaustu... Świętować jakieś obrzędy dzisiejszych ludobójców? Wstyd...
  Żydzi to zakała. Nie dadzą arabom żyć we własnym państwie tylko wsadzili ich do getta zwanego strefą gazy. Psy ogrodnika - sami nie zeżrą i komus nie dadzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni często pokazywać takie fotki abyśmy mogli uzmysłowić sobie w jakim świecie mogliśmy żyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam niektóre komentarze, to włosy mi się na głowie jeżą...   Wstyd, po prostu wstyd...   Matole, jeden z drugim, nie podoba się Tobie impreza, to nie bierz w niej udziału...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy Żydzi w Izraelu tak kochają polską kulturę i tradycję ? Organizują nie mal na każdym kroku promocję polskości ?! A będzie podane ,że zaraz po ślubie pannie młodej goli się głowę do łysa i taką ma aż do śmierci ? A czy też dostanie od rządu izraelskiego  60 000 euro za urodzenie chłopca ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy Żydzi w Izraelu tak kochają polską kulturę i tradycję ? Organizują nie mal na każdym kroku promocję polskości ?! A będzie podane ,że zaraz po ślubie pannie młodej goli się głowę do łysa i taką ma aż do śmierci ? A czy też dostanie od rządu izraelskiego  60 000 euro za urodzenie chłopca ?!
   Zdziwiłbyś się, ilu jest Żydów przyjaźnie nastawionych do naszego kraju. Sama byłam zaskoczona. Natomiast co do wpisu, traktujacego o zamknięciu żydowskiej społeczności, to ktos dobrze odpisa, że rzeczywistość jest złożona. NIe mozna traktować świata ze zdjęć Kiełszni i Magierskiego jako jedynego prawdziwego. Swiat lubelskich Żydów to także takie postacie, jak Marek Meyerson czy Franciszka Arnsztajnowa. Fajnie, ze Mandragora wpadła na taki pomysł. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to w końcu kogo mamy wspierać ?.Żydów,czy Palestyńczyków??.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj żydowscy żołnierze i ich dowódcy mordują bezbronne dzieci palestyńskie, strzelają do szpitali i bogu ducha winnych cywili. Nie wolno przechodzić obojętnie obok tego, czego żydzi są dzisiaj sprawcami. To hipokryzja z ludobójstwem w tle. Co zatem chcecie świętować? Jakie obyczaje? Weźcie ze sobą czołgi, pociski rakietowe i broń automatyczną. Wówczas będzie współcześnie i realnie. Nie wolno zapominać o zbrodniach nazistowskich, a o żydowskich trzeba? Nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żydzi stworzyli pojęcia "Holokaustu" i "Antysemityzmu" na swój prywatny użytek i dla korzyści finansowych zeń płynących. Nie przewidzieli jednak, że świat zacznie się przyglądać a zwyczajni ludzie dostrzegać, z kogo mordercy czerpią wzorce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodałbym do tej dyskusji niemniej ważne informacje o składach orzekających, sędziach i prokuratorach a wreszcie katach, którzy tępili polskie podziemie w latach 1945 - 52. Ci, którzy zamordowali Fieldorfa, Pileckiego i wielu innych prawdziwych polskich patriotów w ramach MBP i UB Polakami nie byli. Ruskimi też nie. Kim więc? Mieli jedynie polskie, przybrane nazwiska. Przechrzty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się goje będą mogli przypatrzeć obyczajom rasy nadludzi z góry Synaj zdaniem śp. rabina Josefa Owadii i laureata nagrody Nobla Netanjahu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Zdziwiłbyś się, ilu jest Żydów przyjaźnie nastawionych do naszego kraju. Sama byłam zaskoczona. Natomiast co do wpisu, traktujacego o zamknięciu żydowskiej społeczności, to ktos dobrze odpisa, że rzeczywistość jest złożona. NIe mozna traktować świata ze zdjęć Kiełszni i Magierskiego jako jedynego prawdziwego. Swiat lubelskich Żydów to także takie postacie, jak Marek Meyerson czy Franciszka Arnsztajnowa. Fajnie, ze Mandragora wpadła na taki pomysł. 
Skoro mieni się Pan/i moderatorem społecznym tego forum, to może wypadałoby nauczyć się pisać po polsku. Żal, że nieustanna potrzeba lansu przesłania Pan/-i,-u, elementarną dbałość o język polski! Powtarzanie zasłysznych opinii nie czyni z nieuka intelektualisty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro mieni się Pan/i moderatorem społecznym tego forum, to może wypadałoby nauczyć się pisać po polsku. Żal, że nieustanna potrzeba lansu przesłania Pan/-i,-u, elementarną dbałość o język polski! Powtarzanie zasłysznych opinii nie czyni z nieuka intelektualisty!
 
Skoro mieni się Pan/i moderatorem społecznym tego forum, to może wypadałoby nauczyć się pisać po polsku. Żal, że nieustanna potrzeba lansu przesłania Pan/-i,-u, elementarną dbałość o język polski! Powtarzanie zasłysznych opinii nie czyni z nieuka intelektualisty!
  Szanowny Panie, odpowiem w ten sposób.  Są różnorakie sposoby na obrażanie ludzi. Można kogos opluć, spoliczkować (vide Korwin - Mikke), mozna obrzucić go obelgami, czy to w internecie, czy to w realu. Mozna tez uczynić to w sposób bardziej zawoalowany, i Pan wybrał tę drugą opcję.  Pod płaszczykiem zwracania mi uwagi na niedoskonałość języka, którym sie posługuję, wyzywa mnie Pan od nieuków, zarzuca mi Pan potrzebę lansu itd. Szanowny Panie! Jest Pan tak samo chamski, jakim byłby Pan, okreslając mnie jakimś brzydkim czy obelżywym słowem - do czego Pana absolutnie nie namawiam.   Szanowny Panie, ja sie moderatorem nie mienię. Uzyte przez Pana słowo sugeruje, ze jestem jakimś uzurpatorem.  Otóż, ja sie nie "mienię". Ja nim po prostu jestem. Funkcje tę zaproponowała mi redakcja, i ja to przyjęłam. Na resztę Pańskiego postu odpowiadać nie będę, bo byłoby to poniżej mojej godności. Na przyszłość prosiłabym Pana o bliższe sprecyzowanie, co takiego niedobrego jest w moim języku.  Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
      Szanowny Panie, odpowiem w ten sposób.  Są różnorakie sposoby na obrażanie ludzi. Można kogos opluć, spoliczkować (vide Korwin - Mikke), mozna obrzucić go obelgami, czy to w internecie, czy to w realu. Mozna tez uczynić to w sposób bardziej zawoalowany, i Pan wybrał tę drugą opcję.  Pod płaszczykiem zwracania mi uwagi na niedoskonałość języka, którym sie posługuję, wyzywa mnie Pan od nieuków, zarzuca mi Pan potrzebę lansu itd. Szanowny Panie! Jest Pan tak samo chamski, jakim byłby Pan, okreslając mnie jakimś brzydkim czy obelżywym słowem - do czego Pana absolutnie nie namawiam.   Szanowny Panie, ja sie moderatorem nie mienię. Uzyte przez Pana słowo sugeruje, ze jestem jakimś uzurpatorem.  Otóż, ja sie nie "mienię". Ja nim po prostu jestem. Funkcje tę zaproponowała mi redakcja, i ja to przyjęłam. Na resztę Pańskiego postu odpowiadać nie będę, bo byłoby to poniżej mojej godności. Na przyszłość prosiłabym Pana o bliższe sprecyzowanie, co takiego niedobrego jest w moim języku.  Pozdrawiam.  
Niezwykle smutny jest fakt, iż kaleczy Pani niemiłosiernie język polski nie używając polskich znaków, czy stawiając przecinki w miejscach nieadekwatnych. A przy tym prezentuje Pani niczym nieuzasadnione dobre samopoczucie zarzucając człowiekowi, który Pani zwrócił (niestety słusznie) uwagę, chamstwo. Zaproponowano Pani rolę moderatora! Dobre sobie! Jeśli mnie ktoś zaproponowałby rolę baletnicy, a nie potrafię tańczyć, to odmawiam. Trochę pokory! Żal!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga studentko polonistyki. Odnośnie nieużywania przeze mnie polskich znaków, to powiem tyle, ze po prostu, bardzo często, nie zwracam na to specjalnej uwagi. Wiem, jest to złe, i powinnam sie za to bić mocno w piersi, ale cóż, czasem pośpiech zwycięża, co tez przyznaje. . Wiem, jest to bardzo złe z mojej strony i niniejszym składam szczera samokrytykę, ale cóż, znowu powodem jest pośpiech...zasadniczo, pisanie postów na forum jest dosc specyficzna dziedzina twórczości literackiej, gdzie zarówno stawianie nieadekwantnych przecinków, jak i brak polskich liter jest- moim zdaniem- do wybaczenia. Nie jest to w każdym razie jakaś głęboko literacka twórczośc, wymagająca głębokiego zamysłu nad każdym słowem...może sie Pani ze mną zgodzi, a może i nie. Zasadniczo, internet jest strasznie płytką płaszczyzną komunikacji międzyludzkiej, i przyznaje, zdarza mi sie wieszać na kołku wszystkie zasady odnośnie poprawnej pisown. Nie zmienia to faktu, ze Zarzut bycia nieukiem czy tez nieumiejętności pisania po polsku jestniczym nieuzasadnionym chamstwem, i nawet moje niechlujstwo w stawianiu znaków przestankowych nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem, ponieważ na umiejetność prawidłowego posługiwania sie językiem składają sie rownież takie rzeczy jak zasób słów, odpowiedni ich dobór i biegłość w formułowaniu zdań .tańczyć jednak potrafię, i to wcale dobrze. Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany 17 sierpnia 2014 r. o 09:34
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga studentko polonistyki. Odnośnie nieużywania przeze mnie polskich znaków, to powiem tyle, ze po prostu, bardzo często, nie zwracam na to specjalnej uwagi. Wiem, jest to złe, i powinnam sie za to bić mocno w piersi, ale cóż, czasem pośpiech zwycięża, co tez przyznaje. . Wiem, jest to bardzo złe z mojej strony i niniejszym składam szczera samokrytykę, ale cóż, znowu powodem jest pośpiech...zasadniczo, pisanie postów na forum jest dosc specyficzna dziedzina twórczości literackiej, gdzie zarówno stawianie nieadekwantnych przecinków, jak i brak polskich liter jest- moim zdaniem- do wybaczenia. Nie jest to w każdym razie jakaś głęboko literacka twórczośc, wymagająca głębokiego zamysłu nad każdym słowem...może sie Pani ze mną zgodzi, a może i nie. Zasadniczo, internet jest strasznie płytką płaszczyzną komunikacji międzyludzkiej, i przyznaje, zdarza mi sie wieszać na kołku wszystkie zasady odnośnie poprawnej pisown. Nie zmienia to faktu, ze Zarzut bycia nieukiem czy tez nieumiejętności pisania po polsku jestniczym nieuzasadnionym chamstwem, i nawet moje niechlujstwo w stawianiu znaków przestankowych nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem, ponieważ na umiejetność prawidłowego posługiwania sie językiem składają sie rownież takie rzeczy jak zasób słów, odpowiedni ich dobór i biegłość w formułowaniu zdań .tańczyć jednak potrafię, i to wcale dobrze. Pozdrawiam!
Ktoś kto skończył szkołę podstawową i pisze tak jak Pani w powyższym poście jest po prostu żałosny. Tyle w temacie. A nazywanie nieuctwa po imieniu nie jest chamstwem, ale stwierdzeniem faktu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będę Panu udowadniać, jak bardzo sie Pan myli w ocenie mojej osoby. Nie będę Panu wymieniać, gdzie sie uczyłam, co skończyłam, w jakich olimpiadach przedmiotowych brałam udział, ile książek przeczytałam, zeby udowodnić Panu, ze jednak na miano nieuka nie zasłużyłam. To by było poniżej mojej godności. Całe życie sie uczę, cieżko pracuje i dlatego znam swoją wartość jako osoby, i żaden anonim nie jest w stanie tego zmienić. Przestrzegalabym jednak Pana przed pochopną ocena innych osób, a juz zwłaszcza na podstawie tego, co ktoś pisze w internecie. Przyznaje, ze skrytykowany przez Pana post niespecjalnie mi wyszedł pod względem ogólnej stylistyki, ale nie jest to powodem zeby mnie obrażać! Pan sie pewnie uważa za strasznie mądrego. "Uważając sie za mądrych, stali sie głupimi" - Ksiega Koheleta. Kończę dyskusje, i życzę na przyszłość mniej pychy. Pozdrawiam. PS. To niemożliwe, zeby kiedykolwiek uczył mnie Pan polskiego. Ja w swoim życiu miałam dwóch nauczycieli - polonistów, płci męskiej, i obydwaj byli ludźmi z klasa, którzy na pewno nie napisałby mi czegoś takiego. W dodatku miałam u nich bardzo dobre stopnie, łącznie z celujacym na maturze. Starej maturze.
Ostatnio edytowany 2 września 2014 r. o 11:20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...