Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Elektrownia w Starej Wsi: Urzędnicy za, ekolodzy przeciw

Utworzony przez suseł z lotniska, 19 sierpnia 2014 r. o 09:20 Powrót do artykułu
Mam takie skromne pytanie.Czy Gorczyca i inni "ekolodzy" chodzą na piechotę odziewają się w skóry i nie korzystają z energii elektrycznej.Jeżeli tak to niech sobie protestują żyją jak w puszczy amazaońskiej bo nie można im tego zabronić.Inni  natomiast  chcą żyć w XXI wieku korzystająć ze wszystkich zdobyczy nauki .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W XXI wieku odchodzi się od od elektrowni węglowych. Na zachód od Polski już od dawna nie buduje się takowych. Buduje się za to elektrownie słoneczne, wiatrowe, oparte na biomasie. Polska jak zwykle pozostanie zaściankiem gospodarczym i ciemnogrodem społecznym.   Nie trzeba nazywać się ekologiem, żeby myśleć zdroworozsądkowo.  Jeżeli sie pytasz, jeżdżę rowerem - kiedy mogę. Nie zawsze. Czasem wybieram samochód. Zdroworozsądkowo. Nie kupuję skórzanych ubrań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budować i nie patrzeć na psełdo ekologów-oni zawsze znajdują   dziure mówia nie bo nie niech mieszkańcom regionu dopłacą co 2 miesiące  do prądu przez 50 lat-i co nie bo nie to ich chasł schematy aby była największa bieda w reionie i Polsce .Gdzie byli ekolodzy jak zachód budował ile chciał i jak chciał podobne budowle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A nie lepiej elektrownie atomową postawić? :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekoterroryści w akcji! ciekawe czy uzywają na codzień energii elektrycznej? Na znak protesu powinni wyrzucić na śmietnik komputery, lodówki, telewizory, komórki itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od atomowych - podobno też. wodnych też. czyli , jedyna alternatywa czekać na wiaterek. co nie zawsze  wieje ech , naiwny narodzie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie ekolodzy - do rowerka prądniczkę - I JAZDA! W świetlaną przyszłość! Do napędzenia smartfona wystarczy... a i tak go wyprodukują ci, którzy maja dostęp do taniej energii. Bo do wyprodukowania smartfona (i roweru, i prądniczki) TEŻ energia elektryczna jest konieczna. I to więcej, niż zużyje ten przedmiot w ciagu całego czasu swojego istnienia... Ale zostanie wyprodukowany NIE w Polsce, bo... patrz wyżej. Ale i tak to wy, zamiast tam-tamu (dużego bębna z pnia) z pałeczkami czy z buta w drogę - go kupicie. Nie sądzę, że wiecie, iż podczas przesyłania emergii elektrycznej straty w liniach przesyłowych są spore, a są to dodatkowe setki ton spalonego węgla (ropy, gazu), zatem odległość też gra rolę. Im bliżej - tym mniejsze straty. Wysokie napięcie też nie we wszystkim poradzi, bo takowym domu nie zasilisz, maszyn też nie zasilisz, więc trzeba je obniżyć - i tu zaczynają się schody... a każdy stopień to straty, w pewnej części niwelowane urzadzeniami odpowiednimi - lecz te urządzenia trzeba również wyprodukowac, czego bez energii nie zrobisz - i tak dalej, i tak dalej... W Polsce nie istnieją inne, o podobnej KONIECZNEJ wydajności - źródła energii. Ani wiatr, ani słońce, ani geotermia (o czym dotkliwie przekonał się znany "ojczulek", kilkadziesiąt milionów wsadzonych w dziurę w ziemi skończyło się ogrzaniem ze dwóch basenów i dwóch czy trzech budynków w sezonie - interes żałosny). Biogazownia - chwalebna rzecz, ale do zasilenia gospodarstw - może kilku, a smród niewąski, wszak spala się (niestety, trzeba spalić, aby uzyskać energię w postaci pradu elektrycznego, nie ważne, czy spalić w cylindrze silnika, turbinie gazowej, czy w palniku - istota jest identyczna: egzotermiczna reakcja chemiczna) - w nich gaz powstały podczas rozkładu ŚMIECI wszelakich, podczas którego to procesu nie tylko metan powstaje (ten spalimy) - a reszta gazów idzie - w niebo... I śmierdzi. Wracamy zatem do węgla... albo "łatumu".  Łatumu nie chcą, aj, najwieksze zło! I znowu - węgiel. Lub gaz z łupków - bo innego nie mamy, ale łupków TEŻ nie chcą. Ale lodówek, pralek, telewizorów, kimatyzatorów, komputerów i całej reszty tego śmiecia elektronicznego prądem napedzanego - chcą I TO BARDZO... No to niech wąchają. No tak, ale żeby "nie my"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z dwojga złego, wolę elektrownie węglową od gazu łupkowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W XXI wieku odchodzi się od od elektrowni węglowych. Na zachód od Polski już od dawna nie buduje się takowych. Buduje się za to elektrownie słoneczne, wiatrowe, oparte na biomasie. Polska jak zwykle pozostanie zaściankiem gospodarczym i ciemnogrodem społecznym.   Nie trzeba nazywać się ekologiem, żeby myśleć zdroworozsądkowo.  Jeżeli sie pytasz, jeżdżę rowerem - kiedy mogę. Nie zawsze. Czasem wybieram samochód. Zdroworozsądkowo. Nie kupuję skórzanych ubrań.
Buduje, buduje bez rozgłosu, dostawia następne jednostki energetyczne w już istniejących elektrowniach... ba, także po cichu uruchamia się ponownie co poniektóre reaktory atomowe, ze strachu "pod publikę" powyłączane po wielkiej fali w Japonii. Wiaterek, słoneczko - owszem, całkiem mocno wieje u wybrzeży Morza Północnego (a na południu słońce świeci, też od czasu do czasu), NIESTETY, w Polsce akurat ten czas jest sporo krótszy (sorry, taki mamy klimat) - i głównie o to chodzi: OD CZASU DO CZASU, a tu konieczne jest STAŁE zasilanie. Biogazownie - owszem. Tyle że - czym różni się biogazownia, jeśli chodzi o emisję CO2? Nie przeskoczysz - żeby otrzymać tyle a tyle kilowatów energii elektrycznej, trzeba wyemitować tyle a tyle m3 CO2. Nie ważne: z więgla, gazu czy ropy. Owszem, jest inny pożytek - biomasa na nawozy, mniej śmieci i dlatego warto (choć też potrafią "pachnieć"), tyle że w biogazowni nie wszystkie śmieci przeferemtuje, zgazuje. Sporą część trzeba spalić "po chamsku" - ale, żeby nie emitować toksycznych gazów - trzeba dosyć drogich technologii. Ale i tak warto. Tu popieram. O co chodzi? A o Chiny, tam sie nie szczypią, obniżaja koszty produkcji TAKŻE tanią ENERGIĄ. Z węgla przeważnie. Mają trochę wody również, lecz - ach, tam mielibyście dużo do powiedzenia o elektrowniach wodnych, o zaporach - ech! To jest dopiero dopust ekologiczny, rujnowanie ekosystemow i w ogóle! Ale tam was nie posłuchają, ba, moga nawet - uciszyć... i tak czynią. Więc co cwańsze koncerny przeniosły produkcje do Chin, aby zwiekszyć święte zyski - ze szkodą dla ludów Europy, którym coraz trudniej znaleźć pracę. Kup komputer, smartfon, ciuch wyprodukowany nie w Chinach - wielka sztuka teraz. USA nie lepsze - palą na potęgę: węgiel, ropę i gaz z ŁUPKÓW (zgroza...) atomu też maja trochę i wcale nie myślą o "wyłączeniu' go... (a co z protokołem z Kioto? Żadna potega światowa go NIE PODPISAŁA) Tylko patrzec, a to samo zacznie się w Rosji. I dlatego jakoś żyją, gdzieniegdzie lepiej, jak my. Inna sprawa, jak długo... ale powiedz to im, Chińczykom, Indusom, Afrykanom... a usłyszysz: sp... i jeszcze pomogą. Zatem, co tam mała Polska się liczy... najwyższy czas myśleć o naszych interesach, a nie tak - "głos sumienia swiata". Głosujmy, głosujmy - aż nas zadziobią. Owszem, na ręce warto patrzeć, bo różni mają różne pomysły, czasem takie "super", że aż w pięty idzie - ale bez przesady. My JUŻ energetycznie zaczynamy się z lekka dusić, ani wiatr, ani woda czy słońce (geotermia też) nie uzupełnią deficytu, NIE TE MOCE - z przyczyn oczywistych: braku zasobów i klimatu. Taka jest prawda...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie ekolodzy nie przeszkadzają, pod warunkiem, że zatrudnią co najmniej 90% osób potencjalnie potrzebnych do pracy przy blokowanych przez nich inwestycjach, bo zazwyczaj jest tak, że zaczyna się od pomysłu, projektu, ludzie się cieszą, że będą mieli pracę i wtedy zjawiają się ekolodzy z transparentami. Plan upada, inwestycji nie będzie, ekolodzy odjeżdżają, a miejscowi patrzący z nadzieją w przyszłość zostają z niczym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Choć uważam że to zło konieczne, jestem za! Głównie dlatego że węgiel mamy... i należy z niego korzystać! Wydobycie węgla na całym świecie rośnie! Polska jest jednym z dwóch krajów na świecie ,które zmniejszyły w ostatnich latach wydobycie węgla (Roczniki GUSu). Oczywiście to mało ekologiczne źródło energii i wolałbym żeby inwestowano w el. wodne, na biomasę, biogazownie, słoneczne i wiatrowe (w tej kolejności) ale trudno. Dziś technologie spalania węgla są istotnie efektywniejsze i dzięki temu mniej emisyjne. Dziękuję i Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stop elektrowniom !!! jakimkolwiek elektrowniom !!! od wiatrowych kury mie sie nie nieso od węglowych pył węglowy i smród mam na polu od atomowych boli mnie druga głowa od wodnych mam reumatyzm od słonecznych mnie razi odbite światło od pływowych mam złe samopoczucie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU. A CO2 potrzebują rośliny do wzrostu to jest ich pokarm. My z każdym wydechem wydychamy CO2 niedługo nam będą kazali płacić!!  Więc jestem ZA bo wiem że będzie to CZYSTA elektrownia z NAJNOWSZĄ technologią będziemy spalać nasz Polski węgiel ludzie będą mieli prace wykarmią rodziny i będą szczęśliwi!!!!!!!!!! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokąd banda ekoterrorystów będzie rządzić w tym pojebanym kraju? Jak nie kler to eko-banda. Łęczyńska wladzo, panowie  decydenci . Chcemy elektrowni bo ona przynosi pieniądze,. wszelkie bandy anty--- przepędzić a jak trzeba to my udzielimy sie spolecznie aby przepędzić te bandy eko...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba zapąłćić ekologom i księżom za pozwolenie na budowę. W kato-tuskowym kraju rządzi kler i ekoterroryści. Przekupić tych darmozjadów i pozwolenie będzie na pewno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ekoterroryści niech płacą za drogi prąd z powodu przesyłu złóżmy pozew zbiorowy z lubelskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokąd banda ekoterrorystów będzie rządzić w tym poje***ym kraju? Jak nie kler to eko-banda. Łęczyńska wladzo, panowie  decydenci . Chcemy elektrowni bo ona przynosi pieniądze,. wszelkie bandy anty--- przepędzić a jak trzeba to my udzielimy sie spolecznie aby przepędzić te bandy eko...
Szkoda,że nie ma łapek. Ode mnie kciuk w górę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU. A CO2 potrzebują rośliny do wzrostu to jest ich pokarm. My z każdym wydechem wydychamy CO2 niedługo nam będą kazali płacić!!  Więc jestem ZA bo wiem że będzie to CZYSTA elektrownia z NAJNOWSZĄ technologią będziemy spalać nasz Polski węgiel ludzie będą mieli prace wykarmią rodziny i będą szczęśliwi!!!!!!!!!! 
A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czemu Francuzi u siebie nie postawią tych elektrowni tylko wciskają syf i zacofanie biedakom na wschodzi. O dziwo francuski rząd ma ambitne plany budowy nowych instalacji OZE. Ale u nas wciska się ludziom do głowy, że OZE drogie, a węgiel - taniocha. Ani nie truje, ani nie zanieczyszcza. Tylko ciekawe czemu w Stanach zamykają na potęgę elektrownie węglowe, a u nas budują. Acha, no i oczywiście ekolog to złodziej i wyłudzacz, a politycy i wielkie koncerny to sami prawowici i kochający ludzkość istoty działające wyłącznie charytatywnie, żeby ludziom było dobrze i miło... Proszę się zastanowić, co Państwo tutaj wypisujecie...żal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?
To zmniejszyło by lobby rafineri na paliwo, ogólnie w ochronie środowiska na tak wysokim szczeblu jak elektrownie głównie chodzi o pieniądze. Chory system zauważ że nic teraz nie idzie w dobrym kierunku. a w odzysk Co2 i zamiana na paliwo trzeba wsadzć dużo energii i paliwo było by droższe od tego dzisiaj ale gdyby chodziło o dobro środowiska to może by ten sektor to chciał dofinansowywać ale żyjemy w czasach zysku za wszelką cęnę ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...