Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Międzyrzec Podlaski: Tragiczny wypadek, kierowca nie zauważył pieszej na przejściu

Utworzony przez Gość, 27 listopada 2014 r. o 14:28
To taki pan powinien mieć zabrane prawo jazdy. Jak się nie widzi co się dzieje na drodze to się nie pcha za kierownicę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To taki pan powinien mieć zabrane prawo jazdy. Jak się nie widzi co się dzieje na drodze to się nie pcha za kierownicę.
  Oczywiście, że zabrać, bo zawsze winien jest kierowca - tak jest najłatwiej. Miasto  musi oświetlać przejść, a pieszy nie ma obowiązku rozejrzeć się przed wejściem na ulicę..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że zabrać, bo zawsze winien jest kierowca - tak jest najłatwiej. Miasto  musi oświetlać przejść, a pieszy nie ma obowiązku rozejrzeć się przed wejściem na ulicę..
Zasada ograniczonego zaufania. Mówi ci to coś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że zabrać, bo zawsze winien jest kierowca - tak jest najłatwiej. Miasto  musi oświetlać przejść, a pieszy nie ma obowiązku rozejrzeć się przed wejściem na ulicę..
A kierowca ma obowiązek zwolnić przed przejściem, a na Brzeskiej w Międzyrzecu rzadko się zwalniający kierowcy zdarzają. Też miałam taka sytuacje za dzieciaka. Koło biedronki przechodziłam z mama na pasach. Byłyśmy już na środku przejścia, a tu na nas jedzie auto i ani myśli zwolnić. Szłam krok przed mamą i gdyby nie jej refleks to bym wylądowała w szpitalu. Odepchnęła mnie, a auto dosłownie centymetry przejechało przed nią. I pojechało dalej. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komentarz z innego forum:   Kobieta przechodziła przez pasy na drugą stronę. Kierowca Opla potrącił kobietę i nie zatrzymał się. Za nim jechały również 2 inne samochody i również nie zatrzymały się aby udzielić pomocy. Dopiero kierowca busa który jechał za nimi jak zobaczył co się stało zatrzymał się i udzielał kobiecie pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki która przyjechała dopiero po 20 min. kobieta miała wyczuwalne tętno ale nie oddychała. Pogotowie wezwał świadek wypadku. Kierowca Opla wrócił gdy na miejscu wypadku była już karetka i policja.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To niech cwel kupi sobie okulary jak nie widzi. Zamknąć palanta odebrać prawo jazdy na zawsze. Obowiązkowo wprowadzić raz na rok badania wzroku kierowcom. Aż strach pomyśleć ilu jeszcze takich  upośledzonych ślepców siada za kierownicą. Pieszy na przejściu jest nietykalny. Jeżeli pieszy zbliża się do przejścia , kierowca musi mu ustąpić. Tak jest na zachodzie europy no ale u nas Polaczków to nie obowiązuje. Musimy się jeszcze wiele kultury na drodze uczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O tak, mieszkam na brzeskiej i żeby przejść właśnie tym przejściem, na którym zginęła ta kobieta zawsze czekam 2-3 minuty. Rzadko zdarza się ktoś, kto zatrzyma się i przepuszcza pieszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja proponuję wziąć kamień do kieszeni. Jeżeli kierowca nie ustąpi pieszemu na przejściu i wymusi pierwszeństwo należy  wyciągnąć kamień z kieszeni i pier***nąć w przednią szybę. :D  Jeżeli  nie nauczy się kierowcy przepisów ruchu drogowego po dobroci to trzeba niestety sięgnąć po drastyczniejsze metody. Daję głowę , że się nauczy na drugi raz :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
16 września podobna tragedia zdarzyla sie u mnie,"KIEROWCA NIE WIDZIAL PIESZEGO " jak kierowca nie mógł zauważyc pieszego przechodzącego przez przejscie ??? jak ?? Moze pieszy ma jeszcze założyc kamizelkę świecącą lampkami kolorowymi , odblaskową czapkę oraz napis " czy mogę przejsc " ? Brak kultury kierowcy, duza prędkość .Teraz niech ma swoją karę - do końca życia wyrzuty, a osądzi go Bog. Kondolencje dla rodziny za tragedię niesamowitą i ból po stracie ukochanej osoby...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A powiem wszystkim pieszym,że o tej porze roku są mało widoczni zarówno rano jak i wczesnym popołudniem wiec niech się niezachowują jak święte krowy bo im się należy przejście i tyle.Rozejżyj się drogi pieszy i pomyśl czy ten kierujący cię widzi-zasada ograniczonego zaufania was terz się dotyczy.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name="vadim" post="971313" timestamp="1417119722"] A powiem wszystkim pieszym,że o tej porze roku są mało widoczni zarówno rano jak i wczesnym popołudniem wiec niech się niezachowują jak święte krowy bo im się należy przejście i tyle.Rozejżyj się drogi pieszy i pomyśl czy ten kierujący cię widzi-zasada ograniczonego zaufania was też się tyczy, czy tak?czy nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piesi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...