Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gmina produkuje prąd. I będzie go sprzedawać

Utworzony przez inż cftk, 23 stycznia 2015 r. o 12:02 Powrót do artykułu
Prąd odprowadzany jest do stacji transformatorowej, gdzie następuje podwyższenie napięcia do około 15 tys. W   Jednostką napięcia elektrycznego jest VOLT [V], zamiast pisać 15 tys. można użyć odpowiedniego przedrostka, w tym przypadku k (kilo). Czyli powinno być 15 kV, czyli tzw. napięcie średnie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1,6 mln zł za 1 miejsce pracy :blink: 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W skali naszego kraju, w 2030 roku, gdy produkcja energii elektrycznej wyniesie około 200 TWh i odpowiednio produkcja energii z OZE w Polsce ma wynosić 54 TWh, dopłaty do energii elektrycznej z powodu „wspierania” OZE przy stałych dopłatach 239 zł/MWh wyniosą 54 000 000 MWh x 239 zł/MWh = 12,9 mld zł/rok. I będą to pieniądze na czysto stracone, bo w następnym roku i w następnych latach wydatki na „wsparcie” OZE będą większe, a nie mniejsze. Czyli odbiorcy energii elektrycznej w Polsce –każdy z nas – zapłacą łącznie co roku 12.9 mld zł na korzyść deweloperów OZE.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sama sprzedaż energii - zwrot za 20 lat. produkcja na potrzeby własnego zakładu, energia dla własnych potrzeb to jest cel. Inwestycje dla bogatych filantropów albo tych co budują nie za swoje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...