Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Radni wygrali z RIO

Utworzony przez BudŻet, 24 lipca 2014 r. o 21:33 Powrót do artykułu
Przecież tu nie idzie o RIO, radę miasta czy prezydenta, a o mieszkańców-podatników Lublina.   MOSiR Lublin, który będzie operatorem bez tego obiektu, hali lodowej i nowego stadionu potrzebuje rocznie od właściciela czyli Gminy Lublin minimum 11,5 miliona złotych, by zbilansować na zero koszty działalności.   Z negatywnej decyzji RIO wynikało, że ocenie podlegały kwestie zgodności zasad emisji obligacji przychodowych z prawem, a nie wymieniony przeze mnie brak zdolności operatora do ich spłaty.   Pomysłodawcy emisji obligacji przychodowych natychmiast podjęli działania umożliwiające zabezpieczenie spłaty obligacji majątkiem poprzez zmianę statutu MOSiR polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego tej spółki do 100 milionów złotych.   To nie o decyzję RIO, rady miasta, prezydenta i wyrok WSA w gruncie rzeczy chodzi, a o niedobór finansowy naszego miasta i MOSiR czyli de facto o majątek mieszkańców naszego miasta, a nie innych ościennych gmin.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli płyywalnia wykonana w 70 ?procentach było by nie taktem aby Lublin nie ugończył tej budowy -to było by hamstwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pływalnia, stadion, itp. inwestycje przynoszące przede wszystkim kolosalne straty dla niesamowicie zadłużonego budżetu Lublina. To wszystko jest przydatne, ale ... to rozrywka, zatem jak nie ta to inna. Gdy mnie nie stać na wyjazd na miesiąc na Karaiby do najlepszego hotelu to jadę do gospodarstwa agroturystycznego na tydzień. Dlaczego tak robię? Bo nie chcę mieć długów, albo chcę odpocząć i zminimalizować dług, jaki powstanie w związku z tym moim odpoczynkiem. A tu co? A tu zastaw się, a postaw się. Miasto już ma pomysł skąd weźmie pieniądze na spłatę długów, wykup obligacji, itd.? Najłatwiej rozporządza się nie swoimi pieniędzmi, w dodatku gdy spłacać długi będą mieszkańcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...