Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

OPŁATA DODATKOWA NA PARKINGU PRZED KATEDRĄ

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~DAREK~~

~~DAREK~~
  • Goście

Napisano 21 luty 2010 - 16:45

NA POCZATKU STYCZNIA ZOSTAŁEM UKARANY PRZEZ PARKINGOWEGO NA PARKINGU PRZED KATEDRA W LUBLINIE "OPŁATA DODATKOWĄ" W WYSOKOŚCI 50 ZŁ ,ZA ZAPARKOWANIE SAMOCHODU PRZY ZNAKU -ZAKAZ ZATRZYMYWANIA -STOJACYM NA ŚRODKU WW PARKINGU .
NADMIENIAM IŻ NIE BYŁO INNYCH WOLNYCH MIEJSC A JA POSIADAŁEM WYKUPIONY I ZATKNIETY WAZNY BILET PARKINGOWY,ZATKNIĘTO MI ZA SZYBE BLANKIET OPŁATY , NIE OSTĘPLOWANY I NIE PODPISANY NOSZACY ZNAMIONA OPŁATY DOBROWOLNEJ Z NUMEREM POWYŻEJ 4000 .

CZY KTOS MIAŁ JUŻ PODOBNE ZDARZENIE -TA KARA JEST MOIM ZDANIEM BEZPODSTAWNA BO OPŁATE DODATKOWA MOŻNA ZASTOSOWAĆ DO NP. SAMOSHODU Z PRZYCZEPKA ZAJMUJĄCEGO DWA MIEJSCA A JA BYŁEM SAM. OSOBOWYM,TYM BARDZIEJ IŻ W REGULAMINIE PARKINGU NIE MA NIC O ŻADNEJ KAZE ZA "NIEPRAWIDŁOWE ZAPARKOWANIE" A TAK TO JEST UJĘTE.

NIE WYDAJE MI SIE TEŻ ABY FIRMA EURO-PARK ADMINISTRUJĄCA PARKINGIEM MIAŁA PRAWO DO WYSTAWIANIA "MANDATÓW" ZA ZŁAMANIE PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO W POSTACI WW ZNAKU-O ILE MI WIADOMO PRAWO TAKIE MA TYLKO POLICJA I STRAŻ MIEJSKA ALE I TO TYLKO NA DROGACH PUBLICZNYCH.

CZY PRZYPADKIEM OWE "OPŁATY DODATKOWE NIE SĄ BEZPRAWNE ?

KILKA DNI TEMU ZAUWAZYŁEM IZ W MIEJSCU GDZIE ZABRONIONO MI PARKOWAĆ STOJA ZAPARKOWANE SAMOCHODY ,BYŁ DZIEŃ POWSZEDNI ,OKOŁO POŁUDNIA I NIE MIAŁY ZA SZYBĄ WETKNIĘTYCH BLANKIETÓW.

MORZE MI KTOS POMOŻE Z TYM PROBLEMEM.?

#2 ~BartekS~

~BartekS~
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 13:28

Odpisałem pod twoim postem na forum gazety - mam ten sam problem, ale "bilecik" dostałem w piątek. Zanim zapłacę najpierw przejdę się na parking spiszę sobie regulamin i podstawę prawną na jakiej został on uchwalony.

#3 ~OLA~

~OLA~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2010 - 17:58

OCO CHODZI Z TA OPŁATA Z BRAKU MIEJSC RÓWNIEZ ZOSTAWIŁAM AUTO POSRODKU -WRACAM A TU OPŁATA -I POMIMO POSZUKIWAŃ NIE ZNALAZŁAM PARKINGOWEGO I CO -ZAPŁACIC?

#4 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 17:31

Dzisiaj również znalazłem za szybą auta blankiet opłaty dodatkowej. Jako powód zaznaczono "zaparkował nieprawidłowo" - zatrzymałem się na środku parkingu, tak jak wiele innych aut - miałem wykupiony i ważny bilet. Czy ktoś z Państwa nie zapłacił opłaty i został z tego tytułu dodatkowo obciążony. Jak wygląda w praktyce realizowanie gróźb typu Firma Windykacyjna itp? Blankiet został włożony za wycieraczkę, a ja mogłem go nie zauważyć wsiadając do auta, lub np. ktoś mógł go wyjąć i mogłem się nie dowiedzieć o żadnej opłacie... Jak ta sprawa wygląda od strony prawnej?

#5 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2010 - 09:44

Dostałam wezwanie do zapłaty z EuroParku wraz ze zdjeciem mojego zaparkowanego samochodu. Ponieważ samochód jest własnością mojego wujka skierowano to wezwanie na niego i to on jest straszony KRD. Parkowałam na tym parkingu, nie zuwazyłam, iz sa parkomaty (nie jestem z Lublina) i chiałam po powrocie do wozu zapłacić pani parkingowej. Odmówiła pobrania opłaty i stwierdziła bym nastepnym razem zapłaciła w parkomacie i teraz że mnie poucza. A tu po 3 miesiacach strasza mojego wujka...
Nawet policja zanim wystawi mandat pyta własciciela samochodu kto prowadził (przy fotce z fotoradaru), a ta firma? Kto im wogóle udostepnia dane osobowe??? Jesli sami odmówili pobrania opłaty czemu scigają kogoś (wiem jak brzmi odpowiedź - 5zł za parkowanie to nie 150 za ta kare co przysłali...). Nie mają żadnych umocowań prawnych- powołują si ę na art. 476 "Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi" - to rozumiem, że mój wujek odpowiedzialnosci nie ponosi! Jak śmią wystawiac na niego wezwanie do zapłaty bez wstepnej info- jak czyni to choćby straż miejska i bez sprawdzenia czy to on! Pani w obsłudze nie wie co ma na to odpowiedzieć.
Co robić?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2010 - 20:11

MYŚLĘ ŻE PROBLEM Z EURO -PARKIEM ISTNIEJE OD DAWNA NIESTETY WIEKSZOŚĆ NABITYCH W BUTELKE (CZYTAJ -W OPŁATE DODATKOWA) POPROSTU WOLI ZAPŁACIC NIZ SIE SZARPAC ZA 50 ZŁ, ALE JESLI TO POMNOŻYĆ TO JUŻ JEST COŚ DUŻO WIĘCEJ-KTOS KTO MA MOŻLIWOŚCI PRAWNE LUB UMIE SKUTECZNIE ZAINTERESOWAC PROKURATURE POWINIEN TO ZROBIC NAWET JEŚLI NIA DOTKŃĘŁOGO TO BEZPOŚREDNIO ,A Z PEWNOŚCIA UKRUCIŁO BY TO PROCEDER -DO WYSTAWIANIA I EGZEKUCJI MANDATÓW ZA WYKROCZENIA ZWIAZANE Z ŁAMANIEM PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO UPOWAŻNIONA JEST JEDYNIE STRAZ MIEJSKA I POLICJA--ALE W TYM WYPADKU JEST TO TEREN PRYWATNY I WW SŁUŻBY NIC TAM NIE MOGA ZDZIAŁAĆ , WOBEC TEGO KTO DAŁ PRAWO DO KARANIA FIRMIE EURO-PARK ?

#7 ~Pawel~

~Pawel~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 08:37

mam ten sam problem co koledzy wyzej. i tak jak w poscie wyzej jest napisane:wole zaplacic niz sie szarpac. Bo bedzie sie nekanym przez nich bardzo dlugi czas, najlepiej wszystkich przestrzegac przed parkowaniem pod katedra,
jest tam zbyt malo miejsca a w/w firma znalazla sposob alby lepiej zarobic na tym parkingu. Przeciez tam nawet parkingowego nie ma, albo sie chowa bo ja go nie widzialem.

#8 ~krzys~

~krzys~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:11

Witam
Mnie też trafił niedawno podobny problem.Pod koniec sierpnia zaparkowałem pod Katedrą w Lublinie i kupiłem bilet na 1 godzinę udając się do Luxmedu na badania.Byłem przekonany że w godzinę się wyrobię ale wróciłem dopiero po 4 godzinach.Za szybą był włożony bilet w formie opłaty dodatkowej 50zł.Od razu wykonałem telefon do Warszawy do centrali tłumacząc swoją sytuację i że zapłacę za pozostałe godziny.Pani z Europark powiedziała że trzeba kupować bilet z góry. Pytam pytam się jej w jaki sposób mogę przewidzieć ile zajmie mi wizyta np. u lekarza. To może mam od razu zapłacić za 10 godz. a róznicę mi oddadzą ??? Otóż nie - tłumaczyła się paragrafem 3 ich regulaminu.Ponadto jak tłumaczyła zanim się zaparkuje na ich parkingu należy się zapoznać właśnie z ich regulaminem któy jest przy wjeździe i jeżlei się nie podobna nie wjeżdzać na parking.To więc gdzie mam w takim razie na czas czytania pozstawić samochód ??? A może mam zatarasować wjazd na parking i czytać zza szyby ??? To jest jakieś chore !!! Po wykonanym telefonie odnazałem kobietę w szarej koszulce tej firmy i tłumaczyłem to samo - jak do ściany oczywiście.
Zapłaciłem tę opłatę dodatkową (koszty windykacji to 100 zł.i brak szans na wygranie sprawy) ale nasuwają się pytania:
1. W jaki sposób ta firma ma dostęp do danych osobowych na podstawie tylko nr rej. i marki samochodu - przecież takie prawo ma tylko policja i straż miejska ?
2. Kto w ogóle (jaki urzędnik a może Katedra ?) wpuścił tę firmę do Lublina i nic z tym problemem teraz nie robi ?
Kiedyś płaciło się te 3zł. za 1 godz. a poźniej dopłacało a teraz ?

Należy tę sprawę jak najszybciej nagłośnić pod względem prawnym a nawet medialnym. To jest zwykłe okradanie klienta.

#9 ~Inka~

~Inka~
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2013 - 21:50

24.12.2013r. znalazłam w skrzynce pocztowej wezwanie do zapłaty: 50 zł opłaty dodatkowej za przektoczony czas parkowania + 150 zł kary umownej za nieuiszczenie w terminie opłaty dodatkowej. Na dołączonej kopii zdjec widnieje fotka z jakąś karteczką wetkniętą za wycieraczkę, natomiast ja po powrocie poźnym wieczorem do autka, za wycieraczką, ani w pobliżu samochodu nic takiego nie miałam. Zapłaciłaby te 50 zł w wyznaczonym terminie, ale nie zrobiłam tego, ponieważ nie miałam świadomości, że czas został przekroczony, a i żadnej informacji nie otrzymałam. To jest zwykłe złodziejstwo pod okiem księży z Lubelskiej Katedry!! Po wigilii zastanowię się co dalej, bo na wezwaniu nie ma żadnej informacji o możliwości odwołania się, czy złożenia wyjaśnień...może czas zająć się tą sprawą i ją przynajmniej nagłośnić, by ostrzec innych, o tym jakie mogą ponieść konsekwencje gdy przyjdzie im zaparkować pod Lubelską Katedrą.

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 12:03

Witam. Dołączam do osób oskubanych przez tą firmę. Przestrzegam przed parkowaniem na parkingu przy ul. Spokojnej przy Sądzie Okręgowym w Lublinie. Na tym parkingu też grasuje pracownik EuroParku i wystawia kary dodatkowe.

#11 ~BYKU~

~BYKU~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 14:01

Witam. Dołączam do osób oskubanych przez tą firmę. Przestrzegam przed parkowaniem na parkingu przy ul. Spokojnej przy Sądzie Okręgowym w Lublinie. Na tym parkingu też grasuje pracownik EuroParku i wystawia kary dodatkowe.

Czy nie da się zrobić na niego zasadzki i do bagażnika go, aby potem wywieżć do lasu i spuścić łomot ?

#12 ~KAROL~

~KAROL~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 17:39

Tak czytam te twoje bzdyry z tym wywiezieniem do lasu .Byłeś kiedyś łaskotany 350000V.Pozdrawiam

#13 ~KAROL~

~KAROL~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 17:42

BYKU MYŚLĘ ŻE CIEBIE POSKROMNIŁO Ok.

#14 ~BYKU~

~BYKU~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 17:48

BYKU MYŚLĘ ŻE CIEBIE POSKROMNIŁO Ok.

KAROL ty taki Ćiaptak od urodzenia ?? w wojsku ty był ?? jaja masz ?? nie masz odwagi  to wynajmij Czeczenów !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych