Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skuteczne sposoby na komary i kleszcze

Utworzony przez tomasz, 12 lipca 2010 r. o 15:02 Powrót do artykułu
idealnego środka nie ma, ale jak się zaopatrzysz w dobrym sklepie, to z pewnością będzie ci łatwiej przeżyć z komarami lub przynajmniej częściowo zmniejszyć ich ilość w swoim otoczeniu; polecam ten sklep: http://www.e-hortico.pl/category/srodki-do-walki-z-komarami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomasz napisał:
idealnego środka nie ma, ale jak się zaopatrzysz w dobrym sklepie, to z pewnością będzie ci łatwiej przeżyć z komarami lub przynajmniej częściowo zmniejszyć ich ilość w swoim otoczeniu; polecam ten sklep: http://www.e-hortico.pl/category/srodki-do-walki-z-komarami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma, ale ja sobie radzę jak mogę ................... W domu mam Brosa elektrycznego, poza domem Zaje na komary i kleszcze, a jak zapomne Sanofil po ukaszeniu i na inne wykwity skórne. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DEET (N-dietylu-meta-toluamid) to środek należący do grupy repelentów odstraszający owady na zewnątrz pomieszczeń. Choć były obawy co do bezpieczeństwa tych środków, jednak badania zakrojone na szeroką skalę i doświadczenia kliniczne pokazują, że są one stosunkowo bezpieczne, o ile wykorzystane są zgodnie z zaleceniami producenta. Należy zachować szczególną ostrożność w stosowaniu tych środków w pobliżu niemowląt i dzieci. Zachowanie bezpieczeństwa oznacza także całkowite wyeliminowanie ich stosowania u dzieci poniżej drugiego miesiąca życia. W sklepach internetowych i na aukcjach dostępny jest m.in. Mosquit max protection, nanokapsułowany 20% DEET, OFF! Active Spray, Bros Płyn na komary i kleszcze oraz A sio. Jest też kilka innych sposoby na komary .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komary i kleszcze to wielka uciążliwość, ale także i zagrożenie - nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych czworonogów. Dla nich zagrożenie jest tym większe, że przecież same się od pasożytów nie odgonią, ani tym bardziej nie usuną sobie takiego kleszcza... Dlatego oprócz chronienia samego siebie zawsze trzeba pamiętać o profilaktyce dla naszego psa. Dobra obroża czy krople wydają się w sezonie kleszczowym absolutnie konieczne. Polecałbym bayerowski spot-on Advantix, który działa skutecznie do 4 tygodni od zastosowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg mnie najpewniejszy jest preparat Mugga z DEET bo działa nawet na komary tropikalne. Nie jest za mocny ani za słaby i przyjemnie pachnie. Trudny do zdobycia ale np tu mozna bezpiecznie kupić więc polecam gorąco www.mugga.com.pl SKLEP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepsze sposoby to na tej stronie http://domowesposoby.info/komary Ja używałam do tej pory waniliowego olejku i potwierdzam jego działanie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecność nietoperzy w sąsiedztwie domu skutecznie eliminują plagę komarów. Jedne mały osobnik potrafi w ciągu godziny zjeść tysiąc kamarów. Zamontuj sobie budkę dla nietoperzy w sąsiedztwie domu i po komarach :-) Aby poznać więcej szczegółów na ten temat należy wpisać w wyszukiwarce Google hasło " budka dla nietoperzy "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wykręcamy go zawsze w lewo ! I bardzo dobrze, że zerknąłem, bo kiedyś dawno wyczytałem, że zgodnie z ruchem wskazówek zegara
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******zaradni.pl/zdrowie/proste-i-skuteczne-sposoby-na-ochrone-przed-kleszczami/1,11028
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...