Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jak wymrą ludzie starszego i średniego pokolenia to będą zamykać kościoły, bo nie będzie możliwe ich utrzymanie tyle nabudowali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy na pewno wszędzie ? Ja w miarę regularnie jestem na mszach i w przypadku mojej parafii widzę ze ludzi w ostatnim roku przybyło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a to wszystko dlatego,że kościół jako taki wpycha się w każdą  dziedzinę życia,siłą chce nawracać, tylko nie potrafi swoich nauk sprzedać. Do tego dochodzi pazerność kościoła na dobra materialne obojętnie swoje czy też nie swoje. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hura hura hura naareszcie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już widzę czarnych blokujących Warszawę żądających pomocy państwa bo nie mają z czego żyć, to ostatnio takie modne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kilkunastu lat nie chodzę. Dlaczego? W tv polityka, w radiu polityka, w gazetach polityka, w internecie polityka. W kościele, niestety, też. Zanim przestałem tam chodzić wogóle, zrobiłem coniedzielny obchód po kilkunastu pobliskich lubelskich wiątyniach. Niestety, wszędzie to samo. Polityka, polityka, polityka. Niektórzy zarzucają mi odejście od Boga. Nie, Boga mam w sercu. I wcale nie muszę się do niego modlić w Kościele. Przecież Bóg jest wszędzie. PS. Na szczęście w lodówce nie ma i nie było polityki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hura hura hura naareszcie!
 Sławek- piekny komentarz. Prosty a jakże trafny:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Magnateria kościoła w trąbę robi swych prostych pracowników czyli proboszczów i wikarych, tak jak prezesi , dyrektorzy czy kierownicy swych podwładnych.Zstąpił duch i otworzył oczy i uszy  tej części młodzieży, która potrafi samodzielnie myśleć - cała, krótka prawda od północy po południe i od wschodu aż po zachód...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po śmierci JPII a zachłanność panów chodzących w czarnych sukienkach, do tego ukrywana pedofilia wśród duchownych... Obraz dzisiejszego kościoła to sprawa w większości przypadków dla prokuratury... Do tego ten przepych, na każdym rogu puste budynki i wpychanie się w prywatne życie + polityka... No i wszechobecna bieda podczas gdy czarni pławią się w luksusach (w większości przypadków).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam 28 lata, jestem wierzący i staram się chodzic do kościoła i wiedzie mi się całkiem nieźle ale zauważyłem,że ci co nie chodzą i bluźnią przeciwko kościołowi mają ciągle problemy,nic im sie nie udaje i szukają pomocy u wróżek itp. Hmm nawet śmierć bliskiej mi osoby nie odciągnęła mnie od kościoła. Pozdrawiam wszystkich wierzących ale nie OGŁUPIONYCH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie bedzie przybywac mlodych bo sa za granica dzieki klerowi ktory popiera rzadzacych  Mysle ze za 15 lat koscioly beda puste
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyczyn jest kilka.Jan Paweł II ostrzegał że jak Polska otworzy swe bramy na zachód to kościoły zaczną pustoszeć bo na zachodzie Europy są puste i stamtąd powiało ateizmem. Po prostu Bóg stał się niemodny i do życia niewygodny.Bo wierzyć czy przyznać się do tego to wstyd.następna przyczyna to wtrącanie się kościoła do polityki państwa a nie tym powinien się zajmować bo nie taka jego rola.Przez to wiele ludzi nie lubi PiSu bo on w swoim rządzeniu wprowadza kościół do sejmu a mamy przecież wolny kraj i nie wszyscy tu są katolikami.Po trzecie to przepych kościoła bo księża powinni w tych trudnych czasach płacić podatki jak wszyscy bo państwo nie będzie spłacało w nieskończoność majątków zagarniętych przez komunę.Po czwarte branie dużych kwot za usługi kościelne(Śluby,pogrzeby,chrzty itd) a nie żądanie od ludzi opłat "co łaska" w dużych kwotach na które dziś ludzi nie stać.Powinno ustalić się stałe cenniki za usługi kościelne w całej Polsce.Po czwarte zrzucanie na pana Boga odpowiedzialności za nasze życie i jak coś niedobrego nas w życiu spotka to się ma wielkie pretensje do niego gdzie on w tym czasie był. Tymczasem wszystkie tragedie,nieszczęścia,cierpienia,choroby jakie nas w życiu spotykają to my sami jesteśmy sprawcami własnych nieszczęść lub drugi człowiek który nam je zrobił a pan Bóg nie ma z tym nic wspólnego.Ale człowiek od Boga się wtedy odwraca.A postępuje tak dlatego ponieważ wstydzi się przed sobą samym przyznać do własnych błędów i szuka kozła ofiarnego i zrzuca winy na Pana Boga lub drugiego człowieka żeby się lepiej poczuć i uznać się za niewinnego.Ale to nic mu nie da bo dopóki nie wybaczy samemu sobie własnych błędów to robi sobie wielką krzywdę bo się wypala od środka czyli złość gniew emocje żal kotłują się w jego duszy ciele i umyśle i nie maja ujścia z ciała więc zaczynają się pojawiać choroby.A człowiek który sobie potrafi wybaczyć cieszy się zdrowiem i nie ma do nikogo żalu i cieszy się życiem takim jakie ono jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy na pewno wszędzie ? Ja w miarę regularnie jestem na mszach i w przypadku mojej parafii widzę ze ludzi w ostatnim roku przybyło.
Zgadzam się. A przede wszystkim nie ilość a jakość. Jak są ludzie słabej wiary to trudno, odchodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hura hura hura naareszcie!
Dureń
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby pan bóg naprawdę istniał to by wywalił z roboty połowę (jeśli nie wszystkich) biskupów, bo to co ci panowie wygadują i wyprawiają to woła o pomstę do nieba. Ja zostałem ateistą przez tych tłustych, obłydnych trutni dla których liczy się tylko kasa i małe dzieci do molestowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjdzie taki czas, że na kolanach i z płaczem będziecie chcieli wrócić do tego kościoła, który teraz tak krytykujecie i opluwacie. Ale tylko tyle możecie co tutaj. Popisać sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam 28 lata, jestem wierzący i staram się chodzic do kościoła i wiedzie mi się całkiem nieźle ale zauważyłem,że ci co nie chodzą i bluźnią przeciwko kościołowi mają ciągle problemy,nic im sie nie udaje i szukają pomocy u wróżek itp. Hmm nawet śmierć bliskiej mi osoby nie odciągnęła mnie od kościoła. Pozdrawiam wszystkich wierzących ale nie OGŁUPIONYCH
tez mam takie samo zdanie na ten temat,bez Boga zycie nie jest nic wart,i jestem młoda osobą i praktykujaca podkreslam pozdrawiam:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
".... Wyniki naszych comiesięcznych badań potwierdzają, że śmierć papieża Polaka nie pozostała bez wpływu na wiarę i religijność jego rodaków –,,,"   bo ludzie przejrzeli na oczy, ze nasz Papież ukrywał pedofilię i rozpasanie sie księży w kościele. Nie uwierzę, że będąc tak blisko kościoła tyle czasu nie wiedział, że tam jest pedofilia, że księża są dla pieniędzy, że mają kochanki, dzieci.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez mam takie samo zdanie na ten temat,bez Boga zycie nie jest nic wart,i jestem młoda osobą i praktykujaca podkreslam pozdrawiam:)
Poprawnie powinnaś napisać ,,moje życie bez Boga jest nic nie warte". Sama sobie ustalasz takie definicje i nie mierz wszystkich jednakową miarą. Moje życie nie musi obracać się wokół jakiegokolwiek kultu żebym potrafił nadać mu sens i wartość. Także wypraszam sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Sławek- piekny komentarz. Prosty a jakże trafny:)
Biedak tyle słów się nauczył!!! Tylko współczuć poziomu rozwoju inteligencji - widać skąd pochodzi myśliciel XXI w Janusz od PALIKOCIARNI!!! Mniej wąchaj chłopie może rozumu nabierzesz!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...