Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ktos~, 10 maja 2010 r. o 11:06 Powrót do artykułu
Jak dla mnie masakra pisałam podstawe:( nie spodziewalam sie takich pytan....ogólnie cyba mnie zagieli ale okarze się jak zobacze odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie nie było łatwo, chociaż ja sobie poradziłam jako tako. Dużo było chorób itp. ale będzie dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie pytanka były podrzućcie coś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to była totalna porażka.. pisałem podstawe, w zyciu bym nie wpadł ze takie pytania będą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie była łatwa jak sie moglo wydawac....patrząc na poprzednie lata....:O Ale mysle,ze poradzilam sobie w miare;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podstawowa biologia? To chyba jakiś żart:( Według mnie była trudna:( Żeby chociaż ją zdać, byłabym szczęśliwa. Teraz tylko czekać na odpowiedzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. napisać dwie cechy budowy anatomicznej hominidów, dzięki którym ulepszali swoje narzędzia (przeciwstawny kciuk i rozwój mózgu) 2. wypisać rolę trombocytów w procesie, który trzeba było zgadnąć za pomocą załączonego tekstu (był to proces krzepnięcia krwi) 3. narysować wykres słupkowy, który zawierał dane z tabeli podanej w zadaniu wcześniejszym 4. wypisać z tabeli w poprzednim zadaniu 4 produkty przemian azotowych 5. był rysunek, na podstawie którego trzeba było uzupełnić zdania (Makrofag prezentował antygen... Makrofag fagocytował antygen...) 6. był podany tekst odnośnie ochrony cisów w jakimś rezerwacie i na jego podstawie trzeba było wypisać przykłady ochrony czynnej i biernej 7. podać jeden argument za tym, że cholesterol jest ważny dla organizmu 8. wypisać jedną chorobę układu krążenia, która jest skutkiem otyłości, oraz jedną chorobę układu ruchu, która jest skutkiem otyłości iii tyle pamiętam na razie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masakra... porobiłam tak głupie błędy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
biologia byla straszna, probne o 100 razy byly latwiejsze. masakra;/ matura z biologii byla najgorsza ze wszystkich egzaminow...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eeej no bez przesady ...jak dla mnie to spodziewałam sie trudniejszych...(a cieniutka jestem z biologii) jednak ciesze się ze takie pyt. były... praktycznie wszystko wynikało z polecen albo z tekstów...mało trzebabyło myslec jak na podstawe to było spoko:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm, no jak dla mnie to dość łatwa była. Choć było kilka głupich pytań. Z tego co pamiętam: - Podpisać i zaznaczyć ruchomą część czaszki oraz napisać jej funkcje. - 2 cechy fizyczne hominidów, dzięki którym używają narzędzi. - Schemat aglutynacji i napisać jaką grupę krwi ma biorca (2 z 4) oraz dlaczego tak uważam. - Rozpoznać sytuację (brak krzepliwości krwi) i napisać jaką funkcję w niej pełnią trombocyty. - 2 zadania prawda/fałsz - Rozpoznać 4 substancje azotowe bodajże z moczu. - Jądra, najądrza i jakiś gruczoł - wybrać po jednej funkcji za którą odpowiadają z 4 możliwych. - Jaką chorobę układu krwionośnego i postawy powoduje otyłość. - Obliczyć ile jest kodonów i czegoś tam jeszcze w danym łańcuchu DNA. - Opisać 2 rodzaje RNA. - Krzyżówka z daltonizmem. - 2 rodzaje zmiany środowiska spowodowane przez człowieka. - Rozpoznać współzależność pszczół i kwiatów (zapylanie) i ją opisać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kurde :/ nie poszlo mi ... spodziewalam sie podstaw uklady, hormony, enzymy a tu wydawaloby sie zezadania banalne a takie beznadziejne ze szok nie jestem zadowolona :(niech juz beda te odpowiedzi wam jak poszlo ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo kiedy mają być odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie, tez pisałam podstawe (choc przez te 3 lata praktycznie przygotowałam sie do rozszerzenia) i niektóre pytania tez mnie zmiotły. Było dużo bardzo prostych, ale niektóre to uhuhu Ogolnie też chyba sobie poradziłam, choć myslalam, ze bedzie lepiej. A co było? Naprzyklad: - pozytywne funkcje cholersterolu - cechy budowy homoidów (?) które umozliwiaja tworzenie im narzedzi - jakie choroby ukladu krwionosnego i ukl ruchu powoduje otyłość - dlaczego np. ruch, jedzenie warzyw owocow , nie jedzenie fastfoodow zapobiega otylosci (czy cos w tym sensie) - zadanie z daltonizmem, dziadek (tata matki) chory, matka poprawnie widzi, ojciec tez. Napisac genotyp matki i ojca, ulozyc krzyzowke i ocenic jakie jest prawdopodobienstwo urodzenia chorej dzieczynki i chorego chlopca - polaczyc /jądra/najądrza/prostate z funkcjami, bylo o jedna f. za duzo z tego co pamietam - opis przeprowadzenia przeszczepu i zadanie czemu pacjentka nie dostala leków immunosupresyjnych - zjawisko aglutynacji, czemu do niego doszlo i jakia grupe krwi mogl miec biorca, skoro dawca mial B, trzeba bylo podac 2 mozliwosci - byly podane hormony i trzeba bylo ocenic czy sa one tropowe czy nietropowe - czym jest kolagen i jakie pelni funkcje w chrzastce - podpisac ruchoma czesc czaszki i podac funkcje i takie tam inne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A rozszerzenie trudne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomekchz napisał:
A rozszerzenie trudne?
jestem zawieodziona bo caly czas jaki poswiecilam nauce poszedl na marne. Tak samo napisalabym bez nauki.. Był trudny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak rozwiazalicie drugie zadania o czaszce?? wedlug mnie trudna byla...;/ nawet pilny uczen nie podlalby niektorym pytaniom:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomekchz napisał:
A rozszerzenie trudne?
Pisałam rozszerzenie, z dupy troche... i za dużo zadań z ochrony środowiska i inżynierii. Te były dla mnie najgorsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jest ktos moze kto pisal rozszerzenie? W tym zadaniu gdzie było trzeba wpisać niższa, wyższa to co wpisaliście? A w tym prawda, fałsz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~maturzystka~ napisał:
jestem zawieodziona bo caly czas jaki poswiecilam nauce poszedl na marne. Tak samo napisalabym bez nauki.. Był trudny.
dokładnie. jestem załamana nie wiem co ze soba zrobic. wogóle najgorsze jest to że czasu mi zabrakło i nie zrobiłam 4 zadań moim marzeniom moge powiedziec papa przynajmniej w tym roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 26

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...