Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie redaktorze, naucz się pan pisać cytuje: "O dodatcje starać się o nie mogą..."...czy to jest poprawnie napisane zdanie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dotacje najłatwiej dostać na działalność, której ocena nie przerośnie poziomu intelektualnego komisji ds opiniowania wniosków. Komisja składa się z "mądrych inaczej" nie znających się kompletnie na prowadzeniu firmy. Dlatego komisja najchętniej przyznaje dotacje na sklepiki spożywcze, kwiaciarnie, itp. które zazwyczaj po roku są likwidowane z uwagi na niskie przychody. Inne, bardziej zaawansowane rodzaje działalności rodzą wiele absurdalnych pytań ze strony komisji, która najczęściej uznaje że nie mają one racji bytu. Warto dodać że w komisji znajdują się osoby niekompetentne, zajmujące niskie stanowiska w urzędzie, np. sekretarka. Ich poziom wiedzy obrazuje tylko garść idiotycznych pytań, a nawet zarzutów do kandydatów. Brakuje też jakichkolwiek zasad w opiniowaniu wniosków. Punktacje są przyznawane na oko, a decyzje wg własnego widzimisię. W decyzjach odmownych są podawane ponadto zmyślone wypowiedzi kandydatów. A na dodatek nie ma możliwości odwołania. W przypadku próby wyjaśnienia decyzji, dyrektor lub zastępca dyrektora UP ma stosunek bardzo lekceważący, a nawet chamski. Generalnie urzędem pracy w Lublinie powinna się zająć Najwyższa Izba Kontroli, ponieważ sposób podejmowania decyzji i traktowania ludzi przechodzi wszelkie pojęcie. Podsumowując, wyrazy współczucia wszystkim ubiegającym się o jakiekolwiek wsparcie z urzędu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znam takiego co sobie za tą kase mieszkanie wyremontuje.bo w mieszkaniu ma firme.fajnie dotują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia. Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię: 1. mam własną firmę, nieźle prosperującą 2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje" 3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałmużna, mająca na celu zamaskować bezrobocie, a nie pieniądze na start prawdziwej firmy 4. widziałem w mojej branży już dziesiątki firemek zwijających się po roku z braku klienta... pieniądze z UP nie są lekarstwem na brak elementarnej zaradności i przedsiębiorczości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może po prostu sam nie skorzystałeś i teraz innym żałujesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca Bombowca napisał:
Własna firma najlepsza jest, gdy zakładana jest za własne pieniądze... bezrobotny zakładający firmę, to niemalże gwarancja powrotu do bezrobocia. Zanim podniosą się głosy krytyki wyjaśnię: 1. mam własną firmę, nieźle prosperującą 2. założyłem ją za własne pieniądze (niewielkie na start - ok. 40 tysięcy złotych), w głębokim poważaniu mając "dotacje" 3. prawdziwe pieniądze są w funduszach UE na rozwój regionalny... a po te sięgnąć można, gdy ma się już dobrze prosperującą firmę... pieniądze z UP to jałmużna, mająca na celu zamaskować bezrobocie, a nie pieniądze na start prawdziwej firmy 4. widziałem w mojej branży już dziesiątki firemek zwijających się po roku z braku klienta... pieniądze z UP nie są lekarstwem na brak elementarnej zaradności i przedsiębiorczości
40 tysięcy? Ja przez cztery lata pracy zdołałem odłożyć pięć. Czy za pięć mogę jakąś firmę otworzyć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janek napisał:
Pic na wodę fotomontaż! Ubiegałem się o dofinansowanie - okazało się, że muszę posiadać dwóch żyrantów! Skąd mam wziąć żyrantów, jeżeli jestem bez pracy??? Druga sprawa, chciałem założyć sklep internetowy a dotacji nie można wydać na utrzymanie strony, zakup towarów czy nawet zwykłe koszty reklamy!!! Po co mi dofinansowanie zakupu mebli czy komputera (mam meble i komputer)!
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Mały Chybotliwy Piesek Może i żal... po prostu wtedy nie było takiej możliwości. Ale z drugiej strony uważam obecne "konkursy" UP za niepoważne. Ktoś z niezłym pomysłem przepadnie z kretesem ze swoim wnioskiem o dofinansowanie... dostaną zaś pieniądze kolejni taksówkarze, kolejne szkoły nauki jazdy, kolejne sklepy... i zdechną po góra roku, bo taki im jest pisany los, na nasyconym już tymi usługami rynku. @marlon brandon Załączam wyrazy współczucia i życzenia większej zaradności życiowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karol napisał:
Po pierwsze myślenie nie boli. Druga sprawa, jaki ma związek żyrant z tym ,że Ty jesteś bezrobotny??? Możesz pieniądze przeznaczyć na zatowarowanie tylko trzeba mieć pomysł, bo ciuchy z Chin to jest lipa. No coś od siebie też trzeba dać. Może Ci jeszcze tę firmę poprowadzić?! Wkurza mnie takie roszczeniowe podejście do życia.
A mnie wkurzasz Ty. Albo nie miałeś do czynienia z UP albo jesteś kolejną osobą która wzięła kasę na sklep spożywczy i teraz będziesz dozgonnie wdzięczny niedouczonym Urzędasom!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...