Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jakie to jest ogłupianie czytelników??? Przeciez w latach 70-tych produkowano alkohol z wielu owoców i zbóz,potem administracyjnie polikwidowano wszystkie gorzelnie,a alkohol jeden od drugiego różni sie tylko kształtem butelki i etykietą.Kiedy jabłek pokazuje sie wiecej /a cena nie spada/ to sie podaje jako wielką rewelację ,że z jabłka będa produkowac alkohol.Ale obłuda i dezinformacja!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki cydr jaki wyprodukowała Ambra nie jest konkurencją dla dobrego piwa z małych browarów.Jego smak nie kojarzy mi się ze smakiem świeżych jabłek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błędy w tekście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem wielbicielem cydru, ale niestety Cydr lubelski ledwo nadaje się do picia, smakowo więcej ma wspólnego z tanimi winami niż z prawdziwym cydrem. Wcale nie wyczuwa się jabłek a jedynie dziwny posmak metaliczny. Kupując go miałem nadzieję posmakować dobrego cydru, niestety spotkało mnie rozczarowanie. Nie polecam tego cydru, można się tylko zrazić i uprzedzić do tego rodzaju alkoholu. Lepiej poczekać na coś lokalnego, naturalnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piłem cydr lubelski firmy ambra, jest hujowy, smakuje jak siara ze spirytem, nie polecam, mam nadzieje że ktoś profesjonalnie podejdzie do tematu i zrobi prawdziwy cydr, taki jak robią we Francji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
syf nie cydr .nallepszy irlaldzki bulmers a nie jaakiess pryty gazowane leb peka po 2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u nas jak zwykle trzeba zarobić a nie zrobić dobry produkt , spirt z sokiem i to wszystko- ochyda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Anglii cydry (ciders) stoją na najniższych półkach, często w 1,5 plastikowych butelkach. Chętnie kupowane przez Polaków ze względu na cenę :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od lat pije cidera, piwo mi nawet juz nie podchodzi :( jesli w polsce znajde odpowiednik magnersa, a najlepiej gruszkowego, to sie mile zaskocze :) z tego co mi kumple mowili o tym z ambry, to szkoda slow, szkoda wogole produkcji takiego trunka, jabola moge sie napic w kazdej w chwili :P podpowiedz dla producentow: najpierw skosztujcie trunkow z wielkiej brytani, dopiero pozniej szukajcie smaku u siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To coś co wyprodukowała Abmra to chyba jakiś żart. Szkoda tych 8 zlotych, bo prawie cała butelka poszla do zlewu. To smakuje jak zwykły jabol i pewnie nim jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To coś co wyprodukowała Abmra to chyba jakiś żart. Szkoda tych 8 zlotych, bo prawie cała butelka poszla do zlewu. To smakuje jak zwykły jabol i pewnie nim jest
  A mi smakował - lekki, jabłkowy, nie czuć było żadnego posmaku (ale piłam schłodzony). O wiele lepszy niż piwo, można wypić więcej.  Fajna butelka i fajnie że produkowany u nas:-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warka Cider Rulez!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piłem Cydr Lubelski bardzo nam smakował Trzeba oczywiście go schłodzić. poprzednicy, którzy przywoluja swoje frnacuskie lub brytyjskie wzorce cydru pewnie po pracy zaponienli wziąc prysznic i swoja mierna higiene przelewaja na pyszny jabłkowy świezy napoj A wytarczy byc normalną/normalnym człowiekiem bez nienawiści żal.pl  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cydr Lubelski super to jest to pyszny i rulez
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słyszałam, że Cydr Lubelski jest naturalnie musujący czyli dwutlenek węgla jest z fermentacji. bravo   Nie jak warka lub inne cydropodobne prytozole gaziaki fuj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daje radę ten Lubelski. W taką pogodę świetnie gasi pragnienie. Jeśli wy czujecie spirytus w czymś co ma 4,5% alko to współczuję poczucia smaku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi smakuje, i nie do konca kumam co w nim moze byc takiego że az tak macie na niego pawia. to chyba kwestia smaku dnej osoby. mi na przykłąd ouzo nigdy nie posmakuje, za to lubelski cydr - mniam jak kompocik, soczek, i do tego z % ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piłam dzisiaj Cydr Lubelski i jest nardzo dobry, przyjemny oraz orzeźwiający. Troche dla mnie za duża butelka, ale jutro dokonczę :) pycha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja właśnie piję obecnie i.........TRAGEDIA! Właśnie ten firm AMBRA! Piłem wiele innych cydrów i smakowały jabłkiem. Ten od AMBRY wali dentystą i najchętniej zwróciłbym go do producenta! NIE POLECAM!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj mnie poczestowano cydrem lubelskim. SUPER , smakował mi z uwagi na swoją prostolinijność i dobry smak. Nie ma w nim żadnej fantazji, ale jak bym szukał niewiadomo co, to pewnie trzeba by było po półce francuskich cydrów z ceną powyżej 20zł,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...