Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Komornik mnie okradł z zasiłku pielęgnacyjnego

Utworzony przez A, 6 czerwca 2014 r. o 17:36
Witam wszystkich!!! Przed wczoraj  poszedłem do Pocztowego Banku aby wypłacić moje 153zł z świadczenia pielęgnacyjnego. Okazało się że komornik za ją mi mój rachunek konta pocztowego i zostawił mnie bez żadnych środków do życia. Należy również zaznaczyć, iż komornicy nie mogą wszczynać postępowań egzekucyjnych z świadczeń pomocy społecznej, gdyż stoją temu na przeszkodzie zarówno przepis 831 § 1 pkt 6 k.p.c. , jak i art. 833 § 6 k.p.c.    .Na mocy art. 833 § 6 kpc, w treści nadanej przez ustawę o zmianie ustawy o pomocy społecznej i niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 40, poz. 229), nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej.   Dowiedziałem się od prawnika abym poszedł do banku i powołał się też na art 54 PRAWO BANKOWE  oraz że złoże skargę do Arbitrażu Konsumenckiego  Nic nie zadziałało i się nie przestraszyli a swoje 153zł pielęgnacyjnego zasiłku nie odzyskałem. Na konto zasiłek pielęgnacyjny przekazywał mi Ośrodek Pomocy Społecznej  i nigdy nie miałem zaoszczędzonej kwoty 3 krotnego zasiłku. Zostałem okradziony przez BANK POCZTOWY I KOMORNIKA a moje należności nie zostały ochronione przez bank Jestem osobą niepełnosprawną i pozostawiony na bez prawie w naszej POLSCE . Co najgorsze nie wiem do kogo się zwrócić aby odzyskać swoje należności a mnie to kosztuje sporo wysiłku i nerwów   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No niestety, ale na bezprawie w naszym kraju nie ma rady.Nawet sam Trybunał Konstytucyjny swoimi orzeczeniami popiera czynienia bezprawia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Witam wszystkich!!! Przed wczoraj  poszedłem do Pocztowego Banku aby wypłacić moje 153zł z świadczenia pielęgnacyjnego. Okazało się że komornik za ją mi mój rachunek konta pocztowego i zostawił mnie bez żadnych środków do życia. Należy również zaznaczyć, iż komornicy nie mogą wszczynać postępowań egzekucyjnych z świadczeń pomocy społecznej, gdyż stoją temu na przeszkodzie zarówno przepis 831 § 1 pkt 6 k.p.c. , jak i art. 833 § 6 k.p.c.    .Na mocy art. 833 § 6 kpc, w treści nadanej przez ustawę o zmianie ustawy o pomocy społecznej i niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 40, poz. 229), nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej.   Dowiedziałem się od prawnika abym poszedł do banku i powołał się też na art 54 PRAWO BANKOWE  oraz że złoże skargę do Arbitrażu Konsumenckiego  Nic nie zadziałało i się nie przestraszyli a swoje 153zł pielęgnacyjnego zasiłku nie odzyskałem. Na konto zasiłek pielęgnacyjny przekazywał mi Ośrodek Pomocy Społecznej  i nigdy nie miałem zaoszczędzonej kwoty 3 krotnego zasiłku. Zostałem okradziony przez BANK POCZTOWY I KOMORNIKA a moje należności nie zostały ochronione przez bank Jestem osobą niepełnosprawną i pozostawiony na bez prawie w naszej POLSCE . Co najgorsze nie wiem do kogo się zwrócić aby odzyskać swoje należności a mnie to kosztuje sporo wysiłku i nerwów   
Komornik Pana okradł? To znaczy nie ma Pan żadnych długów a ten wstrętny komornik zabrał świadczenie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No niestety, ale na bezprawie w naszym kraju nie ma rady. Nawet sam Trybunał Konstytucyjny swoimi orzeczeniami popiera czynienia bezprawia.
  "Bezprawiem" nazywasz stan, w którym komornik egzekwuje zadłużenie powstałe z winy dłużnika ??? A nie dostrzegasz podstawowej kwestii, iż dłużnik dopuścił do tego, że wierzyciel, mimo prób odzyskania wierzytelności musiał poddać go egzekucji windykacyjnej ? Uważasz, że niespłacanie długów jest OK, a windykacja tychże "bezprawiem w naszym kraju" ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezprawiem nazywam egzekwowanie długów z kwot, o których prawo stanowi, ze nie podlegają egzekucji. A to jest zasadnicza róznica.I mówi o tym art. 10 § 4 ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2012 r. poz. 1015).§ 4. Nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych, zasiłki dla opiekunów oraz świadczenia z pomocy społecznej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co najgorsze nie wiem do kogo się zwrócić aby odzyskać swoje należności a mnie to kosztuje sporo wysiłku i nerwów 
  A jak sądzisz - w jaki sposób wierzyciel może uzyskać od ciebie swoje pieniądze ? Niepełnosprawność w niczym nie usprawiedliwia niepłacenia rat i rachunków - wszak czytało się ze zrozumieniem (i podpisało) umowę konsumencką ? Długi trzeba spłacać ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlugi trzeba splacac to oczywiste sa jednak takie sytuacje, ze jest to niemozliwe albo splata bedzie w innym terminie. niepelnosprawny nie pracuje wiec po co zyje ? o to chodzi ? prawo wyraznie mowi co moze zabrac komornik tylko, ze komornik stoi ponad prawm. jedyna wyjście to upoważnienie do czyjegoś nowego konta załozonego bez prawa do debetu na kogoś z rodziny. wypadki i choroby chodzą po ludziach wiec nie warto być tak kategorycznym gdy nawet przepisy pomagaja zyc. szkoda, ze ludzie dopiero na wlasnej skórze ucza sie wspolczucia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlugi trzeba splacac to oczywiste sa jednak takie sytuacje, ze jest to niemozliwe albo splata bedzie w innym terminie. niepelnosprawny nie pracuje wiec po co zyje ? o to chodzi ? prawo wyraznie mowi co moze zabrac komornik tylko, ze komornik stoi ponad prawm. jedyna wyjście to upoważnienie do czyjegoś nowego konta załozonego bez prawa do debetu na kogoś z rodziny. wypadki i choroby chodzą po ludziach wiec nie warto być tak kategorycznym gdy nawet przepisy pomagaja zyc. szkoda, ze ludzie dopiero na wlasnej skórze ucza sie wspolczucia.
Jak byś był dyrektorem banku, to kierowałbyś się współczuciem, czy interesem firmy ? Bo jeżeli tym pierwszym, to w stosunkowo krótkim czasie doprowadziłbyś swój bank do ruiny. Taka jest niestety ludzka natura - ludzie chętnie pożyczają, a niechętnie oddają ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak byś był dyrektorem banku, to kierowałbyś się współczuciem, czy interesem firmy ? Bo jeżeli tym pierwszym, to w stosunkowo krótkim czasie doprowadziłbyś swój bank do ruiny. Taka jest niestety ludzka natura - ludzie chętnie pożyczają, a niechętnie oddają ....
niektorym dlugi umarzaja ....  to raz a najwazniejsze to nie badz swietszy od papieza jezeli jest zapis, ze komornik nie ma prawa zajac kazdej kasy to k...wa nie ma i to jest problem. kolesie i rodzina komornikow niech sie modla aby ich sprawiedliwosc boska nie dosiegla.  ludzie wiedza jak sie nazywaja, gdzie mieszkaja, znaja ojcow i matki i dzieci komornikow zyjace z takich haniebnych praktyk. i juz nie zmieniajcie tematu bo chodzi o to ,ze nie po raz pierwszy takie bezprawne zajecie komornik zrobil i bedzie robil bo w sejmie zmarlymi sie ciagle zajmuja a nie zywymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja dostaję swiadczenie pielegnacyjne ,dodatek pielegnacyjny i rehabilitacyjny oraz rodzinne na niepelnosprawne dziecko.Syn jest nieletni wiec nie ma konta aby te pieniazki z opieki spolecznej dostawal wiec jest oczywiste ,ze zastaja przelewne na moje konto.Niestety bank wstrzymal wyplate poniewaz konto jest zajete przez komornika a przepisy maja gleboko gdzies.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niektorym dlugi umarzaja ....  to raz a najwazniejsze to nie badz swietszy od papieza jezeli jest zapis, ze komornik nie ma prawa zajac kazdej kasy to k...wa nie ma i to jest problem. kolesie i rodzina komornikow niech sie modla aby ich sprawiedliwosc boska nie dosiegla.  ludzie wiedza jak sie nazywaja, gdzie mieszkaja, znaja ojcow i matki i dzieci komornikow zyjace z takich haniebnych praktyk. i juz nie zmieniajcie tematu bo chodzi o to ,ze nie po raz pierwszy takie bezprawne zajecie komornik zrobil i bedzie robil bo w sejmie zmarlymi sie ciagle zajmuja a nie zywymi.
Dalej nie rozumiesz - DŁUGI TRZEBA ODDAWAĆ ! Jeżeli się wzięło kredyt, i nie chce się go spłacać, to nie ma co zasłaniać się niepełnosprawnością - komornik lub firma windykacyjna i tak zapukają do twoich drzwi. A "haniebnego" zawodu komornika by nie było, gdybyś zadłużenie spłacał na czas. Jeżeli natomiast faktycznie komornik zajął bezprawnie czyjeś konto trzeba niezwłocznie złożyć stosowną skargę na czynności komornicze u właściwego prezesa sądu, a nie biadolić i wylewać krokodyle łzy na forum. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spokojnie.Nie tak nerwowo,bo kazdy cie zignoruje.Komornik Cie nie okradl,a otrzymal pieniadze od banku pocztowego.Wiec jesli juz to wina lezy po ich stronie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez jestem niepelnosprawny z 1 gr . mi tez wzieli zasilki.Ale ja mam solidne dowody i prawnikow i kumpla z tv.Nie jestem w stanie wyobrazic sobie miny dyr banku gdy tam wejde z kamera.ja nie chce zwrotu.oni musza zlikwidowac szkode.ja zażadam odszkodowania.mam bardzo solidne argumenty.tutaj bedzie szybko pozamiatane.za duzo by pisac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez jestem niepelnosprawny z 1 gr . mi tez wzieli zasilki.Ale ja mam solidne dowody i prawnikow i kumpla z tv.Nie jestem w stanie wyobrazic sobie miny dyr banku gdy tam wejde z kamera.ja nie chce zwrotu.oni musza zlikwidowac szkode.ja zażadam odszkodowania.mam bardzo solidne argumenty.tutaj bedzie szybko pozamiatane.za duzo by pisac
Fajnie się tak dowartościować w sieci, ale nic z tego. Żeby podjąć jakąkolwiek walkę z komornikami, musisz dysponować PRAWOMOCNYM orzeczeniem właściwego sądu, a i to sprawy trwają latami ... Ze dwa dni temu pokazywali w TV, jak komornik zajął jakieś firmie samochody, i je od razu sprzedał. Wyszło, że zrobił to bezprawnie, bo pomylił firmy, ale samochodów już odzyskać się nie da, a żeby je odzyskać, jest bardzo długa droga sądownicza, i nikłe szanse na korzystny wyrok. Nadmienię tylko, że właściciel firmy NIE BYŁ ZADŁUŻONY .... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Witam wszystkich!!! Przed wczoraj  poszedłem do Pocztowego Banku aby wypłacić moje 153zł z świadczenia pielęgnacyjnego. Okazało się że komornik za ją mi mój rachunek konta pocztowego i zostawił mnie bez żadnych środków do życia. Należy również zaznaczyć, iż komornicy nie mogą wszczynać postępowań egzekucyjnych z świadczeń pomocy społecznej, gdyż stoją temu na przeszkodzie zarówno przepis 831 § 1 pkt 6 k.p.c. , jak i art. 833 § 6 k.p.c.    .Na mocy art. 833 § 6 kpc, w treści nadanej przez ustawę o zmianie ustawy o pomocy społecznej i niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 40, poz. 229), nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej.   Dowiedziałem się od prawnika abym poszedł do banku i powołał się też na art 54 PRAWO BANKOWE  oraz że złoże skargę do Arbitrażu Konsumenckiego  Nic nie zadziałało i się nie przestraszyli a swoje 153zł pielęgnacyjnego zasiłku nie odzyskałem. Na konto zasiłek pielęgnacyjny przekazywał mi Ośrodek Pomocy Społecznej  i nigdy nie miałem zaoszczędzonej kwoty 3 krotnego zasiłku. Zostałem okradziony przez BANK POCZTOWY I KOMORNIKA a moje należności nie zostały ochronione przez bank Jestem osobą niepełnosprawną i pozostawiony na bez prawie w naszej POLSCE . Co najgorsze nie wiem do kogo się zwrócić aby odzyskać swoje należności a mnie to kosztuje sporo wysiłku i nerwów   
Mnie równierz bank okradł z zasiłku rodzinnego oraz z alimentów wypłacanych przez mopr przekazał je komornikowi byłam u trzech prawników wysłałam pisma do banku i komornika i nic.Bank niechce wypłacić mi następnych alimentów a to moje jedyne dochody
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie bank też okradł przekazał moje alimęty i zasiłek rodzinny komornikowi to moje jedyne dochody.Byłam u trzech prawników wysłałam pisma i nic dzisiaj kolejne alimenty niechce mi bank wypłacić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...