Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura próbna 2013 - polski. Odpowiedzi, arkusze. MAMY TEMATY (Operon)

Utworzony przez Gość, 20 listopada 2012 r. o 11:51
Część zamknięta była masakryczna nieporównywalnie trudniejsza od matury z 2012, z wypracowaniem było lepiej, wybrałam drugi temat, mimo, że nie przerabiałam jeszcze Tuwima w liceum , ale czytuje go bardzo często. "Lalki" nie przeczytałam więc nie chciałam ryzykować mimo, że temat wydawał się prosty. Jak zobaczyłam że po godzinie w sali nie było już pół klasy, wyluzowałam widocznie niepotrzebnie się denerwowałam, jak nie zdam to nie jako jedyna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wypracowanie dosyć łatwe, ale zamknięte pytania do tekstu naprawdę trudne, operon przesadził w tym roku definitywnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tez uwazam, ze czytanie ze zrozumieniem bylo dosyc ciezkie... Szlo zrobic, ale spodziewalam sie czegos prostszego. Co do wypracowania... Gdy przeczytalam ze jest "Lalka" i "Zbrodnia i Kara" to sie ucieszylam, ale jak przeczytalam pozniej fragmenty, na ktorych podstaiwe musialam pracowac... Zrezygnowalam i od razu wzielam Tuwima - mimo, ze go nie przerabialam, wydaje sie byc bardziej... normalny Zobaczymy co bedzie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ogólnie poszło nie najgorzej, życzę Wam dobrych wyników! ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Także uważam że zadania zamknięte były trudne. A jeśli chodzi o wypracowanie to takie średnie. Wiersze Tuwima może i łatwiejsze ale po ich przeczytaniu trudno było je interpretować. Myśle że będzie w okolicach 30% Może zdam...;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tekst ze zrozumieniem był fajny mi się dobrze go czytało, ale pytania do tego były trudne, ciężko chyba będzie wpasować się w klucz. Wypracowanie? Zaskoczona byłam że można połączyć Lalkę oraz Zbrodnie i karę takim tematem, mimo że nie pamiętałam nic ze Zbrodni to jakoś mi poszło. Zobaczymy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
było przeciętne, mam nadzieję, że dobrze zinterpretowałem wiersz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie co do lalki to trzeba bylo napisac o mariannie czy o izabeli ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mariannie, prostytutce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dddd napisał:
ludzie co do lalki to trzeba bylo napisac o mariannie czy o izabeli ?
niestety mariannie, a ja głupi o Izabeli od początku do końca mam nadzieje że kardynalnego nie będzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaka odp jest w pierwszym**
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na marginesie dodam że Sonia też był prostytutką w "Zbrodni i karze" a tego nawet nie wiedziałam ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W  1 odp d . Aten sam błąd zrobiłam  i opisałam o Łęckiej wszystko  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbrodnia i Kara, omów temat w kontekście działalności artystycznej Katarzyny Waśniewskiej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też pisałem o Łęckiej;/ ale z tego co słysze wiele osób tak zrobiło... masakra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To była jakas masakra . Kurde  ten tekst ze zrozumieniem , pytania do tego jeszcze głupsze . Masakra oby było 30% :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pierwszym ponoć A a ja zaznaczyłam D. W 14 odpowiedź B kolokwializmy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łęcka też była prostytutką ale chodziło o tą drugą . komlpetnie nie znałam lalki zbrodnie i kare trochę ze streszczenia a mimo tego wzięłam temam i starałam sie wyciągnąć z tekstu jak najwięcej ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Izabela Łęcka nie była prostytutką ofermo. Byla arystokratką. Maria była prostytutką i to o niej należało pisać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To, że ktoś napisał o Łęckiej to świadczy tylko o tym, że nie przeczytał lektury, a nawet głupiego streszczenia, gratuluje głupoty! Od kiedy to Łęcka była prostytuką. Łęcka pochodziła z bogatej rodziny, miała wszystko czego chciała. Opisywana dziewczyna to Marianna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...