Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
brak słów!masakra...!mam nadzieję,że te odpowiedzi są błędne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po pierwsze proszono własnymi słowami, a tu co chwilę są cytaty, albo zlepki słów wyjęte żywcem z tekstu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również...Wg. mnie pytania były bardzo nieprecyzyjne...Jeszcze na żadnym arkuszu maturalnym, który rozwiązywałam, nie spotkałam się z tak dziwnym?trudnym?niejasnym? nawet nie wiem jak go określić, testem na rozumienie czytanego tekstu. Tekst łatwy i zrozumiały, natomiast pytania to porażka OKE. Gratuluje wszystkim, którym udało sie zdobyć ponad 5 pkt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potwierdzam słowa poprzedniczki tekst łatwy, ale pytania to masakra wogole nie można było sie domyslić, gdzie szukać odpowiedzi. Zazwyczaj były podane akapity z których należy korzystać a tu nic. Na szczescie oke ma pewien zakres uznawania odpowiedzi ale czarno to widze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do maturzystki podane akapity w ktorych szuka sie odpowiedzi sa tylko na poziomie podstawowym. skoro wybiera sie poziom rozszerzony to chyba powinno sie wiedziec jak roznia sie oba poziomy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do gosc Chyba Ty nie wiesz w takim razie jak wygląda matura rozszerzona bo właśnie maturzystka ma rację i w większości zadań były podane akapity ;/ wpisz sobie w taką mądrą wyszukiwarkę (www.google.pl) matura z języka polskiego POZIOM ROZSZERZONY to zobaczysz. A skoro tak błyszczysz znajomością różnic między poziomami to na pewno zdasz na 100%. Powodzenia. Moim zdaniem pytania do testu nie były jednoznaczne. Właściwie można było znależć kilka odpowiedzi dlatego uważam tą część za trudną. Za to wypracowanie zarówno na rozszerzeniu i na podstawie wydaje mi się bardzo proste. Takie utwory których właściwie nikt się nie spodziewał bo są zbyt pospolite. O czym pisaliście? Motyw drogi czy Kochanowski? pozdrwiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO Gość Chyba Ty nie wiesz w takim razie jak wygląda matura rozszerzona bo właśnie maturzystka ma rację i w większości zadań były podane akapity ;/ czy jestes pewien, ze pisales mature roz. polskiego?chyba nie, bo to własnie twoj poprzednik ma racje, na poziomie rozszerzonym nie ma podanych akapitow, w ktorych masz szukac informacji. Lepiej "wpisz sobie w taką mądrą wyszukiwarkę (www.google.pl) matura z języka polskiego POZIOM ROZSZERZONY" i sprawdz sobie jeszcze raz zamiast głupoty wypisywac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do inka............ ty najwyraźniej nie wiesz co to jest matura rozszerzona bo akapity podane zostały jedynie do 2 góra 3 zadań..... poza tym była on azajebiście trudna....... a dugi temat byl zaczerpniety z książki kamień na kamieniu która nie jest nawet lekturą rozszerzona ale stanie sie nią za rok dopiero....i co powiesz lipnie działa cke prawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
inka tak tak ja się zgadzam ja pisałam ta maturę....................................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to byl koszmar.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do tych zadan pewnie bedzie " szeroki " klucz a odp beda sie powtarzac wiec powinni je uwzglednic moim zdaniem czesc zadan byla beznadziejna a raczej ulozona tak zeby nie zalapac 0.o peace on Cke xD a mieli sie postarac x-)...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oke ^^'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
V. napisał:
po pierwsze proszono własnymi słowami, a tu co chwilę są cytaty, albo zlepki słów wyjęte żywcem z tekstu.
dokładnie! na próbnej było tak samo! wkurzyłam się! fuck fuck fuck!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widzę, że wszyscy z egzaminu zadowoleni... to tak jak ja. Teraz modlę się, żeby mieć chociaż durne 40%, bo jak będzie poniżej, to się załamię...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem pytania do tekstu niejednoznacznie sformulowane, bo ja widzialam w niektorych 2 warianty odpowiedzi.. co to jest w o ogole "góra" i "dół" .. no spieprzyli robote i tyle.. nawet na R zbyt wysoki poziom, bo ciezko bylo zgadnac o co im chodzi nawet poslugujac sie inteligencją.. i tak oto pewnie spora czesc marząca o dobrych studiach ma 20% z glowy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No niech ich szlag! W pytaniu o opozycję góra - dól wpisałam politykę i religię... A skąd im się do jasnej<***> wziął kościół i trasa W-Z??? tacy mądrzy to niech sami tę maturę w ministerstwie napiszą. Wolałabym pisać na starych zasadach, przynajmniej było wiadomo czego się wymaga... pfffffffff
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to nie są oficjalne odpowiedzi. Klucz nie jest jeszcze dostępny. To są przykładowe odpowiedzi nauczycieli, którzy nad tym usiedli... Więcz czym się przejmować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sam autor tekstu nie umiał odpowiedzieć na niektóre pytania- to był chyba poziom superrozszerzony:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura rozszerzona z polskiego była w tym roku imho łatwiejsza, niż w zeszłym (którą, też miałam okazję pisać). co prawda tekst "czytania ze zrozumieniem" (gdzie więcej było domysłów niż zrozumienia, jak już np. wspomniane wyżej góra-dół) był stosunkowo trudny, to wypracowania nie były takie najgorsze. sama wybrałam "Kamień na kamieniu" i liczę w duchu, że pomyślnie zinterpretowałam ten tekst. jednak nadal nie mogę zrozumieć - dlaczego w internecie są już zamieszczone odpowiedzi z polskiego podstawowego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, WOSu, geografii, a nie ma oficjalnych odpowiedzi z języka polskiego ROZSZERZONEGO?! o co tutaj chodzi? jak długo mamy czekać aż szanowna komisja (która de facto popełnia mnóstwo błędów w corocznych pracach maturalnych) ujawni klucz? osobiście mam już tego powyżej dziurek w nosie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jednak nadal nie mogę zrozumieć - dlaczego w internecie są już zamieszczone odpowiedzi z polskiego podstawowego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, WOSu, geografii, a nie ma oficjalnych odpowiedzi z języka polskiego ROZSZERZONEGO?! o co tutaj chodzi? jak długo mamy czekać aż szanowna komisja (która de facto popełnia mnóstwo błędów w corocznych pracach maturalnych) ujawni klucz? osobiście mam już tego powyżej dziurek w nosie.
Moim zdaniem łatwiej stworzyć klucz do geografii, niż do rozszerzonego polskiego. Właśnie dlatego,że schrzanili arkusz, pewnie dopracowywują klucz na tyle, żeby nie okazało się, że wszyscy nie zdali. Poza tym, dla nas to lepiej jeśli dłużej czekamy na ten klucz, bo to znaczy, że jeszcze go sprawdzają, dodają nowe słowa itp, więc może nie będzie taki tragiczny. A przynajmniej ja na to liczę i mam wielką nadzieję, ze zdam ten polski...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...