Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nekrobiznes na plebanii

Utworzony przez polak, 12 lutego 2008 r. o 07:13 Powrót do artykułu
Biznes zawitał do kościoła. Oddaj pan trumnę i kup u nas bo pogrzebu nie będzie. księżulki... ja tych darmozjadów od dawna nie wspieram. A szczególnie tych szczuro-dziadów kościelnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kłamliwy artykuł jakich wiele w gazetach, łatwo ksieda obrzucic mięsem !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to lewaki bełżyckie znowu ujadają... ci, to juz chuba nigdy nie wyleczą sie z kompleksów wobec Kościoła i ks. Przecha. No cóż, taka jest rola kundli - obszczekiwać wszystkich i wszystko naokoło siebie. A co do treści artykułu, to szkoda czasu na komentowanie.... Ż E N A D A !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ks. Puzewicz kilka tygodni temu też obiecywał, że przyjrzy się "skandalowi kolędowemu" ks. Pokrywki w Chełmie...i co? Przygląda się jeszcze na pokrywkę czy zajrzy do garnka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś w tym jest. Dobrze, że o tym napisali. Tylko szumny nagłówek o śledztwie DZ.W.. Nie przesadzajcie, to tak jak kupić Dz.W. w kiosku i powiedzieć, że moje śledztwo wykazało, że on tam jest. Przesadzacie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klienci tej firmy już się nie mogą skarżyć ! Komu to przeszkadza ? Jak kapitalizm to monopol !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieniądze były zbierane od parafian na budowę kaplicy na cmentarzu a tu jeżdzi kaplica ., a Prałatowi zawsze mało .To przykrywka biznes proboszcza jak wiele innych..... parafianka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naprawde nie ma sie kto za takie przekrety wziasc? Przeciez to zenada... Dlaczego ludzie niby musieliby koniecznie kupiwac trumny od koscielnego krury ktorego ciagle jak widze to usmiechniety ale jakims takim szyderczym usmieszkiem. Sadze, ze czas naszego pralata tez juz nadszedl...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna...wpadka Władzy w Bełżycach!!!!! A zbliżają się wybory burmistrza!!!!!!!! Ciekawe, który kandydat na to stanowisko wypowie się pierwszy i potępi działalność..."kościelnego"????? Przypuszczam, że żaden!!!!!!!! No to .....dalej mieszkańcy Bełżyc żyjcie w "nadziei", która zadba o WASZE dobro.....ale po........bo teraz jest walka o "stołek i kasę".....a Proboszcz ma głos ...decydujący!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protestuję przeciwko takim tytułom artykułów, jak można zatytułować w ten sposób artykół, w którym od razu sugeruje się ludziom jakieś biznesy i do tego na plebanii. To jest tak żenujące jak ten cały Dziennik Wschodni! Feeeee!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potwierdzam to na co uskarza sie parafianka, tez niedawno chowałem babcię i jak stanołem w drzwiach plebani i powiedziałem, że przyszedłem zamówić pogrzeb, pierwszym pytaniem nie było jak sie państwo czuja ile lat miała babcia, tylko pierwsze słowa wupowiedziane przez kanonika to czy mamy juz trumne wiec gosciu nie pieprz ze to atak na ksiedza bo uczciwych ludzi sie nia atakuje, jeszcze zadna kolenda w naszej parafi nie była rozliczona tak jak w sasiednich co wiem z opowiesci przyjaciół A dwa tygodnie temu było kazanie ze parafianie nie daja na tace , zapraszam gosci zeby przyjechali i zobaczyli jak wyglada nasza parafia a wyglada na zadbana wręcz wypasna w porównaniu do parafi sasiednich. temu gościowi jest ciagle mało to ze trafił na rozmodlone miasto to nie znaczy ze trzeba doic je na maxa . Wszyscy moi znajomi dawali po koledzie 100zł w naszej parafi jest kilkanascie tysiecy osób dzielac ze na rodzine wypada po 4 osoby srednio łatwo sobie przeliczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś z was pamięta paszkwil, który był masowo rozsyłany pocztą priotytetową do mieszkańców gminy ok. 4 lat temu, bo coś mi się wydaje, że to chodzi o tę samą babcię, która wtedy umarła.Czyżby dopiero teraz ją pochowali? No chyba, ze to "nieboszczka PZPR"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Współczuję Ci Olek,że czujesz się dojony. To musi być naprawdę przykre,że Cie tak rozsierdziło. Ja tam idę do kościoła sie pomodlić, a nie patrzeć ile kto daje na tacę. Sama daję tyle, na ile mnie stać, a nieraz wogóle, jeżeli nie mam pieniędzy. Po kolędzie tez mi się wydaje,że nie każdy daje 100 zł. Ja dałam duuuzo mniej. A jeśli kogoś stać, niech da i 5000. Zazdrość, to BARDZO brzydka cecha. Tak mnie uczyli rodzice.A przed wyborami - pieniądze są ciągle na tapecie. A to burmistrza, a to księdza.A i tak w takim małym miasteczku wiadomo, kogo to najbardziej boli i podjudza ludzi. P.S.Ta "nieboszczka PZPR" podoba mi się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież taki interes kręci każda parafia. Pazernośc pajaców w czarnych sukienkach przechodzi ludzkie a myślę, że i boskie pojęcie. W Chodlu tylko trumnami nie handlują bo jedyny stolarz się nie zgodził, ale karawan i chłodnia kasę robi. A 2m kw. gruntu na cmentarzu parafialnym kosztuje 200 zł. A bóg widzi i nie grzmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten artykuł (teraz jest oczywiście troche bardziej ubarwiony)był jakieś 4-5 lat temu w "Spostrzeżeniach" bełżyckiej gazetko - ulotce która była wydana również przed wyborami w naszym miasteczku, kto jest autorem nie muszę pisać bo każdy w Bełżycach doskonale wie kto tego typu bzdury wypisywał. Teraz zapewne ta sama osoba przypomniała sobie o tym co kiedyś napisała i wysłała to do Dziennika Wschodniego. Dziwi mnie to że Dziennik drukuje tak przeterminowane artykuły !!! Pewnie nie ten pierwszy i nie ostatni. Ale ktoś tu ma duże wpływy skoro drukuje się na całą Lubelszczyznę takie przeterminowane artykuły i to na pierwszej stronie. Szkoda że mieszkańcy Bełżyc, którzy podobno chcą tak dobrze dla naszej gminy; i tu przepraszam ze wyrażenie "srają we własne rodzinne gniazdo" i zamiast pokazywać naszą społeczność w pozytywnym świetle robią coś zupełnie odwrotnego. Przykro, po prostu przykro.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Muszę odpowiedzieć na ten artykuł, chodź często tego nie robię. Krew mnie zalała po przeczytaniu tego nieprawdziwego!! artykułu. Po pierwsze: jak można w tytule artykułu z miejsca sugerować czytelnikom jakies czarne biznesy! Powinno sie od tego zacząć całą dyskusje! Musze stanąć w obronie ów 'ciemnego biznesu' i podzielić sie z Wami czytelnikami swoim doświadczeniem. Kilka lat temu zmarł mój ojciec. Na dzien po śmierci z rana wybrałem się na plebanie w celu załatwienia spraw z pogrzebem. Przywitał mnie ksiądż proboszcz. Zapytał sie jak to sie stało, ile ojciec miał lat, czy rodzina poinformowana, jak ja sie czuje, moja rodzina.. Absolutnie!!! w żaden sposób nie sugerował zeby kupić trumne przy kościele. Dłuższy czas z nim siedziałem i rozmawiałem. Az w końcu ja sam zapytałem gdzie można kupić trumne. Wymienił mi kilka miejsc, a na samym końcu kościelnego. Zgodziłem sie bez wahania. Ojciec umarł w domu, a była to letnia pora, więc nie można za długo trzymac ciała w domu. Powiedzcie gdzie miałem trzymac ojca do czasu pogrzebu??? Czy jest gdzies w Bełżycach czy okolicy jakaś chłodnia na zwłoki?? Miałem ojca wieść do Lublina?!(do kostnicy przszpitalniej przyjmowane sa tylko zwłoki zmarłych w szpitalu) Super sprawą okazała sie ta chłodnia! Opłata za nią była naprawde symboliczna, tyle co za prąd! Trumna i cały pogrzeb tak samo najtaniej w regionie co się później dowiedziałem. Byłem naprawde zadowolony z profesjonalizmu usługi. Jak komuś przeszkadza ten 'monopol' niech otwiera swój interes i będzie konkurencyjny, droga wolna. Co do wypowiedzi Olka: Olek, Twoja wypowiedź czym innym jest jak nie atakiem właśnie na księdza??!! Skoro jest z ciebie taki dobry matematyk to policz sobie na inne parafie równie bogate w liczebność i chojność parafian i oblicz ile tamtejsci proboszcze wykonali remontów, ile pobudowali budynków, różnego rodzaju inwestycji.. Myśle że pod tym względem możemy być dumni z Przecha. Co do kolędy to jestem pewien ze kiedy przychodzi do twojego domu ksiądz, to albo Cie nie ma, albo siedzisz cicho, bojąc się, nie mając odwagi z nim porozmawiać. Na tace pewnie nie dałeś ani złotówki, a chcesz księdza rozliczać??? Chłopie! Sfolguj troche, bo jak przyjdzie twój koniec możesz mieć problemy.. Pozdro SyKY!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanuję księdza Przecha i mam o nim jak najlepsze zdanie. Nie wierzę, że się bawi w jakieś interesiki. Z artykułu najbardziej podobał mi się tekst o ludziach, którzy wpłacili zaliczkę w innym zakładzie pogrzebowym a potem wrócili z płaczem i nie chcieli odzyskać zaliczki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam środowisko Bełżyc, chodź nie pochodzę z tego miasta. Ten artykuł jest typowym artykułem na "zamówienie'. Oczywiście temat wypłynął z okazji zbliżających się wyborów na burmistrza. Prawicowy kandydat zrezygnował z urzędu, o czym już pisano i w "D.W." Ten temat był rozpowszechniany z okazji poprzednich wyborów w postaci paszkwili rozsyłanych pocztą do domów na terenie gminy Bełzyce. Tajemnicą poliszynela jest, kto był autorem, a przynajmniej , inicjatorem tekstu. Ale tak to już jest,że "dobro wraca dobrem, a zło - złem". Dlatego też myślę, ze ten artykuł przysporzy tylko głosów... no, nie wiem komu, ale napewno ujmie panu Abramowiczowi , kandydatowi popieranemu przez SLD i autora paszkwili. I w ten sposob księża sa "wrabiani" w poltykę.A później odwraca się kota ogonem i miesza ludziom w głowach. Proszę księdza Prałata -podziwiam księdza za spokój i powściąliwość w sytuacjach, w których "normalny' człowiek by nie wytrzymał i głośno, choćby z ambony powiedział. A może to i dobrze? Nie wiem? Podobnież zło, gdy się nim zajmuje, to się cieszy. Tak więc na okres Wielkiego Postu, życzę wszystkm spokoju i refleksji, dlaczego od przeszło 2000 lat są ataki na Kościół?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem ten artykuł nie jest obiektywny jest kłamliwy. Ciekawe przez kogo był zlecony i gdzie autorka uczyła się fachu dziennikarstwa. No cóż znów będą wybory na burmistrza w Bełżycach i trzeba zastosować chwyty z rodem z PRL ale czemu wobec Kościoła, nie rozumiem takiego postępowania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Szanuję wiarę każdego ale powiązania od "a" do "z" zarówno księży jak i firm w obecnej sytuacji jest widoczne dla każdego kto miał takie sytuacje życiowe. Nie zależy mi na jątrzeniu czy dosypywaniu oliwy do ognia. Adam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...