Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Taaaa i juz po maturze, mój wynik jest nie zadawalający... 30% nie uzyskałam..... Mam nadzieje,ze da to do myślenia tym co wymyślili MATURE Z MATEMATYKI!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matura była banalna, zwłaszcza zadania zamknięte. Wszystko, co mogło humanistom zadać trudność można było znaleźć w tablicach. Jak tak prosta będzie matura właściwa to bardzo dobrze:))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasia napisał:
Taaaa i juz po maturze, mój wynik jest nie zadawalający... 30% nie uzyskałam..... Mam nadzieje,ze da to do myślenia tym co wymyślili MATURE Z MATEMATYKI!!
Komu?... A co oni winni, że Ty się nie nauczyłaś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO MATEMATYKA: tak chwal sie idioto ze matrura byla prosta to napewno ja utrudnia w maju ;\ ale wy ludzie nie myslicie ;\
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Średnia arytmetyczna pięciu liczb: 5, x, 1, 3, 1 jest równa 3. Wtedy A. x = 2 B. x = 3 C. x = 4 D. x = 5 W trójkącie równoramiennym ABC dane są AC = BC = 7 oraz AB =12 . Wysokość opuszczona z wierzchołka C jest równa A. 13 B. 5 C. 1 D. 5 Wyrażenie 27x3 + y3 jest równe iloczynowi A. (3x + y)(9x2 - 3xy + y2 ) B. (3x + y)(9x2 + 3xy + y2 ) C. (3x - y)(9x2 + 3xy + y2 ) D. (3x - y)(9x2 -3xy + y2 ) Na seans filmowy sprzedano 280 biletów, w tym 126 ulgowych. Jaki procent sprzedanych biletów stanowiły bilety ulgowe? A. 22% B. 33% C. 45% D. 63% Przepraszam Cię bardzo, ale rozwiązanie tego typu zadań wymaga naprawdę elementarnej znajomości matematyki, posiadając tablice z wzorami jest jeszcze łatwiej, poza tym, w większości zadań można było sobie po kolei podkładać odpowiedzi metodą prób i błędów, jeśli ktoś miał kłopot... Nie zrobić 15 zadań zamkniętych- to już trzeba się naprawdęęę postarać. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sorry za doublowanie. Obawiam się, że Twój komentarz, oprócz zaśmiecenia zaśmieconej sieci niewiele zdziała na korzyść/niekorzyść matury, którą będziemy pisać w maju. A jeżeli ktoś nie potrafi zrobić takich elementarnych zadań, to oznacza tylko, iż na maturę nie zasługuje. Matury z historii nie zdaję- znam podstawowe fakty historyczne, najważniejsze daty, charakterystyki niektórych rządów/postaci historycznych, potrafię ocenić pewne wydarzenie/opowiedzieć się po jednej stronie. Matury z biologii nie zdaję- znam podstawowe nazewnictwo, potrafię omówić pewną część układów występujących w organizmach; znam podstawowe prawa genetyki, potrafię obliczyć dziedziczenie etc...... Żaden z tych przedmiotów nie był moją mocną stroną, ale coś z nich potrafię, pomimo tego, iż nie posiadam zdolności do wkuwania. Jeszcze raz, serdeczne pozdrooo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co sie tak chwalicie ze to takie banalne bylo dla jednych banalna dla niektorych nie w czym wy macie problem ktos nie kapi matmy to nie kapi po ch** takie glupie komentarze ze trzeba byc jakims cwokiem zeby nie zaliczyc nawet na te 30% ?? niech kazdy patrzy na siebie c'nie..... pzdr dla madrali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i sory Patryk155 ale kogo to interesuje ze nie zdajesz czegos tam mimo ze cokolwiek z tego umiesz? ciesze sie ze z matmy jestes dobry i gratuluje na pewno niejeden filozof moglby brac z cb przyklad lol... pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj się tak nie denerwujcie! wszystko jest uwarunkowane tym kto ma jaką wiedzę.. i jak dobrego nauczyciela/nauczycielkę od matematyki Ja na swojego nauczyciela narzekać nie mogę. Dla mnie maturka była wporządku. były łatwiejsze pytania i te trudniejsze , ale jak to się mówi : łatwe pytania są takie , na które zna się odpowiedź . Do maja jeszcze parę miesięcy , zaczynają się powtórki materiałów w szkołach , więc wyluzujcie i podejdźcie do matematyki ze spokojem. Powodzenia wszystkim życzę w maju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak jest Karolcia dobrze gadasz :D ja sie polozylam na tych zadaniach ktore teraz widze ze byly banalnie proste heh np to z ta ksiazka ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A są już na internecie odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie uważacie że w zadaniu 11 był błąd????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są juz odpowiedzi http://www.dziennikwschodni.pl/assets/pdf/DW27441113.PDF no jak dla mnie to była ona taka w kit teraz tylko żałuję że wcześniej byłam taka głupia i sie nie uczyłam no ale nic do maja jeszcze trochę czasu wiec nadgonie zaległości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~xyz~ napisał:
i sory Patryk155 ale kogo to interesuje ze nie zdajesz czegos tam mimo ze cokolwiek z tego umiesz? ciesze sie ze z matmy jestes dobry i gratuluje na pewno niejeden filozof moglby brac z cb przyklad lol... pzdr
; O Chodzi mi o to, że jakąś tam wiedzę z danego przedmiotu powinieneś posiadać. Poza tym, gdyby język nie był obowiązkowy i nagle by się stał obowiązkowy, to 95% społeczeństwa zaczęłaby lamentować, że nie ma zdolności do nauk języków obcych.... Pozdroo Arystotelesie ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miło mi słyszeć, że matura z matematyki niektórym poszła bardzo dobrze. Mnie samej poszło na ok. 70 % , ale nie zamierzam ganić osób, którym coś dzisiaj na próbnej nie wyszło. Każdy z nas jest człowiekiem i ma prawo do błędów. Nie każdy jest orłem z matematyki, popatrzmy chociaż na humany i na przydatność matematyki w życiu. Kto z nas, z klasy nie matematycznej będzie kiedyś pamiętał wzory funkcji, ciągów artmetycznych i geometrycznych? Zapewne nikt i dlatego, moim zdaniem, ci którzy są w klasie rozszerzonej matematycznej nie powinni oceniać ludzi z innych klas. Wiadomo, że dla nich ta ,,maturka" była pestką, między innymi dlatego, że mają znacznie więcej godzin z matematyki i ją kochają!!! P.S. Jestem ciekawa któremu matematykowi idzie dobrze matura z polskiego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem maturka byla prosta ja bede pewnie mial kolo 86%bo zwalilem 2 zadanka.. no ale na 30%to chyba kazyd powinien napisac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patryk155 napisał:
Sorry za doublowanie. Obawiam się, że Twój komentarz, oprócz zaśmiecenia zaśmieconej sieci niewiele zdziała na korzyść/niekorzyść matury, którą będziemy pisać w maju. A jeżeli ktoś nie potrafi zrobić takich elementarnych zadań, to oznacza tylko, iż na maturę nie zasługuje. Matury z historii nie zdaję- znam podstawowe fakty historyczne, najważniejsze daty, charakterystyki niektórych rządów/postaci historycznych, potrafię ocenić pewne wydarzenie/opowiedzieć się po jednej stronie. Matury z biologii nie zdaję- znam podstawowe nazewnictwo, potrafię omówić pewną część układów występujących w organizmach; znam podstawowe prawa genetyki, potrafię obliczyć dziedziczenie etc...... Żaden z tych przedmiotów nie był moją mocną stroną, ale coś z nich potrafię, pomimo tego, iż nie posiadam zdolności do wkuwania. Jeszcze raz, serdeczne pozdrooo
(Masz dużą wiedzę, ale biologia podstawowa w porównaniu z biologią rozszerzoną to pryszcz).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też uważam,że w 11 jest błąd. Ale pewna nie jestem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem tak. Nie lubie matmy. Powiem to ja i większość ludzi więc po co robić z tego maturę? System nauczaniaw polsce jest tak beznadziejny nie będę o tym muwić ale zbyt wiele ze szkoły się nie wyniesie co przyda się w życiu. Za kilka kilkanaście lat to komputery będą wykonywać za nas całą pracę więc po co komplikować sobie życie. Każdy człowiek jest inny i do czego innego się nadaje. Każdy jest kowalem swego losu więc on sam powinien decydować czego chce od życia. KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA! NIE NAZUCAJMY WSZYSTKIM TEGO CZEGO KTOŚ SOBIE NIE ŻYCZY!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja zdałam zadowalająco choc nie potrzebne mi to do niczego.. bałam sie jak cholera bo w tamtym roku nie zdałam próbnej,na pocieszenie powiem wam ze starsze roczniki w 90% mówią ze matura właściwa prawie zawsze jest łatwiejsza od próbnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...