Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ranking szkół średnich z Lublina - Ile punktów potrzebujesz, aby się dostać

Utworzony przez kaśka, 19 marca 2010 r. o 10:33
Tak,tak:)A po rekrutacji okazać się może ,że miejsca będą wszędzie.....jak każdego roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja może przewrotna rada!Wybierzcie najłatwiejszą szkołę aby mieć czas na naukę języka i matematyki.Ręczę,że wówczas nauczycie się każdego wykiwać i sukces życiowy murowany.Ja -stary już obserwator Polski to Wam mówię!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co roku piszecie bzdury w postaci takiej iz renomowane liceum daje przepustkę na studia, z cały szacunkiem ale jest to wymysł ludzi, ktokolwiek skończył studia ten wie ze wystarczy nauka i praca nad sobą, a to czy skończyłem unie czy w liceum pizdzislawiu dolnym nie ma naprawdę żadnego znaczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba brać pod uwagę czasy, skończyły się lata, że najpierw ogólniak, studia i jakoś się spędzało te jeszcze 8 lat, teraz po studiach jest się bezrobotnym przede wszystkim, bo tak naprawdę taki ktoś nie ma konkretnego fachu i zawodu, tylko wyuczoną wiedzę teoretyczną, powracają czasy szkół zawodowych, gdzie zawód się liczy, zawsze można zrobić studia w trakcie pracy ale zawód się już ma w ręku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propaganda sukcesu-jak zwykle,jak co roku o tej porze:) Śmiać mi sie chce z tego rankingu.Typowy wyścig szczurów i tyle.Nikt jakoś nie patrzy na to,że dobra szkoła=używki,żeby dać radę,kasa,żeby nie odbiegać od reszty i najlepiej posażni rodzice-bo to mile widziane. Dobre liceum?!?!-a co to takiego? Dobre jest tylko takie,gdzie można się czegoś nauczyć,gdzie traktuje się ucznia z szacunkiem i gdzie pracują PEDAGODZY, a nie maszyny do nauczania.A miernikiem szans na studia powinna być wiedza, a nie miejsce szkoły w rankingu.A wiedzę można zdobyć nawet w podlubelskim miasteczku,w jedynej,dostępnej tam szkole średniej. Piszecie o dobrym liceum i pokazujecie,że ten renomowany "Staszic"przyjmował już od 90 punktów.Czyżby brakowało chętnych z wyższą punktacją?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wierzcie rankingom!!! To, że są przyjmowani uczniowie z dużą ilością punktów, nie znaczy, że jest to dobra szkoła, a powiedziałabym, że wręcz przeciwnie, bo z mądrego młodego człowieka trudno zrobić głupiego, ale na odwrót - już gorzej. Osobiście skończyłam XX LO w zdaje się 2002, klasa mat-fiz. Z 36 osób chyba 33 poszły na studia dzienne, dwie na zaoczne. Ja skończyłam dwa kierunki na Politechnice Lubelskiej. Na obu miałam stypendium naukowe. Na studia trudno się nie dostać, bo miejsc jest pod dostatkiem, więc nie jest to żaden argument, ale swojego czasu pamiętam taki artykuł o tym, że XX LO to czarny koń wśród lubelskich liceów, ze względu na ilość osób trafiających na studia. Z perspektywy czasu największą zaletą XX LO było to, że zajęcia się nie "urywały". Koledzy ze Staszica mieli z tego powodu sporo do samodzielnej nauki z matmy. A poza tym... pewnie wiele osób, które tam się uczyło, nie zgodzi się ze mną, ale sposób zarządzania - ówczesny i obecny - uważam za bardzo dobry, a na pewno skuteczny. Nauczyciele byli może i wymagający, ale z tych owoców korzystam do tej pory. Patrząc na swoich klasowych znajomych, wiem, że ta szkoła potrafi też wychować. Gorąco polecam:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a inne szkoły? czemu w rankingu nie ma wszystkich ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy Gimnazjaliści! Wybierajcie licea, w których nauczycielom chce się pracować. Bardzo trafna jest wypowiedź pana Dyrektora V LO. Jeśli wybierzecie jedno z liceów z pierwszej trójki w tym rankingu, czeka Was stres, jeśli zechcecie się czegoś nauczyć, to korepetycje i arogancja ze strony większości nauczycieli, którym ktoś zrobił krzywdę, mówiąc, że pracują w renomowanych liceach. Drogie dzieci, szkoda Waszych ambicji, zapału i wiary w ludzi. Idźcie tam, gdzie będą Was traktować, jak ludzi i zechcą podzielić się wiedzą, tak jak powinno to być w normalnej szkole. Życzę mądrych wyborów. Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od 2007r w Zamoyu ,4 osoby popełniły smaobójstwa przez szkołe.... ostatnio w lutym chłopak rzucił się z wieżowca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie prawda, w staszicu w tym roku za 1sza rekrutacja dostaly sie osoby, ktore mialy 89 punktow, do unii 60... pozdro600
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
11 lat temu skończyłam "Staszica" i zasadniczo otrząsnęłam się już z traumy. Nie polecam tego liceum nikomu, chyba że komuś odpowiada życie w stresie i bycie szykanowanym przez nauczycieli. Uczniowie w 80% to zblazowane dzieci bogatych rodziców. Poziom kształcenia z niektórych przedmiotów rzeczywiście wysoki (WIWAT PROF. BERECKA), ale czy warto...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie rankingi to czysta głupota. Że też komuś w ogóle chce się je tworzyć... Testy gimnazjalne nie są absolutnie żadnym miernikiem wiedzy. I bez nauki można je zdać bardzo dobrze. Tak samo jest w odwrotnej sytuacji - ktoś, kto się dobrze uczył w gimnazjum, może ten test całkowicie zawalić. Moim zdaniem, ich poziom raczej nie jest zbyt wygórowany, choć nie są też banalnie łatwe. Dlatego idźcie do takiej szkoły, która Wam pasuje, a nie słuchajcie się rankingów, które z rzeczywistością zazwyczaj nie mają wiele wspólnego. Sprawdźcie sobie klasy, jakie szkoła ma w swojej ofercie, opierajcie się na tym, co Was interesuje. Na studia i tak się dostaniecie, bo to zależy nie od tego, jaką szkołę się kończy, ale od własnych starań o dalsze etapy edukacji, a przede wszystkim od tego, czym się kto interesuje i jaką drogę chce obrać w przyszłości. Przecież typowy humanista i tak nie pójdzie potem na matematykę, tylko dlatego, że zaufa innemu rankingowi, wg którego po politechnice będzie miał pracę. Tak samo jest właśnie z rankingami szkół ponadgimnazjalnych. Choć i tak nastały czasy, że na studia może pójść właściwie każdy, a przy tym studia i tak nie gwarantują nam pracy, choćby to było prawo, politologia czy ekonomia (jedne z najbardziej obleganych). Za to jedyne rankingi, jakim można dać wiarę, to rankingi bezrobocia... Tak czy inaczej - lepiej iść tam, gdzie się będzie miało choć trochę satysfakcji z własnego wyboru, niż tam, gdzie będzie się musiało uczyć na przymus, tylko dlatego, że wybrało się szkołę w oparciu o ranking. A przyszły pracodawca i tak nie zwróci uwagi na to, jakie liceum się kończyło, a przynajmniej na pewno nie będzie to czynnikiem decydującym w staraniach o pracę (o ile ta praca będzie).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem absolwentem "STASIA" i uważam, że to jest najlepsze liceum w Lublinie. Moi drodzy, mogę wam tylko powiedzieć, że nie zawsze ważne jest wykształcenie. Najczęściej wygrywają układy (w pracy). Mną rządzi człowiek, który nie poyrafi wypowiedzieć się ani przeczytać to co ma napisane. Już nie mówię o sprawach technicznych (obydwaj jesteśmy inżynierami). On ma władzę, a jednocześnie jest wygodny dla swoich przełożonych. Takie są układy w budżetówce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile pamiętam to w ubiegłym roku progi punktowe trochę różniły się od tych które podano. Ale to chyba nie ma większego znaczenia bo co roku i tak są inne, więc nie ma się co tym sugerować. Teoretycznie świadczą o poziomie szkoły, ale nie w każdym przypadku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cedet napisał:
Jestem absolwentem "STASIA" i uważam, że to jest najlepsze liceum w Lublinie. Moi drodzy, mogę wam tylko powiedzieć, że nie zawsze ważne jest wykształcenie. Najczęściej wygrywają układy (w pracy). Mną rządzi człowiek, który nie poyrafi wypowiedzieć się ani przeczytać to co ma napisane. Już nie mówię o sprawach technicznych (obydwaj jesteśmy inżynierami). On ma władzę, a jednocześnie jest wygodny dla swoich przełożonych. Takie są układy w budżetówce.
Wypowiedź z cyklu absolwentowi Stasia wszystko się należy!!!!Jeśli mówisz, że Staszic to najlepsze LO to przynajmniej uzasadnij swoją wypowiedz bo tylko powtarzasz stereotypy . Co do reszty wypowiedzi to może pozostawię to bez komentarza bo ,, żal pośladki ściska" jak sie takie historie słucha wygłaszane przez ,, Młodych, zdolnych, wykształconych i pokrzywdzonych " absolwentów ,,renomowanych LO" .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I po co te studia jak przez pól roku nie mogę znaleść kompetentnej osoby do pakowania paczek. Praca 4-6 godzin dziennie, ludzie po studiach a nie umieją pakować paczek.Mam dwa sklepy internetowe, płacę po 1800 zł netto. Same głąby bez wyobraźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo zatrudniasz ludzi po studiach, dlatego masz problemy. Wiadomo - bez praktyki, dwie lewe ręce, często z zapadłych wiosek, jaki z nich może byc pracownik??? Zatrudnij ludzi po zawodówce robota pójdzie w "try miga"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maturzysta napisał:
Propaganda sukcesu-jak zwykle,jak co roku o tej porze:) Śmiać mi sie chce z tego rankingu.Typowy wyścig szczurów i tyle.Nikt jakoś nie patrzy na to,że dobra szkoła=używki,żeby dać radę,kasa,żeby nie odbiegać od reszty i najlepiej posażni rodzice-bo to mile widziane. Dobre liceum?!?!-a co to takiego? Dobre jest tylko takie,gdzie można się czegoś nauczyć,gdzie traktuje się ucznia z szacunkiem i gdzie pracują PEDAGODZY, a nie maszyny do nauczania.A miernikiem szans na studia powinna być wiedza, a nie miejsce szkoły w rankingu.A wiedzę można zdobyć nawet w podlubelskim miasteczku,w jedynej,dostępnej tam szkole średniej. Piszecie o dobrym liceum i pokazujecie,że ten renomowany "Staszic"przyjmował już od 90 punktów.Czyżby brakowało chętnych z wyższą punktacją?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maturzysta napisał:
Propaganda sukcesu-jak zwykle,jak co roku o tej porze:) Śmiać mi sie chce z tego rankingu.Typowy wyścig szczurów i tyle.Nikt jakoś nie patrzy na to,że dobra szkoła=używki,żeby dać radę,kasa,żeby nie odbiegać od reszty i najlepiej posażni rodzice-bo to mile widziane. Dobre liceum?!?!-a co to takiego? Dobre jest tylko takie,gdzie można się czegoś nauczyć,gdzie traktuje się ucznia z szacunkiem i gdzie pracują PEDAGODZY, a nie maszyny do nauczania.A miernikiem szans na studia powinna być wiedza, a nie miejsce szkoły w rankingu.A wiedzę można zdobyć nawet w podlubelskim miasteczku,w jedynej,dostępnej tam szkole średniej. Piszecie o dobrym liceum i pokazujecie,że ten renomowany "Staszic"przyjmował już od 90 punktów.Czyżby brakowało chętnych z wyższą punktacją?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Staszic przyjmował od 90 punktów bo dyro wpadł na pomysł utworzenia klasy niemieckiej. Tak głupie pomysły ma co trzy lata
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...