Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szlachetna paczka. 1200 rodzin potrzebuje pomocy

Utworzony przez pomoc, 24 listopada 2014 r. o 23:50 Powrót do artykułu
Apeluję, by sprawdzać, czy beneficjenci Szlachetnej Paczki to nie członkowie grup "Szlachta nie pracuje". Zdarza się, że rodziny taki mają sposób na życie - od lat nie szukają pracy, żyją z zasiłków i darów z organizacji dobroczynnych. Takie rodziny łatwo poznać po tym, że mają dość nietypowe wymagania co do prezentów, na przykład "gra na konsolę PS 4" itp. Nie pozwólmy, by idea Szlachetnej Paczki została zbrukana przez ludzi żerujących na dobrych sercach wolontariuszy. Starannie wybierajmy rodziny, którym chcemy udzielić pomocy - czyli najlepiej takie, którym faktycznie noga powinęła się w ostatnim czasie, podupadło zdrowie, którym brakuje podstawowych artykulów pierwszej potrzeby, a nie dóbr luksusowych, na które nie stać wielu uczciwie pracujących rodziców nie wyciągających rąk po pomoc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapewniam, że rodziny, które zostały włączone do projektu przebyły wcześniej dwie rozmowy, wolontariusze badani grunt i wybrali rodziny faktycznie potrzebujące. Nie wygląda to w ten sposób, że każdy, kto się zgłosi otrzymuje paczkę. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodziny maja ponad 2000zł dochodu i dostaja jeszcze pomoc nawet ze szlachetnej paczki a ten co ma 1000zł i 3 dzieci to nie dostanie nic i taka to pomoc da tych bogatych tylko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety wśród wolontariuszy jest wielu dyletantów, którzy nie potrafią prześwietlić rodzin należycie. Jest wiele osób zakwalifikowanych do programu, które autentycznej pomocy potrzebują, ale wiele też zwykłych pasożytów.   Po prostu kierując się wyborem z poziiomu osoby wybierającej rodzinę włączoną do programu trzeba zwrócić uwagę na typ potrzeb zgłaszanych przez rodzinę/osobę samotną. Pomagać dając wędkę, a nie rybę, zaspokajać podstawowe potrzeby, a nie kosmiczne życzenia z wyższej półki.   Oczywiście można argumentować, że spełnia się dziecięce marzenia kupując rodzinie konsolę za 2500, ale mnie osobiście to razi i takich prezentów nie kupiłabym obcje rodzinie, bo  nie stać mnie na to, by własnym dzieciom taki sprzęt pod Choinkę sprawić. Oboje pracujemy, a na takie rzeczy zwyczajnie nas nie stać. Mimo to nie uważamy się za biednych, i stać nas też na pomoc osobom gorzej sytuowanym od nas. Ale w granicach rozsądku...
Zapewniam, że rodziny, które zostały włączone do projektu przebyły wcześniej dwie rozmowy, wolontariusze badani grunt i wybrali rodziny faktycznie potrzebujące. Nie wygląda to w ten sposób, że każdy, kto się zgłosi otrzymuje paczkę. Pozdrawiam
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety w Polsce wygląda to tak że trzeba mieć wtyki żeby się zakwaliwikować a nie biedę . biedneko trzeba dobić co badają wolontariusze tyle co nic niewiedza naprawdę niczego a jak przychodzą na wywiad to głupio się śmieją i patrzą z guru na biednego coś okropnego nigdy jusz niewpuszcze nikogo do domu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIESTETY TEZ ZNAM ZWŁASZCZA SAMOTNE MAMY Z TEGOROCZNEJ PACZKI KTÓRE POMOCY NIE POTRZEBUJĄ A OTRZYMAJĄ .JAKIE TO NIESPRAWIEDLIWE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.
TAK ALE JEST WIELE RODZIN NA LUBELSZCZYŻNIE KTÓRE TEŻ POTRZEBUJĄ POMOCY ,ALE NIESTETY NIEUCZCIWOŚĆ GÓRĄ BO W ICH MIEJSCE WEJDĄ CI KTÓRZY KŁAMIĄ .EGOIZM LUDZKI JEST BEZWZGLĘDNY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.
 
Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.
Przeczytałem dość spory "kawał" tego forum. Faktycznie, że ciekawe i tak właśnie jest... "być potrzebującym" to chyba nowy Sposób Na Życie  w tym kraju ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
samotna  Ja uważam  że to jest trochę niesprawiedliwe skoro na wywiad przychodzi do rodziny osoba spokrewniona od niej. Chciałabym się dowiedzieć czy tak może być? jak to jest możliwe że w tamtym roku się ta rodzina załapała na paczke i w tym roku również. A ja jestem w gorszej sytuacji od tamtej rodziny i się nie załapałam. Wiem o tym bo jesteśmy z tej samej miejscowości.        
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
samotna  Ja uważam  że to jest trochę niesprawiedliwe skoro na wywiad przychodzi do rodziny osoba spokrewniona od niej. Chciałabym się dowiedzieć czy tak może być? jak to jest możliwe że w tamtym roku się ta rodzina załapała na paczke i w tym roku również. A ja jestem w gorszej sytuacji od tamtej rodziny i się nie załapałam. Wiem o tym bo jesteśmy z tej samej miejscowości.
   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe jak jest w tym roku, ale ciesze się, że jestem jedną z darczyńców w Szlachetnej Paczce, który może pomóc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukam rodziny z lubelskiego ,która zaopiekuje się DOŻYWOTNIO Z POCHÓWKIEM RÓWNIEŻ pewną 90 letnią Panią za 1000 zł  jej emerytury miesięcznie-u siebie w domu.Pani  jest sprawna umysłowo lecz pochylona wiekiem.Bardzo życzliwa,serdeczna osoba. Dla kogoś kto przebywa w domu jest to dodatkowy dochód. proszę o sms  na nr 665 777 225,nie zawsze telefon odbieram a sms przeczytam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potrzebujesz pożyczki lub odrzuciłeś swój bank wcześniej, jest to okazja, której szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takie jak kredyty dla przedsiębiorstw, kredyty samochodowe, kredyty korporacyjne, venture capital, kredyty mieszkaniowe, pożyczki studenckie lub dowolne kredyty z oprocentowaniem 2%. Zainteresowane osoby powinny teraz skontaktować się z nami: pamelarosaflores11@gmail.com
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy potrzebujesz pożyczki na lepsze życie lub pomoc finansową, pożyczki? oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas o więcej szczegółów (przez e-mail: bj6325221@gmail.com)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...