Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pieniądze są, chętnych na usuwanie azbestu brak

Utworzony przez rafcio1989, 24 marca 2009 r. o 22:52 Powrót do artykułu
Gmina łabunie .azbest z dachu nie zabrany od roku.Gmina twierdzi ze mam sam zapłacić.To jak jest z tym azbestem??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wymieniłem dach na budynku mieszkalnym lecz sam musiałem zaangażować firme specjalistyczna i zapłacić ze swojej kieszeni za rozbiorkę starego dachu z eternitu, za załadunek oraz za odbior eternitu przez firmę specjalistyczną. Nie będę wymieniał publicznie nazwy UG gdyż nie chcę nikogo 'kablowac' ale coś chyba z tym ogólnokrajowym programem partycypacji w pozbywaniu się azbestu na polskich dachach jest nie tak jak powinno byc..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pismak pisze znowu o czym pojęcia nie ma. Dofinansowanie dotyczy tylko samej utylizacji eternitu , wymiana pokrycia nie jest refundowana tak , że dofinansowanie to ok. 10% kosztów tej inwestycji. No ale ja już od pismaków wiele nie wymagam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z chęcią bym azbest wymienił na swoim budynku, lecz jak mam być przez urzędasów karany finansowo, za to że materiały budowlane dopuszczone do sprzedaży w ówczesnym czasie, teraz okazują się szkodliwy dla zdrowia, to dlaczego mam ponosić koszty utylizacji i dodatkowo wymiany pokrycia dachowego, skoro kupując eternit dopuszczony do sprzedaży, byłem pewien że materiał pokryciowy jest pełnowartościowy. W tej chwili błędy popełnione przez innych musiałbym sam finansować, choć jestem ofiaro błędów urzędniczych, które mogą się odbić na moim zdrowiu i moich bliskich, koszty powinien ponieść ten kto dopuścił azbest do sprzedaży , przynajmniej powinien stworzyć preferencyjne warunki do wymiany felernego towaru na pełnowartościowy. Na obecną chwilę koszt wymiany eternitu na blacho dachówkę jest większy niż zmiana pokrycia dachowego z innych materiałów na blacho dachówkę, dochodzi koszty zdjęcia pokrycia i utylizacji jak się dowiaduje częściowo refundowany, na tyleż bezczelny skoro nie uwzględnia punktu zerowego, o czym mowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak polskie doświadczenia uczą - napewno będzie tak, że tuż przed terminem gminy będą na siłę kazać wymieniać pokrycia eternitowe a tych, którzy nie zdążą napewno będzie się straszyć kontrolami i mandatami ale teraz za bardzo nikt się tym na poważnie nie przejmuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na terenie naszej gminy został wykonany spis budynków krytych eternitem jednak nikt nie pytał kto chciałby wykonać zmianę pokrycia dachu w pierwszej kolejności. Efekt jest taki, że ci którzy chcą robić to teraz nie mogą gdyż kolejka jest ustawiona bez uzgadniania z mieszkańcami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając wcześniejsze posty jak zwykle nasuwa się jedyne możliwe wyjaśnienie: brak wiedzy, zorganizowania i niekompetencja tych pseudo urzędników. Pieprz* * *e dziadostwo i tyle.!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stara Łęczna obita jest azbestem i jakoś nie widać nadziei na jego zdjęcie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BBB napisał:
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .
A ile lat gwarancji dawała firma na produkt?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ile trzeba czekac na dofinansowanie za zdjecie i utylizacje eternitu z Gminy (wszystkie procedury sa zachowane) a teraz Gmina mnie zbywa ze pieniadze nie doszly z wojewodztwa czekam juz 5-miesiecy po wykonaniu? czy to normalne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna napisał:
ile trzeba czekac na dofinansowanie za zdjecie i utylizacje eternitu z Gminy (wszystkie procedury sa zachowane) a teraz Gmina mnie zbywa ze pieniadze nie doszly z wojewodztwa czekam juz 5-miesiecy po wykonaniu? czy to normalne
Program szwajcarski,jak przejdzie będzie więcej pieniędzy,obecnie dofinansowanie pochodzi z GM.FUNDUSZU OCHR.ŚRODOWISKA,który jest potrzebny na likwidacje dzikich wysypisk śmieci.Oj daleko nam do jak ruscy mówią JEWROPY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwykły obywatel niewinny nikomu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
art napisał:
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwykły obywatel niewinny nikomu.
Czy chcesz czy nie chcesz i tak wszyscy wymienią do 2032r.tak jak kiedyś słomę na eternit.Póżniej okaże się,że blacha bardziej szkodliwa od eternitu i maszynka się kręci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomimo upływu czasu temat jest bardzo teraźniejszy. Sam ma ten problem ostatnio się wprowadziłem do bliźniaka z azbestem gratis. Ile kosztuje dzisiaj akcja oczyszczania domu z azbestu? Tutaj natrafiłem na informację o tym, że może to kosztować nawet kilkanaście tysięcy za dach: http://budfach.pl/ja...porady-120.html Z jednej strony to nie duże pieniądze jak za święty spokój i zdrowie swoich bliskich, ale w tej chwili nie mam takiej kwoty. Nie wiem co mam teraz zrobić. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .
Jestem dokładnie tego samego zdania,ze to Państwo powinno poniesc konsekwencję a wiec nalezy złozyć pozew zbiorowy ! Wystarczy ,że my mieszkańcy domów zostaliśmy oszukani i ponosimy krzywdę psychiczna oraz fizyczną ,ponieważ musimy znosić brud,zamieszanie i bałagan z powodu zmiany pokrycia dachu !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za bzdury! jak masz własność, to masz też koszty utrzymania, 30 lat temu stan wiedzy o materiałach był taki a nie inny, więc co Państwo ma do tego stare przysłowie mówi: kto ma pszczoły ten ma miód... itd) co to komuna się Wam przypomniała? dlaczego Państwo a więc i Ja z moich podatków, ma Wam wymieniać dachy? może niech i mnie wymieni rury w mieszkaniu i położy nowe parkiety, albo ociepli blok... w końcu 30 lat temu technologia wielkiej płyty też była państwowa, i to wina państwa, że nie pomyślała o termoizolacji :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A-U-S-T pianka technologia przeciw azbestu nowa technologia 100% bezpieczeństwa Koszt usuwania azbestu z informacjami pianki A-U-S-T: info@a-u-s-t.de
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A-U-S-T pianka technologia przeciw azbestu nowa technologia 100% bezpieczeństwa Koszt usuwania azbestu z informacjami pianki A-U-S-T: info@a-u-s-t.de
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...