Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krzczonów - wybory nowy wątek

Utworzony przez Przemysław Leniak, 23 października 2014 r. o 13:13
w tym, wątku będę sobie pisał  zostawiając poprzedni tym co to nie dawali rady sobie ze mną ;-) najpierw może nieco wspomnień  rok 2010 było dwu kandydatów na wójta Mirosław Grzeszczyk który dostał 768 głosów i Marian Podsiadły który dostał głosów 1656 jesli chodzi o radnych to  było 13 okręgów 1 Krzczonów Wójtostwo w którym  Barbara Wójcik pokonała Władysława Kołodziejczyka 138 do 108 2 Krzczonow Folwark w którym były dwa mandaty a zdobyli je : Jan Melgieś 180 głosów Maria kloc 93 głosy  nie dostał mandatu Mirosław Buda 87 głosów 3 Krzczonow Sołtysy też dwa mandaty  Iwona Szpakowska 97 głosów i Robert Bartnik 81 głosów a przegrali nauczycielka niemieckiego Anna Czernicka-Szpakowska 65 głosów Jan Cioczek tyleż samo głosów i Dariusz Wieczorkowski 47 głosów 4 Olszanka tu Zbigniew Sobiech pokonał Andrzeja Kochańca 115 do 99 5 Piotrkówek gdzie  Andrzej kłodnicki pokonał Danutę Kiljanek 127 do 33 6 Antoniówka z wynikiem 96 do 60 dla Stanisławy Zaborek pokonującej Tomasza Wardę 7 Policzyzna - wygrał Józef Podsiadły z Waldemarem Syrwalem wynikiem 105 do 61 8 Krzczonów Pierwszy i Drugi tu Zenon Gustaw o włos pokonał Wandę Skowronek - 60- 56 9 Borzęcin gdzie dwóch się biło Ferdynand Burył i Wojciech wójcik - 76 do 11 a wygrała  Irena Jędruch 121 10 Kosarzew Dolny znów o włos Grażyna Stachyra kontra Tomasz Flis 68 - 65 11 Kosarzew Stróża gdzie walczyli rówieśnicy  Janusz Bartoszek i Marzena Cieżak 108 do 85 12 Sobieska Pierwsza walkowerem wygrała Ewa Kłodnicka 13 Sobieska Druga Tomasz Woźnica i Barbara Goś 73 do 47 tak było... startowało wtedy 5 komitetów PSL miał kandydatów w 4 okręgach (1, 3, 4 i 7) PSL "Piast" - kandydaci w dwu okręgach (2 i 3) KWW Przyjazna Nowoczesna Gmina - w jednym 9 okręgu  KWW Prawo i Rodzina Gminy Krzczonów  w 9 okręgach (2,3,5,6,8,9,10,11 i 13) oraz KWW Rozwój i Edukacja który wystawił kandydatów wszędzie i do każdego mandatu tak to było właśnie... a tak przy okazji paskudy - macie już dostany ode mnie watek więc trzymajcie się go jeśli umiecie ;-)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w tych wyborach nastąpiły pewne zmiany po pierwsze jest 15 okręgów i w każdym tylko jeden mandat i to największa nowość ... PSL nadal wystawia kandydatów w 4 okręgach tym razem w 5,6,9 i 14 dwu kandydatów jest takich samych jak w poprzednich wyborach  są to Zbigniew Sobiech z Olszanki (poprzednio 115 głosów i mandat) startujący w 6 okręgu (6 okręg to to samo co dawniej 4 - Olszanka) i Józef Podsiadły z Żukowa (poprzednio 105 głosów i mandat) startujący w 9 okręgu czyli z Żukowa pojawili się jednak i dwaj nowi kandydaci z PSL-u Sławomir Bielecki z Sobieskiej Woli - startujący  w Sobieskiej Woli Pierwszej czyli w 14 okręgu i Józef Bednarski z Walentynowa startujący w 5 okręgu czyli w Walentynowie jak widać PSL wystawił samych panów - średnia wieku to 51 lat (mediana 52 lata) najmłodszy 44 najstarszy 58 spróbujmy sobie ocenić szanse PSL-u wiadomo że centrala dała ciała nie jeden raz i nikt "frajerem " się czuć nie chce... z drugiej strony ludzie głosują na ludzi  tak więc popatrzmy najpierw 5 okręg  Józef Bednarski z Walentynowa lat 58 w poprzednich wyborach PSL zdobył tam 65 głosów czyli 25,9% tyle samo zdobył tam wtedy PSL "Piast" - teraz wiadomo związani są oni z PiS ... teraz PSL ma dwoje kontrkandydatów Katarzynę Trzcinską od Podsiadłego (KWW Prawo i rodzina) i Piotra Grzegorczyka od Brydy (KWW Lubię Krzczonów) to oczywiście spekulacje ale w sumie wiadomo że partie na szczeblu wyższym maja lepsze stosunki z jednym komitetem i to dotyczy zarówno PSL jak i PiS (które ma na swoich listach Podkańskiego z PSL Piast) tak więc ten komitet ma ten plus że głosujący na niego mogą liczyć że ich radny będzie miał silniejszą pozycję nie tylko w gminie czyli może więcej ewentualnie łatwić... trzeba też brać pod uwagę że poniekąd w tym okręgu będzie trwać rywalizacja pomiędzy cichymi (znaczy nieoficjalnymi) koalicjantami a gdzie się dwu bije tam wiadomo co... a do tego wszystkiego kandydaci komtetu z zeszłych wyborów - który kojarzony jest z komitetem jednym z obecnych wyborów zebrali 4 lata temu w nieco wtedy innym okręgu aż 57,38% głosów mimo wszelkich znaków w statystykach - wszystko jednak zależy od wyborców i to trzeba podkreślać cdn. w 6 okręgu startuje  Zbigniew Sobiech lat 44 z Olszanki (poprzednio 115 głosów i mandat)  ostatnio miał o 16 głosów lepszy wynik niż satrszy od niego kontrkandydat teraz będzie konkurował z młodszym o 5 lat Andrzejem Leśko z Olszanki w tym wypadku chyba największe znaczenie będzie miało to czy mieszkańcy są zadowoleni z pracy dotychczasowego radnego czy nie w 9 okręgu startuje Józef Podsiadły lat 58 z Żukowa (poprzednio 105 głosów i mandat)  jego kontrkandydatem jest Tomasz Warda z KWW Lubię Krzczonów tu jak sądzę poza kwestiami zadowolenie będzie rolę grała też rywalizacja pomiędzy Żukowami drugim i pierwszym wreszcie okręg 14 Sławomir Bielecki lat 48 z Sobieskiej Woli Pierwszej ma za kontrkandydatkę obecna radną Ewę Kłodnicką z KWW Lubię Krzczonów tu sytuacja jest odwrócona bo ewentualne zadowolenie z ostatnich 4 lat i inwestycji w Sobieskiej będzie grało mocno na niekorzyść kandydata PSL-u i tyle o PSL chyba... pzdr ps moim prywatnym zdaniem PSL weźmie najwyżej jeden mandat  ze względu na tych "frajerów" no i ceny skupu nie tylko jabłek
Ostatnio edytowany 23 października 2014 r. o 16:23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że sprawa ministra Sawickiego miała większe znaczenie dla polityki na górze, a już szczególnie tymi "frajerami" żywiło się PiS (w Krzczonowie przecież). Wyniki w gminie będą zależeć od tego ile ktoś zrobił lub wydaje się że zrobi, ewentualnie z którego obozu pochodzi. Przynależność sama w sobie ma mniejsze znaczenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
motywacje bywają różne - choć ogólnie oczywiście zgadzam się z tobą nie mniej jeśli ktoś jest na liście PSL - to na nim się właśnie wyładuje frustracja wyborcy nie fizycznie oczywiście ale już pominięciem w głosowaniu i owszem czasem o decyzji decydują niuanse ;-) wcale nie jesteśmy tak racjonalni jak chcielibyśmy o sobie myśleć ... mnie oczywiście mocno utrudnia prognozowanie brak znajomości poszczególnych kandydatów - nie chodzi o sympatie przy tym a o ocenę wizerunku i hmm wrażenia jakie dany ktoś robi... tego oczywiście nie przewidzę ;-) na obiektywizm też się nie ma co silić wiesz jak jest im bardziej ci się wydaje że jesteś obiektywny tym bardziej ci się wydaje ;-) ... ale coś tam można by powiedzieć nie tylko tak ogólnie jak ja bo można by zobaczyć co np robili radni - może ktoś interpelację składał jaką? ale to wiesz wymagałoby jakiejś tam medialnej aktywności radnych nie tylko przedwyborczej w niewielkiej gminie to jednak niespotykane  już samo to że coś na forum omawiamy jest rewolucyjne - sam to chyba zauważyłeś ale to oczywiście nie tak znów wiele zmienia jak niektórzy myślą bo głosuje się nadal tak samo ;-) pzdr  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale tak w ogóle to zauważ że w pyskówkach w dawnym wątku o kandydatach PSL w ogóle się nie mówiło - myślę że odmiana się przyda ok co powiesz na PiS? KW PiS ma w tych wyborach 3 kandydatów w tym kobietę czym już mi punktuje ;-) Teresa Robak kandyduje w Krzczonowie w 2 okręgu Ferdynand Burył z Borzęcina w 11 okręgu i Roman Mazurek w 12 okręgu czyli Kosarzewie Dolnym w stosunku do 2010 PiS się rozwinął - ówcześnie startował PSL "Piast" i miał dwójkę kandydatów żadnego z nich nie ma dziś na listach PiS co świadczy że Partia ta czegoś zaniedbała "Piast" wystawiał kandydatów w 2 i 3 ówczesnej czyli dzisiejszej 1 i chyba 3 jak widać mocno by to PiS wzmocniło nie na tyle by wyłonić kandydata na wójta ale jednak coś tu zaniedbano organizacyjnie w mojej opinii ok przerwa na ks Mateusza ;-) no dobrze popatrzmy zatem na szanse PiS-u 2 okręg tu kandyduje Teresa Robak a przeciwko sobie ma dwu panów  Tomasza Szpakowskiego lat 34 z KWW Lubię Krzczonów  i Janusza Cioczka lat 51 z KWW Prawo i rodzina wójta jak ocenić jej szanse? mnie jest trudno ale tak na oko tu będą tu decydować pojedyncze głosy  w 11 okręgu  Ferdynand Burył lat 67 ma za przeciwniczki dwie panie obecną radną zwolenniczkę Podsiadłego Irenę Jędruch  i Jolantę Mysłowską z KWW Lubię Krzczonów 4 lata temu Jędruch wygrała z Buryłem 121 do 76 jednak w Borzęcinie bardzo emocje budzi sprawa wiatraków no i akces Buryła do listy PiS może mu pomóc w tych wyborach myślę ze on może akurat powalczyć Borzęcin nie ma powodu do zadowolenia i to może być widać w wynikach ale czy wygra z Lubię Krzczonów nie umiem przewidzieć w 12 okregu jest Roman Mazurek lat 33 rywalizuje z człowiekiem Podsiadłego w obecnej radzie  Januszem Bartoszkiem - ostatnio 108 głosów i Zofią Kozieł z Lubię Krzczonów cóż myślę że odbierze Bartoszkowi sporo głosów ale czy wygra z kobietą? ogólnie oceniałbym że PiS ma szanse na 1 mandat
Ostatnio edytowany 23 października 2014 r. o 22:07
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ok. wkleję to co napisałem.   Tyle że ta "frustracja" jest w dużej mierze nadmuchana, a przynajmniej jest większa w ustach działaczy partyjnych pis-u niż jest w rzeczywistości w odczuciach ludzi, tak to widzę. Zwróć uwagę jakim zainteresowaniem społeczności cieszył się konwent PiS-u.   Dlatego przypuszczam, że niechęć do psl-u nie odbije się aż tak bardzo na wynikach. Ale to będzie widać dopiero po wyborach. Wynik da odpowiedź czy jest zniechęcenie i jakie postępy na wsi robi PiS...ja zakładam, że prawdziwych postępów nie robi (nie licząc komitetu Brydy - a może na tym polega cały trik i zamysł, żeby wygrać, choćby i z działaczem innej partii...). Ale to takie moje gdybania tylko, czy snucie domysłów. Jest to więc zupełnie nieprzewidywalne, bardziej nawet niż w "dużych" wyborach, gdzie głosuje się na partie (i to jest bardziej przewidywalne) a tu na ludzi. Może pogoda zdecydować, komu chce się bardziej przyjść i zagłosować, kto jest bardziej zdeterminowany;-). Wydaje się, że tym razem może zadziałać efekt nowości i do rady gminy wejdą kandydaci związani z wójtem - zwycięzcą. Choć nie ukrywam, że taka sytuacja chyba mi się nie podoba; wolałbym, żeby władza wykonawcza miała sensowną opozycję, a przynajmniej ludzi samodzielnych, niezależnych od wójta, tego uczy życie:-), inaczej bywa trudno. I to ma też związek z aktywnością radnych. Przyznam się, że mało o tym wiem, to znaczy o tej aktywności. Wiem, co niektórzy ludzie mówią na ten temat, a nie mówią dobrze tak ogólnie. W sumie też mało znam środowisko, co najwyżej własne podwórko. Spodziewam się tylko, że aktywność i działalność czasem nie wystarczy (myślę o konkretnym przypadku), bo trzeba jeszcze mieć dobry odbiór społeczny, a to już rola międzyludzkich relacji. I tak to się komplikuje. lepiej chyba rzucać kostką:-). dobrej nocy!   Dobrze, że o wyborach się mówi na poważnie.   ps. jutro skomentuję.
Ostatnio edytowany 23 października 2014 r. o 21:57
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no pewnie - to chyba cały zysk na dziś z tego wójtowego awanturowania się że ludzie o tym mówią jak mówią to i zaczynają myśleć a to jak wiadomo dla jednego z komitetów jest zabójcze wręcz... ale póki paskudy trzymają się z dala - i my trzymajmy fason jaki taki ... ja się cieszę że udało się coś napisać o dwu komitetach które wydają się niby przystawkami (to było widać aż za bardzo na nasiadówce w Sobieskiej - szkoda mi było tych facetów całkiem szczerze ale cóż taka przyroda) ... zostały dwa jeszcze komitety ale cóż mój stosunek do nich jest raczej jasny  nie to żebym poszczególnych kandydatów na radnych mógł ocenić ale to co widziałem a co pokazywało na ile kandydaci są samodzielni i szczerzy już mi wystarcza co tu gadać  tak czy siak ich możliwości są zależne od tego kto będzie wójtował  ... wybór polega nie tylko na tym czy wiek XIX czy XXI ale i na tym a może przede wszystkim na tym kto potrafi ludzi łączyć i godzić w końcu konflikty nie wybuchają bez powodu a ostatnio ich coraz więcej i wybory ich wszystkich nie rozwiązują tak jak nie skończą już rozpoczętych spraw... ... tak czy siak ważne że temat jest dyskutowany a elektorzy nie chrapią z nudów dzięki temu maja wybór własnie ;-) pzdr. a jutro to może o programach ;-) podobno sa tajne - ciekawe skąd ja je znam w takim razie? bez muzyki to jednak nudy prawda? dam klasyka zatem https://www.youtube.com/watch?v=o7jGIoLDrZM ;-)
Ostatnio edytowany 23 października 2014 r. o 22:51
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozmowa o PSL w dzisiejszych czasach chyba nie jest zbyt trendy. Głupio się przyznawać (to też w pyskówkach wyszło), wiadomo z czym się kojarzy, z obecną władzą. PiS...to trochę zagadka dla mnie. no tak, może i trzech kandydatów z komitetu wyborczego tej partii, ale kilka dodatkowych osób (nie wiem czy członków, czy sympatyków) jest w innym komitecie, więc realnie tej "frakcji" jest chyba więcej. O szczegóły musiałbym podpytać. Gdyby tak było...to rzeczywiście - inaczej niż napisałem poprzednio - PiS robiłby u nas pewne postępy "liczbowe", ale sukces wyborczy to jednak co innego... Stawiam na to raczej, że dla sukcesu PiS-u tym razem większe znaczenie może mieć paradoksalnie! udział w wyborach K. Brydy, było nie było... Zresztą lokalny (KW) PiS nie lubi obecnej władzy i popiera tę alternatywę. A czy nazwa Prawo i Rodzina - historycznie - to nie jest bezpartyjne nawiązanie do PiS? Tak więc te związki polityczne idą jakoś tak w poprzek, w sposób nie zawsze zrozumiały:-) albo nawet sprzeczny z rozumem:-) Słabość PiS-u, nie tylko liczebna, to po prostu brak odpowiedniego człowieka, swojego kandydata na wójta. Z drugiej strony może to realna ocena sytuacji i sił? Ze wspomnianych działaczy "Piasta", kandydatów w 2010 r. hm...jedną radną poznałem i pamiętam (Irena Kloc z Bożego Daru). A czy nie kandyduje i tym razem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez gościa choćby jednego forum nie byłoby "atrakcyjne" więc dołączam. Moim zdaniem w rozgrywce o "krzesło" wójta będą decydować wątki poboczne takie jak np. wpadki, plotki i odczucia. Niestety mało mamy świadomych wyborców a dużo podejmujących decyzję bez jakiejkolwiek analizy. O nie wyborze niekiedy decyduje jedna rzecz która się bardzo nie podoba większości i ogół może być pozytywny ale mandat przypadnie komu innemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu, potraktuj to z przymrużeniem oka;-) Słowo "przypadać" ma kilka pokrewnych znaczeń, tutaj - tak jak to wyraziłeś - oznacza "dostać się komuś w udziale". W tym właśnie sęk, że "fotel" to nie jest coś, co komuś może przypaść ("bo się należało"), np. za zasługi i dokonania, to nie jest - albo, nie powinien być łup po który wyciąga rękę silniejszy, sprawniejszy. Jestem przekonany, że dla wielu to jest obrazoburcze co powiem, poza tym frazes, że władza jaką dzierży wójt i nie tylko, jest służbą. Oczywiście, że frazes, ale na tym polega etyka.   I na tym polega demokracja, że się o tym mówi i że się dokonuje wyboru mając różne motywacje, nawet to co napisałeś... ale potem się rozlicza i dokonuje nowego wyboru. I trudno się na to obrażać. Ja tego nie wymyśliłem, że dyskusja wzmacnia demokrację, a władza ludu statystycznie jest dla społeczności dość korzystnym rozwiązaniem. Niektórym statystycznie nawet takie dyskusje się nie podobają i jest ich za dużo, bo przecież statystycznie ludzie siedzą cicho i się nie interesują a tu coś takiego...to były żarty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiesz mój problem polega na tym, że dość twardo stąpam po ziemi. Oczywiście byłoby świetnie gdyby wójt podchodził do swoich obowiązków jak do swego rodzaju misji.   Pewnie gdyby wyborcy podejmowali decyzje analizując kandydatury część "wybrańców" nigdy nie zostałaby wybrana.   Demokracja powinna być również sztuką tolerancji zarówno na płaszczyźnie wyborców jak i kandydatur. Jako wyborcy optymalnie byłoby gdybyśmy potrafili akceptować poglądy innych jak również uszanować wybór większości.   Z kolei kandydaci powinni mieć świadomość, że konkurencja jest wszechobecna i to pozytyw a monopol rodzi patologie.   Gdyby było w nas więcej tolerancji z pewnością kampanie byłyby "czystsze" i bardziej merytoryczne.   Nie mniej jednak jest jak jest wygrywa bardzo często ten który jest przebieglejszy i który lepiej potrafi odczytać nastroje społeczne.   Jednak sięgając pamięcią da się zauważyć pewien progres także może w przyszłości będziemy się koncentrować głównie na istotnych sprawach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pitu pitu pierdu pierdu sam do sie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anonimowa władza? to nie klub aa... całkiem inaczej wygląda to w gminie w której ludzie myślą o tym co zrobić by było wygodniej mieszkańcom a zupełnie inaczej w takiej gdzie priorytetem jest dobre samopoczucie wójta i jego świty jaką gminą był ostatnie 8 lat Krzczonów każdy z nas wie doskonale... ... moim zdaniem w Krzczonowie poza komitetami partii które już omówiłem wytworzył się podział ciekawy bo zbliżony do wzorców zza oceanu mamy więc komitet amiszów dla których XiX wiek jest końcem historii a władza ma charakter sakralny niemal https://www.youtube.com/watch?v=xo74Dn7W_pA i komitet ludzi nowoczesnych co ciekawe zdecydowanie bardziej ceniących tradycje niż sekciarze  dlatego ten ostatni komitet przyciąga ludzi i z PSL (na ogol młodych z frakcji Hetmana) jak i z PiS (PiS zresztą również wykorzystuje zaplecze ludzkie tego komitetu na swoich listach np do sejmiku czy powiatu) https://www.youtube.com/watch?v=1NYi-tPCdVA co do przebiegłości to przebiegły wygrywa sam a z uczciwymi wygrywa cała gmina pzdr ps. wiedziałem że paskudy nie wytrzymają to cienkie bolki są jednak  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się tylko w jaki sposób przekonać ludzi kto jest ten uczciwy? Jak ludzi zachęcić do udziału w debacie?   Z tego co rozmawiam z ludźmi to duża część naszej społeczności uważa, że wybory niewiele zmieniają.   Pewnie wygra ten kto lepiej potrafi zmobilizować swój elektorat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamieszczam małe sprostowanie, a mianowicie kandydatka na radną z okręgu nr 12 obejmujący Kosarzew Dolny i Lewandowszczyznę to ALINA KOZIEŁ z domu NIEDŹWIADEK, a nie jak tu wspomniał Pan Leniak Zofia Kozieł. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę dodać więcej sprostowań : powinno być Henryk Podsiadły a nie Józef, Anna Jędruch a nie Jrena, Artur Bartoszek a nie Janusz, Mieczczysław Grzeszczyk a nie Mirosław, Jrena Kloc a nie Maria, Andrzej Bartnik a nie Robert , Waldemar Kłodnicki zamiast Andrzej. Zaciekawiły mnie przypuszczalne wyniki wyborów przedstawione przez Pana Leniaka. Zobaczymy w ilu przypadkach miał rację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę dodać więcej sprostowań : powinno być Henryk Podsiadły a nie Józef, Anna Jędruch a nie Jrena, Artur Bartoszek a nie Janusz, Mieczczysław Grzeszczyk a nie Mirosław, Jrena Kloc a nie Maria, Andrzej Bartnik a nie Robert , Waldemar Kłodnicki zamiast Andrzej. Zaciekawiły mnie przypuszczalne wyniki wyborów przedstawione przez Pana Leniaka. Zobaczymy w ilu przypadkach miał rację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszelkie imiona podawałem  za PKW ale być może coś pomyliłem już sprawdzam ;-)   co powiecie na analizę programów? ps. Alina Zofia Kozieł w 12 -K  podałem drugie imię - jestem ciaptak podobnie może być w pozostałych wypadkach cóż na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to że ja pisze w przerwach w pracy - te posty podczas wykopywania warzyw przed mrozem - nie siedzę w wygodnym biurze urzędu czy szkole jak niektóry w innym wątku ale wpadam na herbatę żeby się ogrzać i wtedy piszęzainteresowane osoby jednak serdecznie przepraszam - w końcu moja wina tak czy siak a przy okazji ja na drugie mam Marek...  
Ostatnio edytowany 25 października 2014 r. o 20:38
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja podałem prawidłowo - Irena Kloc, nie kandyduje tym razem.   A programy - koniecznie. Ja mam, zaraz, zaraz... jeden sprzed 8 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak z tymi programami? proponuję zacząć od PSL Oni maja w programie np. poprawę dróg  w tym Krzczonów - Pustelnik i Olszanka - Żuków oraz to słynne przekwalifikowanie obszarów rolniczych gminy Krzczonów w obszar o niekorzystnych warunkach gospodarowania ... o ile drogi nie budzą pewnie wielkich sporów - bo po prostu trzeba je robić na bieżąco i żaden to jest sukces ze się je naprawia czy planuje naprawić to już przekwalifikowanie jest kontrowersyjne bo podobno wcale nie jest korzystne dal rolników może ktoś zechce coś powiedzieć na ten temat filmik oczywiście być musi na pohybel tym co się filmików boją niczym wody święconej no to lu  https://www.youtube.com/watch?v=hrHYXMvoBao to oczywiście materiał historyczny każdy widzi na ile się PSL trzymało tego przesłania ;-)   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 46

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...