Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kolektory słoneczne

Utworzony przez Gość, 30 września 2013 r. o 08:36
Ciekaw jestem czy ktoś ma taką instalację i powie ile średnio w stanie jest zaoszczędzić przy kolektorach? Bo cały czas dopłaty jeszcze są z tego co widzę: http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/kolektory-sloneczne-doplaty,30_11226.html  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba oszczędność bardziej długoterminowa i po stosowaniu kolektorów przez rok czy dwa lata to trudno będzie cokolwiek powiedzieć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez dopłat inwestycja w kolektory się nie zwraca: Dotacje do kolektorów słonecznych Kolektory słoneczne czy warto
Ostatnio edytowany 9 czerwca 2015 r. o 15:49
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są kolektory słoneczne próżniowe. Dzięki temu są one o wiele efektywniejsze niż tradycyjne, a przez to sama inwestycja również szybciej się zwraca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Może zapewnić zarówno ciepłą wodę jak i prąd :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to chyba we wszystkich częściach Polski nie opłaca się robić, gdyż nie wszędzie to się zwróci.Zestawy solarne się przydają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w ogóle jak wygląda sprawa z dotacjami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Także jestem ciekaw jak wygląda dotacja na ten cel. Bez dodacji nie ma co.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygląda tak jak wszystko w tym kraju ;) Nie ma co komentować. A poza tym te kolektory tak szybko nie zwracają kosztów jak wszyscy myślą. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nic nie daje robią cię w butelkę. Lepiej nie kupować paneli słonecznych ani innego dziadostwa takiego jak to. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moi rodzice zamontowali sobie w zeszłym roku kolektory płaskie z makrotermu, i wszyscy jesteśmy zgodni że to była bardzo dobra inwestycja, może starać się o dofinansowania z Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. rewelacja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim się to zwróci to minie naprawde dużo lat, chyba, że ma się dużą działkę i można ją całą zabudować takimi urządzeniami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są  próżniowe.
  Bzdura  ! Próżniowe to barachło ! To chińskie badziewie się szybko rozszczelnia i już po próżni .Wystarczy grad i szlag ich trafia .Tylko płaskie wytrzymują wiele lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dokładnie. Zgodzę się z użytkownikiem wyżej. Płaskie są najlepsze. Miałem okazję porównać te dwa rodzaje kolektorów. Płaskie biją na głowę te próżniowe. Sam mam zresztą zamontowane płaskie od roku i rachunki mega zmalały ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zakładasz kolektory musisz wiedziec,ze inwestycja od razu Ci sie nie zwroci... Jeśli pieniadze zwrca Ci się max do 5 lat to będzie pieknie.Jeśli jednak ten okres sie przedłuży musisz coś z tym zrobić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak tylko pamiętajcie o tym,że są dofinansowania...Otrzymujesz ponad 50% kwoty potrzebnej na tą inwestycję a zyski zwracają się szybciej niz 5 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według mnie można nawet samemu zrobić coś podobnego do kolektorów...Wystarczy troche pomyslec.wystarczy miec jakies 2 czarne zbiorniki pokryte szkłem i postawic je na slonce.Gwarantuje wam,ze po 1h nie bedziecie sie mogli wykapac w wodzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się starać o dofinansowanie kolektorów? Ktoś coś słyszał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś ma już takie kolektory? Bo ja zastanawiam się nad założeniem systemu solarnego, ale nie wiem, gdzie najlepiej... Znajomy ma od Carbotherm (http://www.carbotherm.pl) i poleca. MIeliście z nimi do czynienia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...