Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Świętomięs Polski w weekend w Lublinie

Utworzony przez włodek, 26 sierpnia 2014 r. o 20:03
Polacy jedzą mniej mięsa i wędlin bo producenci to krętacze. Konsument mają za idiotę który wszystko kupi.Fakt że nie wszyscy są tacy ale zdecydowana większość. Piekarze i ich "chleb" którego spożycie z roku na rok spada tacy sami. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestałem jeść wędliny bo są tak naszpikowane chemią i dodatkami nie mającymi z mięsem wiele wspólnego, że nie mam sumienia psuć sobie zdrowia. Kiedyś w kiełbasie zwyczajnej po 36 zł za kilogram poza wodą i przyprawami było 100% mięsa i trochę naturalnego wieprzowego tłuszczu, dziś w kiełbasie jest może 20, 30 góra 50% mięsa, reszta to mielone kopyta, różne mączki, kukurydza, soja itd. Pierdziu, nie jem tego świństwa! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Złodzieje, wode to mam z MPWIKU. Domowa szynka czy inne wyroby są 3x mniejsze objętościowo od tego co nam się serwuje w sklepach. Są "bezwodne".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
producenci sami sobie winni. nikt nie bedzie jadł tego g..... i płacił jak za złoto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zdjęcie jest okropne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieprzowina ma dużo cholesterolu, jest niezdrowa. Wołowina jest zdrowa ale droga. Drób niby tani i zdrowy, ale faszerowany hormonami i antybiotykami. Dobra wędlina zaczyna się od 35 zł/kg, ta tańsza przypomina namoczone i niedokładnie wyciśnięte trociny. To chyba wystarczajace powody, aby spadło spożycie mięsa. A, nie jestem wegeterianinem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieprzowina ma dużo cholesterolu, jest niezdrowa. Wołowina jest zdrowa ale droga. Drób niby tani i zdrowy, ale faszerowany hormonami i antybiotykami. Dobra wędlina zaczyna się od 35 zł/kg, ta tańsza przypomina namoczone i niedokładnie wyciśnięte trociny. To chyba wystarczajace powody, aby spadło spożycie mięsa. A, nie jestem wegeterianinem.
 
Wieprzowina ma dużo cholesterolu, jest niezdrowa. Wołowina jest zdrowa ale droga. Drób niby tani i zdrowy, ale faszerowany hormonami i antybiotykami. Dobra wędlina zaczyna się od 35 zł/kg, ta tańsza przypomina namoczone i niedokładnie wyciśnięte trociny. To chyba wystarczajace powody, aby spadło spożycie mięsa. A, nie jestem wegeterianinem.
Okej durniu-cwaniaku! Kupię tanią wędlinę i sprzedam Ci ją po 36 zł -a Ty ją kupisz, bo "jest dobra, ponieważ jest powyżej 35 zł"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Okej durniu-cwaniaku! Kupię tanią wędlinę i sprzedam Ci ją po 36 zł -a Ty ją kupisz, bo "jest dobra, ponieważ jest powyżej 35 zł"...  
Durniów to ty sobie palancie poszukaj w rodzinie. A ja z zapartym stolcem będę czekał aż sprzedasz mi tą badziewną wędlinę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...