Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Próbny test gimnazjalny 2013 - język polski, historia. ODPOWIEDZI

Utworzony przez poprawa, 13 listopada 2012 r. o 14:15
w 2 to odpowiedz A
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Testy były tragincze -.- tym bardziej rozprawka z j. polskiego -.- załamania -.-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadaniu 14 podpunkcie 1 chyba jest błąd. nagłówek zadania "deklaracja Katarzyny II uzasadniająca rozbiór Polski''. pierwszy rozbiór 1772. zaznaczona jest odp. A czyli II poł.17w. czyli 1650-1701. wydaje mi się,że będzie to odpowiedź C.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zadaniu 2 z historii nie będzie czasem 1 i 3?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziś też była rozprawka. Z tą rozprawką to już ostro przesadzają. Na każdym teście próbnym czy właściwych zawsze się ona pojawia. A przecież język polski to nie tylko stawianie tezy i szukanie argumentów, ale także są opowiadania, listy, artykuły prasowe, opinie. Niestety ta monotonia nie przemawia do CKE i co roku dają rozprawkę. No ludzie ile można pisać tą rozprawkę. Tym już rzygać się chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytania zamnknięte z polaka prościzna, ale rozprawka to maaaaasaaakra - trudna strasznie ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a historia taka sobie, myślałam, że krótsza będzie, a tu tyle stron
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wsadźcie sobie w du**e te rozprawki, szkoła jest od tego żeby uczyć, a nie oceniać!!! Co do testu to... żal mi Was!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hitoria była trudna .. a rozprawka to już wql masakrejszyn -,-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam jeden błąd z polskiego i 4 z historii...Z polskiego test-latwizna, ale historia juz duzo gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 10 powinno być PF a nie FF :C
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poprawa napisał:
w 2 to odpowiedz A
A wiesz ,że mi też sie niezgadza coś w drugim zadaniu. Także uważam ,że powinna być odpowiedź B
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wogóle uwarzam ,że te unowocześnione testy są beznadziejne. Mam starsze rodzeństwo o 5 i 4 lata. Oni jak pisali test z polskiego to mieli tylko jedno pytanie z histy i wos'u. Tak samo było z matmy mieli po jednym pytaniu z bioli i fizyki ,a reszta pytań z matmy. Wtedy mieli o wiele łatwiej i nie musieli sie tyle ze wszystkiego uczyć. Ja poświęcam na naukę około 3-4 h dziennie a czasami nawet wiecej i już mam dosyć. Z historii na przykład nie poszło mi za dobrze bo jej nie lubie i nie mam pamięci do dat. O wiele lepiej mi idzie z matmy z ktorej prawie sie nie ucze i mam dobre wyniki. Ogólnie to sie nie przejmujcie bo to są nieoficjalne odpowiedzi i prawdopodobnie w niektorych odpowiedziach mogą wystąpić błędy. Zobaczymy jak to wyjdzie. Trzymajcie sie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak jest o tym poniatowskim to nie powinien być XVIII wiek? a w 2 chyba odpowiedź a była, a w tym kościele to chyba X wiek powinien być
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masakra z tą rozprawką- nad zadaniami myślałam 15 minut, a rozprawkę pisałam ponad godzinę... -.- W 10. moim zdaniem powinno być PF, tam ewidentnie wynikało, że król jest stanem sejmującym! A w drugim pytaniu jest odpowiedź B: 1 i 2, sprawdzałam w innym źródle. No i podchwytliwe było według mnie to z budowlą romańską- machnęłam się na X wiek i już punkt uciekł :C Oby jutro było prościej! Powodzenia wszystkim trzecim :-D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niby jak w 10 ma byc PF? ,,Autor neguje, że król był jednym z trzech stanów sejmujących" - neguje = zaprzecza, nie zgadza się. W żadnym miejscu autor nie zaprzecza że król był jednym z trzech stanów sejmujących.. Czyli prawidłowa odpowiedz to F. Wydaje mi sie ze w 2 powinno byc A, przynajmniej tak zaznaczyłem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
także sądze że w 2 zadaniu jest błąd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi też się tak wydaje,że w 2 jest błąd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 2 z historii na pewno A. Uważam, że ten kto układa te testy to... Temat rozprawki ?! - to na maturze łatwiejsze są !. Jak w kwietniu tak będzie , to miejsc w zawodówkach zabraknie. porażka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Hitoria była trudna .. a rozprawka to już wql masakrejszyn -,-
true.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...