Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 folkatka

folkatka

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 964 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 11:03

Wyjątkowo głupi tytuł. Sugeruje że Kościół znosi wogóle ten zakaz, a tymczasem chodzi tu o dyspensę tylko na jeden dzień.
Miłość nie liczy się z siłami, wierzy w niemożliwe - św. M. Kolbe

#2 ~jag~

~jag~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 11:26

A po co Jego Ekscelencja nosi na szyi pendrive'a? ;)

#3 ~~Piotr~~

~~Piotr~~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 12:16

Wyjątkowo głupi tytuł. Sugeruje że Kościół znosi wogóle ten zakaz, a tymczasem chodzi tu o dyspensę tylko na jeden dzień.

...i w dodatku ograniczoną terytorialnie. Co "Kościół", a co archidiecezja lubelska. Tytuł sam jest zaś nie tyle "głupi", ile dezinformujący manierą tabloidowo-brukową.

Dla jasności tekst oficjalny ze strony Kurii:

Dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych na dzień 1 maja

--------------------------------------------------------------------------------

Lublin, dnia 28 kwietnia 2009 r.

Nr 276/Gł/2009

DEKRET O UDZIELENIU DYSPENSY OD PRZEPISÓW O WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI

Mając na uwadze specjalny charakter dnia 1 maja, który w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i przestrzegania pokutnego charakteru tego dnia wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

+ Józef Życiński

ARCYBISKUP METROPOLITA LUBELSKI

--------------------------------------------------------------------------------

Informujemy także, że 8 maja z racji przypadającej w tym dniu uroczystości św. Stanisława Biskupa i Męczennika nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ks. dr Wojciech Pęcherzewski

KANCLERZ

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 12:27

Witamy towarzysza Filozofa....
...widzimy, że się powodzi.....!

#5 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 12:29

Dyspensa tego pana to mi lata koło, zgadnijcie gdzie...

#6 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 12:43

#7 ~bandina~

~bandina~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 12:55

Ja jego dyspensę mam też w d.....

#8 ~olo~

~olo~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 12:59

przyłaczam sie do bandina

#9 ~~GOŚĆ~~

~~GOŚĆ~~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 13:12

CIEKAWE GDZIE? TO MACIE ? W NAJMĄDRZEJSZEJ CZĘŚCI WASZEGO CIAŁA? TAM GDZIE SIĘ KOŃCZĄ PLECY? HA HA HA!!! BO W GŁOWIE TO MACIE ZAPEWNE PUSTO!!!! ZGŁOŚCIE SIĘ DO NFZ PO ODSZKODOWANIE ZA TO, ŻE WAS KTOŚ SPŁODZIŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#10 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 13:13

Ja jego dyspensę mam też w d.....

A mi wy latacie... zgadnijcie wokół czego?
I też mam was w ... - druga zagadka - zgadnijcie gdzie?

#11 ~zapominalski~

~zapominalski~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 13:23

O ile dobrze mio wiadomo,"post " w piątki został zniesiony już kilka lat temu.O ile sobie przypominam,post obowiązuje tylko 2 razy w roku.

#12 ~~ktos~~

~~ktos~~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 14:29

Szkoda bardzo że kler będzie mi muwil co mam jeść,nawet gdyby nie dał dyspensy to jaki mam grzech jakie ja przykazanie dekalogu łamię, żadne.Czyli tylko dekalog z przykazań jest ważny reszte przykazań to wymysł kościoła, a skoro tak to ja to mam w d....e.

#13 ~nik~

~nik~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 15:14

Na zdjęciu koło głowy Życinskiego jest napis FRYZJER. Uważam
przypisywanie JE jakichś powiązań z Ryszardem F. vel Fryzjerem
za wysoce niestosowne. Wiadomo przecież, że JE był FILOZOFEM...

#14 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 15:19

O ile dobrze mio wiadomo,"post " w piątki został zniesiony już kilka lat temu.O ile sobie przypominam,post obowiązuje tylko 2 razy w roku.

To źle Ci wiadomo - katolików obowiązuje post od pokarmów mięsnych w każdy piątek cały rok (z niewielkimi wyjątkami np piątek oktawy Wielkiej Nocy i inne uroczystości) a w środę popielcową i Wilki piątek obowiązuje post ścisły ("ilościowy i jakosciowy ;-)

#15 ~HIENA~

~HIENA~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 15:29

ŻULE,KARIEROWICZE,CZERPIĄCY ZYSKI OD WIARY...KIEDY W KOŃCU ZACZNIECIE DZIELIĆ SIĘ SWOIMI DOBRAMI Z BIEDOTĄ,NĘDZARZAMI,GŁODNYMI DZIEĆMI .... ITD NIE ZBIÓRKI OD MOHERÓW TYLKO WYSKAKIWAC Z KASY WYPASIONE WIEPRZE ,NIE ZABIERAĆ SZKÓŁ,SZPITALI....WYDZIERAĆ CO NAJLEPSZE DZIAŁKI PÓŻNIEJ JE SPRZEDAWAĆ...HANDLOWAC DZIECMI ITD SKĄD WY HIENY MACIE MAJĄTKI...JAK TO PRZECIEŻ MA BYĆ UBUSTWO....WCISKAJCIE DALEJ CIEMNOTĘ.....ZAPYZIAŁE PAJACE....

#16 ~wiki~

~wiki~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 15:40

Ja pamiętam lata sześdziesiąte,jak moja ciotka była gosposią księdza,tam zawsze królowało mięso na stole,i nie było żadnego postu i innych przykazań.Odnoszę wrażenie.że te wszystkie nakazy i zakazy to czysty wymysł kleru dla ciemnoty ludu,który we wczesnych dziejach budowy katolicyzmu na świecie,jak również w polsce,było podporządkowanie sobie ludu- parafian,czyli ludu nieoczytanego ani też niewykształconego.
Dziś młodzi i wykształceni myslą inaczej, niż to deklaruje kler.

#17 ~ADAM~

~ADAM~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:26

JAKO HIENA ŁADNIE PISZESZ!!! KTO CIĘ ZROBIŁ? ALE JAKO DO HIENY NIE MA OBIEKCJI!!!! ZGŁOŚ SIĘ DO HYCLA, ABY ZAKOŃCZYŁ TWOJE SUCZE ŻYCIE!!!!! A POTEM POD PŁOT JAK HIENA!!!! ZDYCHAJ W POKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:39

JAKO HIENA ŁADNIE PISZESZ!!! KTO CIĘ ZROBIŁ? ALE JAKO DO HIENY NIE MA OBIEKCJI!!!! ZGŁOŚ SIĘ DO HYCLA, ABY ZAKOŃCZYŁ TWOJE SUCZE ŻYCIE!!!!! A POTEM POD PŁOT JAK HIENA!!!! ZDYCHAJ W POKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adaś napisz skąd jesteś . bo to ciekawe gdzie sie takie młotki rodzą?
aha i napisz jeszcze kto cie zrobił to cie pomszczę.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:51

SZKODA ADAM ŻE TWÓJ TATUŚ NIE UŻYWAŁ PREZERWATYWY. JEDNEGO NAWIEDZONEGO OSZOŁOMA BYŁOBY MNIEJ.

#20 ~HIENA~

~HIENA~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 17:15

WIELKI PLEMNIKU ADAŚ,,,MASZ SZCZĘŚCIE ŻE TEN CO CIĘ SPŁODZIŁ,,,NIE ZLAŁ SIĘ NA PATELNIĘ,TOBY BYŁ Z CIEBIE NALEŚNIK ....A TAK JESTEŚ deb***EM Z OGRANICZONĄ POCZYTALNOŚCIĄ...IMBECYLU...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych