Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stosujecie zdrową żywność?

Utworzony przez Gaga1995, 14 sierpnia 2013 r. o 20:59
Witam :) Chciałam rozpocząć temat dotyczący zdrowego stylu życia, a najbardziej jednak ciekawi mnie jak wyglądają Wasze codzienne diety? Jecie co Wam się chce i na co macie ochotę? A może sposujecie jakieś specjalistyczne diety zalecone przez lekarza czy też dietologa? Zaczynam ten temat, ponieważ mam wrażenie, że za dużo ważę. Chciałabym coś z tym zrobić i zacząć zdrowo się odżywiać, aby potem nie chorować. Jestem dość młodą osobą i zaczęłam stosować dietę z metodą IGprotm od jakiegoś tygodnia. Jestem jak na razie bardzo zadowolona, zobaczymy jak będzie dalej. A oto ona: http://vitalia.pl/diety.html  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dieta - w większości przypadków dla zrozumienia tego słowa to po prostu mniej jeść. Niestety ale dla mnie to nie jest dobre określenie bo można tyle samo jeść i chudnąć.   W jadłospisie diet zamienia się podstawowe składniki na wysoko błonnikowe potrawy, gdzie objętość jest większa bo wchłania wode a kalorii jest mniej przez co żołądek ma odpowiednią ilość kalorii i nadmiar nie jest gromadzony w tłuszczu który widać po nas (brzuszek, uda).   Otręby przenne są najlepsze pod tym względem bo potrafią wchłonąć wodę i powiększyć swoją objętość pierwotną do 4,5 raza. Najprościej myśląc - żołądek napchany i już więcej nie trzeba jeść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe :) Najlepiej określa to Twoje ostatnie zdanie, najbardziej mi się ono podoba. Masz rację moja dieta polega na tym, że jem tyle samo co jadłam. Jedyną różnicą jest regularność posiłku, co jest ważne w codziennym jedzeniu. Dodatkowo ustaliłam sobie takie godziny posiłków, gdzie mogę jeść powoli i spokojnie, co dobrze wpływa na pracę naszych jelit. Jak to mówią jedzenie na szybko to "bomba" dla żołądka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja dieta polega na powolnym, systematycznym jedzeniu małych porcji. Nie jem wcale chipsów, słodyczy i innych teho typu rzeczy. Nadrabiam dużą ilością błonnika przez co jestem syta, a chudnę. Namiast mój znajomy potrafi zjeść wszystko szybko i jest bardzo chudy. Jak byłam u dietetologa to właśnie mówiła, że zależy dużo od naszej przemiany materii. Ja tak mam, że trwa u mnie wolno i muszę pochłaniać znaczne ilości błonnika. Niektórzy są szczupli bez diet, chociaż nie jest to całkiem zdrowe ze względu na inne choroby typu cholesterol. Natomiast myślę, że jak nie muszą to mogą sobie pozwalać na co mają ochotę. Jeśli są problemy z nadwagą, otyłością czy czymś podobnym to należy skorzystać z odpowiednich porad.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie ja też myślę, że ze względów zdrowotnych pasowałoby zachować jakąś odpowiednią dietę. Jest jeszcze możliwość jak Aniu pisałaś przy dobrej przemianie materii stosować odpowiednie jedzenie wzbogacając je w jakieś tam drobne niezdrowośći, typu fast food, słodycze, chipsy. I wiadome,żeby stosować to raz na jakiś czas a nie nagminnie, gdyż wtedy diety nie zdadzą żadnego egzaminu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy przede wszystkim zacząć od kupowania produktów "zdrowych", czyli takich niezawierających chemii. Najlepiej poszukać specjalistycznych sklepów oferujących tego typu usługi, na przykład http://jemcodobre.pl/ .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jak tylko mogę to kupuje ekologiczną żywność oraz oraz naturalne kosmetyki jakoś nie lubię za bardzo chemii w towarach. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odświeżam ten temat. Jestem za zdrową żywnością, staram się mieć zbilansowaną dietę. Ponadto używam tylko takich biokosmetyków. Trafiają w moje zapotrzebowanie życia w zgodzie z naturą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja zdrowa żywność to żywność z neta bezglutenowa, wiec polecam jest zdrowa i pożywna a nawet są czekoladki i cukierki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polcam kasze jaglaną jako smarowidełko na śniadanie , kolacje z pomidorami , cebulką , daje sporego kopa energii . Kasza gryczana z oliwą , olejem i przyprawami np. do mięs , kurczaka , na pikantno . Nawet osoby z nadwagą mogą sobie na dodatki tłuszczy pozwolić , kasze są lekko strawne , odradzam otręby i inne suche wypełniacze które zalegają na jelitach .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...