Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Od dziś policja może karać za złe parkowanie na osiedlach

Utworzony przez Gość, 4 września 2010 r. o 20:41 Powrót do artykułu
no ja wole jechać rowerem po chodniku niz po ulicy wśród piratów drogowych ! kolege pod domem zabil pijany jak jechal prawidlowo chlopaczyna rowerem. Skoro ludzie chodza po scieszkach rowerowych to dlaczego karać rowerzystów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech się odwala od rowerzystów. Państwo zmusza mnie do jazdy ulica, a czy jak coś mi się stanie to mi pomoże tak jak trzeba?? Wątpię...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Andersa, jak się zjeżdża kawałek za kładką dla pieszych, tą Andersa do ronda, to uwaga rowerzyści!!! tam na przejściu dla pieszych jest w nawierzchi ulicy taki wręb dołek, koła roweru w to wjeżdżają i o wypadek nie trudno. W tamtym roku był tu wypadek. Ten dołek znajduje się przy chodniku na wysepce, znajdującej się między dwoma pasami jezdni. Może ktoś w końcu to załata!!!LPRD weźcie się do roboty!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będę za mandatami dopiero wtedy, gdy na moim osiedlu powstanie więcej normalnych parkingów. Bo niema gdzie parkować, więc się staje na trawie itp. CHCEMY PARKINGÓW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no ja wole jechać rowerem po chodniku niz po ulicy wśród piratów drogowych ! kolege pod domem zabil pijany jak jechal prawidlowo chlopaczyna rowerem. Skoro ludzie chodza po scieszkach rowerowych to dlaczego karać rowerzystów ?
dokladnie, mam prawo jazdy juz pare ladnych lat, ale rowerem po ulicy zwyczajnie boje sie jezdzic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
journal lonory napisał:
Niech się odwala od rowerzystów. Państwo zmusza mnie do jazdy ulica, a czy jak coś mi się stanie to mi pomoże tak jak trzeba?? Wątpię...
Jasne, niech piesi uciekają, bo jaśniepan boi się jechać ulicą. Boisz się jeździć, to śmigaj na piechotę, albo zamawiaj sobie taxi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmiech na sali przecież na osiedlach małe dzieci tylko jeźdzą po chodnikach co 8 latkom też będą mandaty wypisywać, że jest na rowerku przed klatką.. śmiech na sali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
journal lonory napisał:
Niech się odwala od rowerzystów. Państwo zmusza mnie do jazdy ulica, a czy jak coś mi się stanie to mi pomoże tak jak trzeba?? Wątpię...
Tutaj efekt jazdy rowerem tam, gdzie powinni poruszać się piesi: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100904/GRUDZIADZ01/517338152 Kto teraz pomoże temu człowiekowi? No niestety, jemu się już nie da. No to może jego rodzinie? Może rowerzysta pomoże?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam jeźdzą rowerem ulicą i sram na kierowców którzy mają jakieś wąty, kierowcą też jestem. Raz z Elki do mnie z pretensjami przez okno "dlaczego baranie jedziesz po szosie, masz chodnik" odparłem żeby się pier***ił i nauczył się przepisów. On coś z wątami kazał kursantce dodać gazu.. wyprzedził mnie i nagle zahamował żebym rozbił się na ich samochodzie!! Instruktor nauki jazdy, całe szczęście udało mi się wyhamować, potem dodali gazu i odjechali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba pamiętać to o czym zapomniał ustawodawca a jest istotny element w ruchu drogowym aby poruszać się po drodze publicznej rowerzysta tak jak kierowca musi znać zasady ruchu drogowego znaki drogowe itd.czyli mieć uprawnienia do poruszania się po drodze tak jak każdy inny pojazd a czy wszyscy rowerzyści takowe mają ? czy znają zasady ruchu ? więc jakim sposobem ustawodawca chce wygonić wszystkich rowerzystów bez znajomości przepisów na drogi- kto personalnie odpowie za kolizje z osobami nie przygotowanymi do uczestnictwa w takim ruchu czy ktoś tu aby się nie zagalopował jaki rodzic po za tym pozwoli 14- 15 czy 16 17 latkom jeździć po drodze chyba że tak samo mądry jak pomysłodawca tego bezsensu !? coś takiego mógł wymyślić tylko IDIOTA to tak jakby ktoś chciał lecieć samolotem ale nie było by pilotów zaś kierownik lotniska wyznaczał by losowo osobę która ma wystartować i wylądować czyli ile razy trafi na pilota ??? A w odniesieniu do rowerzystów na chodnikach proszę niech jeżdżą tylko wolniej , rozważnie i z głową bo rowerem też można zrobić krzywdę ale tu pokazuje się brak kultury , rozwagi czy zwykłego myślenia bo te cechy wynosi się z domu od rodziców !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli policja zacznie ścigać rowerzystów za to że jeżdżą po chodnikach a nie po ulicy to pomyślcie sobie jakie będą korki w lublinie przez takich właśnie rowerzystów którzy nie znają przepisów drogowych? Również jestem za mandatami ale najpierw niech zbudują do tego parkingi a nie tak że jak z langiewicza z parkingu dla studentów wyjeżdżam rano samochodem bo pada a mam na skromnej wracam po zajęciach powiedzmy gdzieś o 13 i nie mam gdzie zaparkować bo palanci z lublina co pracują nie opodal akademików parkują sobie w miejscu na parkingach dla studentów. W południe to co drugi samochód na tych parkingach ma rejestracje LU i niby gdzie mam zaparkować na czas kiedy wielcy lubliniacy skończą robotę i przestawią samochody? Niech ktoś kiedyś spróbuje w pażdzierniku zaparkować w południe jeśli mi nie wierzy jaki to problem. Mieszkałem też na czubach na ulicy gościnnej i tam też nie jest za wesoło ale o wiele lepiej niż pod akademikami. Tylko że to tak naprawdę w tych nowych przepisach chodzi o to żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od kierowców a przy okazji pomóc niepełnosprawnym.Najpierw parkingi bo to paranoja żebym musiał czasami parkować pod leclerciem bo w południe nigdzie na całym miasteczku od langiewicza po racławickie i akademicką cała ten obszar nie było miejsca gdzie zaparkować bo na orlenie na głębokiej jak się zostawi samochód to się przypieprzają za przeproszeniem chociaż jestem ich klientem przynajmniej raz w tygodniu.W południe na langiewicza to nawet nie ma kawałka chodnika nie zajętego przez samochód na rejestracjach LU. Po południu to znaczy po 16 jak już mniej tych samochodów to też nie jest lepiej bo wtedy dziadki jakieś się po robocie zjeżdżają po 3 samochody jak nie lepiej pograć sobie w tenisa.Coraz więcej jest takich sfrustrowanych studentów którzy nie mogą sobie zaparkować na wyznaczonym tylko dla nich parkingu bo jakiś cieć z lublina sobie postawił samochód i jest zadowolony, dlatego ja bałbym się o wasze auta lubliniacy którzy tam się zatrzymujecie.Też wyobraźcie sobie 15 rowerów w różnych odstępach które jada od narutowicza głeboką przez przez sowinskiego i racławickie i nie mogą wjechać na chodnik i to wszystko właśnie w godzinach szczytu.Życzę wszystkim jak i sobie cierpliwości bo jak policja rowerzystów pogoni na ulice to lublin całkiem stanie w korkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za balwan wymysla te przepisy! dzieki nim policja i straz miejska bedzie sie zajmowac idiotami ktorzy zle zaparkuja pod tesco zamiast lapaniem przestepcow. drogi osiedlowe i tereny prywatne powinny byc obslugiwane tylko przez PRYWATNE FIRMY. oprocz zalet takich jak lepsze wykorzystanie sluzb, po przygotowaniu specjalnych ustaw wlasciciele drog otrzymywali by jakis % z mandatow ktorych wysokosc by takze byla kontrolowana. dalej.. mandat za jazde po chodniku na drodze osiedlowej.. jak chce wyjechac z bloku na ulice to musze przejechac jakies 50m chodnikiem czyli teoretycznie kwalifikuje sie do 100zl mandatu..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby karać trzeba mieć pdstawy....!!! A co zrobić gdy na ulicy nie ma ani jednego znaku nakazu, zakazu, informacyjnego....??? Samowolka....Tak jest np. na ul. Tymiankowej, "ktoś celowo" je usunął lub umocował na takiej wysokości jak mu pasuje....np. informacja o pieszych....??? Najpierw porządki ze znakami i sensowne ich postawienie a potem.....wymogi ich przestrzegania !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambuczko napisał:
Będę za mandatami dopiero wtedy, gdy na moim osiedlu powstanie więcej normalnych parkingów. Bo niema gdzie parkować, więc się staje na trawie itp. CHCEMY PARKINGÓW
To się zrzućcie z sąsiadami i na terenie spółdzielni lub wspólnoty wybudujcie parkingi. Wystarczy przegłosować odpowiednią uchwałę i zebrać lub pożyczyć środki. W czym problem? Przecież miasto nie da wam pieniędzy na budowanie prywatnych parkingów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do boju ormowcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam na trawanik przy Turniowej 1. Dzień w dzień via a vis sklepu groszek na trawniku parkują samochdy. Wystarczy przyjść po 16-ej lub o dowolnej porze w sobotę czy w niedzielę. Kasa popłynie strumieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ulica jest dla aut, co łatwiej wyhamować ? Auto czy rower ?! Sam jestem kierowcą i rowerzystą i jak jadę rowerem to poboczem lub chodnikiem, a czasem to zsiadam i prowadzę pieszo bo wiem jak to wygląda z oczu kierowcy auta, dużo pseudo rowerzystów czuje się "Nie śmiertelnym" na drodze. Ja jestem za tym, żeby rowerzyści korzystający z dróg (za przeproszeniem) publicznych, płacili podatek drogowy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jeśli ktoś autem zastawi inwalidzie na wózku wyjazd z domu,to jaka go kara spotka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj co niektorym mandat by sie przydał, bo czasami z wózkiem przejsc nie mozna. A z drugiej strony jak jedzie sie z odpalonym Yanosikiem to on nakieruje gdzie jest parking a nie takie stawianie gdziekolowiek byle auto stało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...