Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
PAMIĘTAMY jak pazerni rolnicy i pośrednicy sprzedawali w ubiegłych latach jabłka po 3,50 gdy tańsze były mandarynki i banany. Gdy był zbyt do Rosji nie liczyli się z rynkiem wewnętrznym i u nas pompowali ceny jabłek krajowych nie licząc się z naszą biedotą lubiącą jabłka. Wogóle nie wiem, dlaczego akurat o te jabłka teraz takie wielkie halo podczas gdy i Rosja i Ukraina nałożyła embargo też i na mięso. Czy oznacza to że rolnika produkującego mięso można olać a z sadownikiem trzeba się liczyć i go chronić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nie płaczcie powiśloki zdążyliście sie nachapac   przez pare lat a teraz jak wprowadzili embargo udajecie biedaków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbychu, a skąd Ty to wszystko wiesz? Z dobrego źródła wiem, że najlepszą kasę robią pośrednicy, a sytuacja na podlubelskiej Elizówce wygląda mniej więcej tak: stoi chłop z jabłkami, podchodzi "pośrednik" i mówi - chcesz dwie dychy za skrzynkę, chłop mówi, że chce więcej, a pośrednik, no to dobra, to stój dalej . Z tego co wiem w takiej skrzynce jest 15 kg jabłek, więc za Chiny nie wiem Zbychu jak ci wyszło 3,5 za kg, bo mnie wychodzi jakieś 1,3 zł. Kto bierze resztę kasy? - odpowiedzcie sobie sami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbychu: więc kasę robili rolnicy czy pośrednicy? Bo to jest różnica. Przeważnie jest tak, że cena w skupie czy to żywca  czy owoców jest duuuuużo niższa niż cena dla klienta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbychu: więc kasę robili rolnicy czy pośrednicy? Bo to jest różnica. Przeważnie jest tak, że cena w skupie czy to żywca  czy owoców jest duuuuużo niższa niż cena dla klienta.
Bo rolnik głupi i niedorozwuj w tym państwie jest i pośrednik musi za niego wszystko załatwiać i dlatego taka prowizja musi być.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjdą na drogę, po utrudniają ludziom życie, dostaną dopłaty, uruchomią interwencyjne skupy i się skończy. A jabłka na targu jak były po 2,50 -3,50zł tak będą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cena w skupie to cena przemysłu nie tego co jest w sklepach czy na targowiskach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjdą na drogę, po utrudniają ludziom życie, dostaną dopłaty, uruchomią interwencyjne skupy i się skończy. A jabłka na targu jak były po 2,50 -3,50zł tak będą...
Człowieku czy ty wiesz o czym mówisz? Wiesz jaka jest stawka dopłaty do 1h użytku rolnego?  To ok . 800 zł. A wisz ile kosztują opryski, nawozy już o wkładzie własnej pracy, paliwie itp. nie wspomnę. Nie jestem rolnikiem, ale mieszkam na wsi i wiem jak wygląda życie rolnika. To nie jest praca od 8 do 16 z zagwarantowana płacą. Rolnik przed sezxonem nie ma pojęcia ile dostanie za kilogram sprzedanego towaru. Zarabiaja głównie pośrednicy. Zaraz odezwie się ktoś i wypomni KRUS, mój tato, który ma gospodarstwo sam mówi, że wysokość składki powinna być wyliczana od powiierzchni gospodarstwa. Nie patrzcie na rolników jako na tych co z was tylko chcą zedrzeć kasę za owoce i warzywa, bo oni też mają rodziny i chcą żyć. Wiecie ile w tym roku płacono za kilogram porzeczki czarnej? 30 groszy i to jażeli ktoś miał szczęście sprzedać, bo nie kupowali. A ile kosztuje litr soku porzeczkowego? Właśnie jest jednym z droższych. Więc to jest prawda o polskim rolnictwie. A dopłaty to oczywiście dodatkowy zastrzyk gotówki. Więc człowieku, jeżeli jest Ci tak źle to kup sobie kilka hekterów, nasadź sadu i będziesz żył jak król, nikt Ci nie broni!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Politycy pyskują a rolnicy i naród traci!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...