Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

OPŁATA DODATKOWA NA PARKINGU PRZED KATEDRĄ

Utworzony przez ~DAREK~, 21 lutego 2010 r. o 16:45
NA POCZATKU STYCZNIA ZOSTAŁEM UKARANY PRZEZ PARKINGOWEGO NA PARKINGU PRZED KATEDRA W LUBLINIE "OPŁATA DODATKOWĄ" W WYSOKOŚCI 50 ZŁ ,ZA ZAPARKOWANIE SAMOCHODU PRZY ZNAKU -ZAKAZ ZATRZYMYWANIA -STOJACYM NA ŚRODKU WW PARKINGU . NADMIENIAM IŻ NIE BYŁO INNYCH WOLNYCH MIEJSC A JA POSIADAŁEM WYKUPIONY I ZATKNIETY WAZNY BILET PARKINGOWY,ZATKNIĘTO MI ZA SZYBE BLANKIET OPŁATY , NIE OSTĘPLOWANY I NIE PODPISANY NOSZACY ZNAMIONA OPŁATY DOBROWOLNEJ Z NUMEREM POWYŻEJ 4000 . CZY KTOS MIAŁ JUŻ PODOBNE ZDARZENIE -TA KARA JEST MOIM ZDANIEM BEZPODSTAWNA BO OPŁATE DODATKOWA MOŻNA ZASTOSOWAĆ DO NP. SAMOSHODU Z PRZYCZEPKA ZAJMUJĄCEGO DWA MIEJSCA A JA BYŁEM SAM. OSOBOWYM,TYM BARDZIEJ IŻ W REGULAMINIE PARKINGU NIE MA NIC O ŻADNEJ KAZE ZA "NIEPRAWIDŁOWE ZAPARKOWANIE" A TAK TO JEST UJĘTE. NIE WYDAJE MI SIE TEŻ ABY FIRMA EURO-PARK ADMINISTRUJĄCA PARKINGIEM MIAŁA PRAWO DO WYSTAWIANIA "MANDATÓW" ZA ZŁAMANIE PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO W POSTACI WW ZNAKU-O ILE MI WIADOMO PRAWO TAKIE MA TYLKO POLICJA I STRAŻ MIEJSKA ALE I TO TYLKO NA DROGACH PUBLICZNYCH. CZY PRZYPADKIEM OWE "OPŁATY DODATKOWE NIE SĄ BEZPRAWNE ? KILKA DNI TEMU ZAUWAZYŁEM IZ W MIEJSCU GDZIE ZABRONIONO MI PARKOWAĆ STOJA ZAPARKOWANE SAMOCHODY ,BYŁ DZIEŃ POWSZEDNI ,OKOŁO POŁUDNIA I NIE MIAŁY ZA SZYBĄ WETKNIĘTYCH BLANKIETÓW. MORZE MI KTOS POMOŻE Z TYM PROBLEMEM.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpisałem pod twoim postem na forum gazety - mam ten sam problem, ale "bilecik" dostałem w piątek. Zanim zapłacę najpierw przejdę się na parking spiszę sobie regulamin i podstawę prawną na jakiej został on uchwalony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OCO CHODZI Z TA OPŁATA Z BRAKU MIEJSC RÓWNIEZ ZOSTAWIŁAM AUTO POSRODKU -WRACAM A TU OPŁATA -I POMIMO POSZUKIWAŃ NIE ZNALAZŁAM PARKINGOWEGO I CO -ZAPŁACIC?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj również znalazłem za szybą auta blankiet opłaty dodatkowej. Jako powód zaznaczono "zaparkował nieprawidłowo" - zatrzymałem się na środku parkingu, tak jak wiele innych aut - miałem wykupiony i ważny bilet. Czy ktoś z Państwa nie zapłacił opłaty i został z tego tytułu dodatkowo obciążony. Jak wygląda w praktyce realizowanie gróźb typu Firma Windykacyjna itp? Blankiet został włożony za wycieraczkę, a ja mogłem go nie zauważyć wsiadając do auta, lub np. ktoś mógł go wyjąć i mogłem się nie dowiedzieć o żadnej opłacie... Jak ta sprawa wygląda od strony prawnej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dostałam wezwanie do zapłaty z EuroParku wraz ze zdjeciem mojego zaparkowanego samochodu. Ponieważ samochód jest własnością mojego wujka skierowano to wezwanie na niego i to on jest straszony KRD. Parkowałam na tym parkingu, nie zuwazyłam, iz sa parkomaty (nie jestem z Lublina) i chiałam po powrocie do wozu zapłacić pani parkingowej. Odmówiła pobrania opłaty i stwierdziła bym nastepnym razem zapłaciła w parkomacie i teraz że mnie poucza. A tu po 3 miesiacach strasza mojego wujka... Nawet policja zanim wystawi mandat pyta własciciela samochodu kto prowadził (przy fotce z fotoradaru), a ta firma? Kto im wogóle udostepnia dane osobowe??? Jesli sami odmówili pobrania opłaty czemu scigają kogoś (wiem jak brzmi odpowiedź - 5zł za parkowanie to nie 150 za ta kare co przysłali...). Nie mają żadnych umocowań prawnych- powołują si ę na art. 476 "Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi" - to rozumiem, że mój wujek odpowiedzialnosci nie ponosi! Jak śmią wystawiac na niego wezwanie do zapłaty bez wstepnej info- jak czyni to choćby straż miejska i bez sprawdzenia czy to on! Pani w obsłudze nie wie co ma na to odpowiedzieć. Co robić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MYŚLĘ ŻE PROBLEM Z EURO -PARKIEM ISTNIEJE OD DAWNA NIESTETY WIEKSZOŚĆ NABITYCH W BUTELKE (CZYTAJ -W OPŁATE DODATKOWA) POPROSTU WOLI ZAPŁACIC NIZ SIE SZARPAC ZA 50 ZŁ, ALE JESLI TO POMNOŻYĆ TO JUŻ JEST COŚ DUŻO WIĘCEJ-KTOS KTO MA MOŻLIWOŚCI PRAWNE LUB UMIE SKUTECZNIE ZAINTERESOWAC PROKURATURE POWINIEN TO ZROBIC NAWET JEŚLI NIA DOTKŃĘŁOGO TO BEZPOŚREDNIO ,A Z PEWNOŚCIA UKRUCIŁO BY TO PROCEDER -DO WYSTAWIANIA I EGZEKUCJI MANDATÓW ZA WYKROCZENIA ZWIAZANE Z ŁAMANIEM PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO UPOWAŻNIONA JEST JEDYNIE STRAZ MIEJSKA I POLICJA--ALE W TYM WYPADKU JEST TO TEREN PRYWATNY I WW SŁUŻBY NIC TAM NIE MOGA ZDZIAŁAĆ , WOBEC TEGO KTO DAŁ PRAWO DO KARANIA FIRMIE EURO-PARK ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam ten sam problem co koledzy wyzej. i tak jak w poscie wyzej jest napisane:wole zaplacic niz sie szarpac. Bo bedzie sie nekanym przez nich bardzo dlugi czas, najlepiej wszystkich przestrzegac przed parkowaniem pod katedra, jest tam zbyt malo miejsca a w/w firma znalazla sposob alby lepiej zarobic na tym parkingu. Przeciez tam nawet parkingowego nie ma, albo sie chowa bo ja go nie widzialem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Mnie też trafił niedawno podobny problem.Pod koniec sierpnia zaparkowałem pod Katedrą w Lublinie i kupiłem bilet na 1 godzinę udając się do Luxmedu na badania.Byłem przekonany że w godzinę się wyrobię ale wróciłem dopiero po 4 godzinach.Za szybą był włożony bilet w formie opłaty dodatkowej 50zł.Od razu wykonałem telefon do Warszawy do centrali tłumacząc swoją sytuację i że zapłacę za pozostałe godziny.Pani z Europark powiedziała że trzeba kupować bilet z góry. Pytam pytam się jej w jaki sposób mogę przewidzieć ile zajmie mi wizyta np. u lekarza. To może mam od razu zapłacić za 10 godz. a róznicę mi oddadzą ??? Otóż nie - tłumaczyła się paragrafem 3 ich regulaminu.Ponadto jak tłumaczyła zanim się zaparkuje na ich parkingu należy się zapoznać właśnie z ich regulaminem któy jest przy wjeździe i jeżlei się nie podobna nie wjeżdzać na parking.To więc gdzie mam w takim razie na czas czytania pozstawić samochód ??? A może mam zatarasować wjazd na parking i czytać zza szyby ??? To jest jakieś chore !!! Po wykonanym telefonie odnazałem kobietę w szarej koszulce tej firmy i tłumaczyłem to samo - jak do ściany oczywiście. Zapłaciłem tę opłatę dodatkową (koszty windykacji to 100 zł.i brak szans na wygranie sprawy) ale nasuwają się pytania: 1. W jaki sposób ta firma ma dostęp do danych osobowych na podstawie tylko nr rej. i marki samochodu - przecież takie prawo ma tylko policja i straż miejska ? 2. Kto w ogóle (jaki urzędnik a może Katedra ?) wpuścił tę firmę do Lublina i nic z tym problemem teraz nie robi ? Kiedyś płaciło się te 3zł. za 1 godz. a poźniej dopłacało a teraz ? Należy tę sprawę jak najszybciej nagłośnić pod względem prawnym a nawet medialnym. To jest zwykłe okradanie klienta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
24.12.2013r. znalazłam w skrzynce pocztowej wezwanie do zapłaty: 50 zł opłaty dodatkowej za przektoczony czas parkowania + 150 zł kary umownej za nieuiszczenie w terminie opłaty dodatkowej. Na dołączonej kopii zdjec widnieje fotka z jakąś karteczką wetkniętą za wycieraczkę, natomiast ja po powrocie poźnym wieczorem do autka, za wycieraczką, ani w pobliżu samochodu nic takiego nie miałam. Zapłaciłaby te 50 zł w wyznaczonym terminie, ale nie zrobiłam tego, ponieważ nie miałam świadomości, że czas został przekroczony, a i żadnej informacji nie otrzymałam. To jest zwykłe złodziejstwo pod okiem księży z Lubelskiej Katedry!! Po wigilii zastanowię się co dalej, bo na wezwaniu nie ma żadnej informacji o możliwości odwołania się, czy złożenia wyjaśnień...może czas zająć się tą sprawą i ją przynajmniej nagłośnić, by ostrzec innych, o tym jakie mogą ponieść konsekwencje gdy przyjdzie im zaparkować pod Lubelską Katedrą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Dołączam do osób oskubanych przez tą firmę. Przestrzegam przed parkowaniem na parkingu przy ul. Spokojnej przy Sądzie Okręgowym w Lublinie. Na tym parkingu też grasuje pracownik EuroParku i wystawia kary dodatkowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Dołączam do osób oskubanych przez tą firmę. Przestrzegam przed parkowaniem na parkingu przy ul. Spokojnej przy Sądzie Okręgowym w Lublinie. Na tym parkingu też grasuje pracownik EuroParku i wystawia kary dodatkowe.
Czy nie da się zrobić na niego zasadzki i do bagażnika go, aby potem wywieżć do lasu i spuścić łomot ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak czytam te twoje bzdyry z tym wywiezieniem do lasu .Byłeś kiedyś łaskotany 350000V.Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BYKU MYŚLĘ ŻE CIEBIE POSKROMNIŁO Ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BYKU MYŚLĘ ŻE CIEBIE POSKROMNIŁO Ok.
KAROL ty taki Ćiaptak od urodzenia ?? w wojsku ty był ?? jaja masz ?? nie masz odwagi  to wynajmij Czeczenów !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strzeżcie się tej firmy EUROPARK bo to tylko o to chodzi aby wyciągnąć tę dodatkową kwotę pod jakimkolwiek pozorem. Tak się dorabiają współcześni .......... na lipnym nic nie wartym lichwiarskim prawie. Obecnie mają parking przy biedronce na ul. Jana Pawła II, przy rondzie. Omijać ten parking szerokim łukiem, a samą Biedronkę także za takich opiekunów prarkingowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...