Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Domowe sposoby na gołębie

Utworzony przez Marcin, 29 czerwca 2012 r. o 20:04 Powrót do artykułu
Musiałem przecyztać ten artykuł, bo u mnie na blaszanym daszku balkonowym zaczeła się zbierać zgraja gołebi. Hałasuja sraja, budzą, bo sąsiad który mieszka kilka klatek obok pstanowił sobie zrobić z garażu gołebnik. Wykorzystam te rady, jak żadna nie poskutkuje, to chyba trzeba będzie rozłożyć kolczatkę. Aż mnie wątroba od tego rozbolała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też poszukuję sposobu odstraszenia gołebi od założenia gniazda na balkonie ale jakiś delikatnych w stylu wiatrak czy figurka ptaka krukowatego a nie kolce umieszczone na parapecie czy gzymsie - mieszkam w Krakowie i autor artykułu głupoty pisze mówiąc, że ptaki się nie ranią tylko unikają tych miejsc. Niejednokrotnie widziałam ponabijane ptaki na kolce lub takie, które pomimo kolców próbowały się dostać do jakiejś przestrzeni aż ciarki człowiekowi przechodzą na samą myśl. Ja nie chcę mieć widoku ptasiego trupa z okna tylko chcę aby osiedliły się w pobliskim parku zamiast na moim balkonie. Polecam naklejki z wizerunkiem ptaka drapieżnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kupiłam przez internet sztucznego kruka ,który miał odstraszać gołębie ( siadały na poręczy balkonu obok okna i ciągle oknaq zanieczyszczone) Niestety , gołębie siadają obok kruka w odległości około 50cm. Mają gniazdo piętro wyżej ,może dlatego. Instynkt macierzyński jest silniejszy od strachu. Poczekam aż wylęgną się małe i odfruną .A może znajdę jakiś bardziej skuteczny odstraszacz... ;))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiatrówka ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gwoździe przyczep do parapetu okna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie na balkonie pomogła siatka na gołębie, przy okazji przydała się jako zabezpieczenie przed wypadnięciem kociaka. Można kupić i zamontować samemu, albo wynająć firmę, która się zajmuje takimi rzeczami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ann jesteś genialna! Przecież nic tak nie przerazi te latające szczury, jak ich własne ścierwo nabite na pal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POstawic usmierconego bandyte Donalda Tuska,a od smrodu tego POlszewika kazdy galab ucieknie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle znajdzie sie jakis kretyn, ktory nawet do golebi miesza polityke, gratuluje debilizmu i prostactwa :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA GOŁĘBIE PRZENOSZĄ BORELIZĘ! ---Dokarmianie ptaków jest w świetle prawa prowadzeniem nielegalnej hodowli. Stałe rozsypywanie pożywienia ptakom jest wykroczeniem - łamie się w ten sposób przepisy porządkowe miasta zabraniające zanieczyszczania środowiska miejskiego.--- Należy robić zdjęcia karmiącym z datownikiem i wysyłać je ze skargą do straży miejskiej, sanepidu i do Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta. ___ Rozmnażające się w szybkim tempie gołębie są dużym zagrożeniem zdrowotnym zwłaszcza dla dzieci i seniorów ! Sanepid opublikował informacje o chorobach przenoszonych przez gołębie. Należą do nich: ornitoza, gruźlica ptasia, salmonelloza i campylobacterioza. A to nie koniec, bo NA PTAKACH ŻERUJĄ KLESZCZE, ptaszyńce, wszoły, świerzbowce, pluskwy i pchły. W gniazdach natomiast żyją obrzeżki, które, jak informuje sanepid, żywią się m.in. ludzką krwią i PRZENOSZĄ BORELIOZĘ!!!!! Mając styczność z ROZWIEWANYMI Z DACHÓW ODCHODAMI jesteśmy narażeni na robaczyce, czyli choroby wywołane przez TASIEMCE, nicienie i glisty. W Gliwicach to prawdziwa plaga dokarmiania. ____ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY - MUSIMY DZIAŁAĆ____ POWODZENIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję za pomoc w sprawie gołębi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o gołębie na balkonie to ja zamówiłam na fulo.pl siatkę żeby mi nie wchodziły bezpośrednio na balkon i jak na razie dobrze się to sprawdza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ewo, też myślałam, ze odlecą po wylkuciu sie. Niestety teraz 4 sa stałymi gośćmi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Treść porady jest skopiowana ze strony ***regiodom.pl/portal/porady-domowe/porzadki-i-eksploatacja/jak-odstraszac-golebie-w-miescie-poradnik Tam ze zdjęciami. Gratuluję wysiłku intelektualnego autorowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli macie laser zabawkę po prostu je oślepiajcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na ptaki dobre jest wypsikania danego miejsca WD 40 one nie lubią tego zapachu ;-) problem rozwiązany ;-) po
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiszący chyży rój zwytrzeszczem rozwiązałby problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...