Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Argument rodziców, że nauczyciele stracą pracę?! Do tej pory jedyne co słyszałam z ust rodziców odnośnie nauczycieli - to to, że jest to banda darmozjadów jadąca na 18h etacie. Miło z ich strony, że nagle biorą w obronę nauczycieli. Chociaż moim zdaniem po stronie rodziców główne argumenty to ekonomiczne: - koszty i czas dojazdu - zarówno pociech na na zajęcia jak rodziców na wywiadówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protestujcie sobie na zdrowie...Szkół nie potrzeba, bo dzieci się nie rodzą, to nie te czasy, że z pensji robola można było utrzymać ośmioro bachorów i niepracującą Matkę-Polkę /vide niejaki L.Wałęsa/...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby nauczyciele pracowali, tak jak normalni pracownicy po 40 godzin tygodniowo, z urlopem miesięcznym w ciągu roku, to może utrzymanie szkół byłoby tańsze? Może gdyby przechodzili na emerytury jak normalni ludzie a nie wieku 50 lat, nasze podatki nie byłyby marnotrawione? Czas skończyć z fikcją!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi napisał:
Argument rodziców, że nauczyciele stracą pracę?! Do tej pory jedyne co słyszałam z ust rodziców odnośnie nauczycieli - to to, że jest to banda darmozjadów jadąca na 18h etacie. Miło z ich strony, że nagle biorą w obronę nauczycieli. Chociaż moim zdaniem po stronie rodziców główne argumenty to ekonomiczne: - koszty i czas dojazdu - zarówno pociech na na zajęcia jak rodziców na wywiadówki.
Co nie zmienia faktu, że jesteście bandą darmozjadów! Takich przywilejów nie ma nigdzie na świecie (nawet w Grecji)!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polityka prożydowskich rządów zmierza do zrobienia z Polaków niekwyksztalconych roboli (czytaj: niewolników). Majątek Polski został wyprzedany za grosze lub oddany za darmo, teraz czas wytępić naród. Żeby był tępy, głupi i aby łatwo można było nim manipulować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech zamykają, dobrze robią... nie ma dzieci to po co te szkoły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadam jedno krótkie pytanie: w jakim celu utrzymujemy kuratorium oświaty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłoby bardzo miło, gdyby zlikwidować taką samą ilosć domów ciemnoty i zabobonów, domów oszustów w koloratkach a to; kosciołow, plebanii, klasztorów, katedr, pałaców biskupich i innych sakralnych budowli służących jedynie oszustom w koloratkach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Mieszkam w Anglii od 10 lat i tutaj w praktycznie w każdej wiosce są szkoły, nikt tu nie słyszał o likwidowaniu, a jeśli już to dzieci są dowożone autobusami i z tym nie ma problemu tak jak to ma miejsce w Polsce. Z tego co widzę na liście szkól do likwidacji są szkoły z wieloletnimi tradycjami (miedzy innymi ja jestem absolwentem jednej z nich), no cóż żenada,polskie kolejne rządy robią ''porządek'' najpierw sprzedali i polikwidowali zakłady pracy i ludzie wyjechali tak jak ja w poszukiwaniu pracy, a teraz polikwidują szkoły i dalej Polacy będą parobkami i nie wykształconymi ludźmi. Brawo Panie Tusk tylko tak dalej :-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciemnym niedouczonym narodem lepiej się żądzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
el polacco napisał:
Polityka prożydowskich rządów zmierza do zrobienia z Polaków niekwyksztalconych roboli (czytaj: niewolników). Majątek Polski został wyprzedany za grosze lub oddany za darmo, teraz czas wytępić naród. Żeby był tępy, głupi i aby łatwo można było nim manipulować.
Strzał w 10 - poważnie. Jeszcze tylko brakuje tego, by jak to było 200 lat temu - najważniejszy we wsi był ksiądz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komunista napisał:
Ciemnym niedouczonym narodem lepiej się żądzi.
święta prawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a za 10 lat będzie tak jak teraz z przedszkolami - najpierw na gwał likwidowali przedszkola - teraz lament, że mało miejsc w przedszkolach tak samo będzie ze szkołami - zlikwidują - posprzedają majątki szkolne a za 10 - 15 lat będą szkoły budować, bo mało będzie widać Polak u władzy dostaje deb***izmu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może kurator by podał liczbę zlikwidowanych w czasie jego kadencji szkół. Bo jak widać, to głównym zadaniem pracy na tym stanowisku jest likwidacja placówek. Idźmy dalej: ile szkół w całej Polsce zlikwidowano w ostatnim 5 leciu? Czy idą za tym zwolnienia urzędników kuratoriów i w Ministerstwie Oświaty? Podatniku: zastanów się na czyj dobrobyt pracujesz, bo na pewno nie na swój, ani swojej rodziny!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
el polacco napisał:
Polityka prożydowskich rządów zmierza do zrobienia z Polaków niekwyksztalconych roboli (czytaj: niewolników). Majątek Polski został wyprzedany za grosze lub oddany za darmo, teraz czas wytępić naród. Żeby był tępy, głupi i aby łatwo można było nim manipulować.
kto chce bedzie się uczył ,teraz gówniarze mają za dobrze , same prawa coraz mniej obowiązków,kiedyś na piechotę zasuwałem do szkoły ,nikt mnie nie woził ,miało się szacunek do nauczycieli, teraz uczniowie robią łaskę że przychodzą do szkoły, łaski bez ,za dobrze mają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komunista napisał:
Ciemnym niedouczonym narodem lepiej się żądzi.
ty jasteś ciemny ,niedługo za samo chodzenie do szkoły bedzie się należał dyplom, za dobrze ma młodzież,kto chce będzie sie uczył,zgadzam się z przedmówcą, nikt łaski nie musi robić że chodzi do szkoły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw w radiu i tv krzyczeli że za dużo studiujemy,że studia wybieramy o profilu po którym marne szanse sa na prace...teraz likwidują szkoły...więc do cholery gdzie mamy się uczyć jak sami nas na studia zaganiają.To jak nagonka na uczniów zabierają nam wybór placówek to idziemy tam gdzie się da aby tylko coś umieć.Moja szkołę zamknęli.Nie chodziło o dojazdy bo jakoś dawałam radę,starszych uczniów z zawodówek nikt nie wozi jak tu jakiś mądrala krzyczał.Zabrali mi to co lubiłam, teraz uczę się dużo dalej,jest mnóstwo osób w klasie,zajęcia praktyczne to masakra,nauczyciele nie wyrabiają, dużo osób zostaje w tyle....koszmar...żałuje że nie wyjechałam za granice się uczyć,u nas nie ma już gdzie:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasia napisał:
Najpierw w radiu i tv krzyczeli że za dużo studiujemy,że studia wybieramy o profilu po którym marne szanse sa na prace...teraz likwidują szkoły...więc do cholery gdzie mamy się uczyć jak sami nas na studia zaganiają.To jak nagonka na uczniów zabierają nam wybór placówek to idziemy tam gdzie się da aby tylko coś umieć.Moja szkołę zamknęli.Nie chodziło o dojazdy bo jakoś dawałam radę,starszych uczniów z zawodówek nikt nie wozi jak tu jakiś mądrala krzyczał.Zabrali mi to co lubiłam, teraz uczę się dużo dalej,jest mnóstwo osób w klasie,zajęcia praktyczne to masakra,nauczyciele nie wyrabiają, dużo osób zostaje w tyle....koszmar...żałuje że nie wyjechałam za granice się uczyć,u nas nie ma już gdzie:(
Jezu drogi. Piszesz tak nieskładnie, że aż mi oczy krwawią. Zajmij się czymś praktycznym, a szkołę rzuć w cholerę, bo to chyba nie dla ciebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy chcecie. Przecież jest samorządność, sami wybieraliście radnych, którzy podejmują odpowiednie, do sytuacji, decyzje. Zrozumcie "idzie" niż demograficzny, co więc robić, utrzymywać pustawe szkoły. Postępowanie rad miejskich i gminnych co do zasady jest prawidłowe, przestańcie się awanturować-bezmózgowcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektóre szkoły same się zlikwidują, niezależnie czy będzie wyż czy niż demograficzni. I to będzie zasługa ich dyrekcji. Jak można dobrze zarządzać szkołą np technikum czy zawodową, jeśli zupełnie nie czuje się specyfiki tego typu szkolnictwa. W dyrekcjach szkół są głownie byli nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, a zawodowcy zepchnięci zostali na margines. Przy nieustannej i niedokończonej reformie szkolnictwa zawodowego, "fachowa" dyrekcja zatwierdza opracowane przez nauczyciela programy nauczania. I tak biolog, historyk, polonista....ocenia program nauczania przygotowany przez mechatronika, informatyka, technologa... Śmieszne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...