Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

3 kwietnia 2024 r.
10:49

XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

Autor: Zdjęcie autora MG
0 A A
7 kwietnia 2024 19:00
(fot. Łukowski Ośrodek Kultury)

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na inauguracyjny koncert XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2024r. o godz. 19:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tego dnia wystąpią: Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) – organy oraz Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses (Lublin/Polska), dyrygent- Agnieszka Tyrawska-Kopeć.
Mateusz Rzewuski urodził się w 1991r. w Łukowie. Koncertował w: w Europie, Australii, Nowej Zelandii, USA, Korei Południowej oraz w Hongkongu, wykonując recitale w wielu prestiżowych salach koncertowych. Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany dekretem 23 maja 2015 r. Podstawowym zadaniem chóru jest wykonywanie śpiewów podczas uroczystych liturgii w Archidiecezji, nawiązując przez to do wielowiekowej tradycji kościelnej śpiewu chórów chłopięcych w Kościołach Katedralnych i Bazylikach. Obecnie dyrygentem chóru jest Agnieszka Tyrawska-Kopeć, która z wyróżnieniem ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie fletu Zbigniewa Szeli. Obecnie jest flecistką w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Lublinie oraz kierownikiem i dyrygentem Chóru Teatru Muzycznego w Lublinie. Nagrywa płyty i koncertuje w Duecie Fletowo-Harfowym Duo Sérénité oraz w duecie ze znakomitym organistą Michałem Sławeckim. Jest też nauczycielem klasy fletu w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie.
Od 11 lat w Łukowie rozbrzmiewa muzyka organowa i kameralna w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Wydarzenie jest jednym z niewielu tego typu imprez muzycznych w Polsce, a już wyjątkowym na terenie Polski Wschodniej. Wyróżnia się repertuarem wykonywanym przez znakomitych artystów z całego świata, dając mieszkańcom Łukowa i okolic, możliwość obcowania z muzyką wykonywaną na najwyższym poziomie. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych województwa lubelskiego. Dzięki wykonawcom z całej Europy, a także z USA, łukowski festiwal organowy zaistniał na arenie międzynarodowej i stał się jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w tej części Europy.

Program:

7.04.2024r. - Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie
Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses (Lublin/Polska), Agnieszka Tyrawska-Kopeć – dyrygent
Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) – organy.

28.04.2024r. - Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Anastasiia Staroselska (Ukraina) – mezzosopran
Peter Van de Welde (Antwerpia/Belgia) – organy.

19.05.2024r. - Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie
Grupa Wokalna Servi Domini Cantores - Śpiewający Słudzy Pańscy: o. Rafał Kobyliński - tenor (Bydgoszcz/Polska), ks. Paweł Sobierajski - tenor (Katowice/Polska)
Tomasz Głuchowski (Wrocław/Polska) – organy.

9.06.2024r. - Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie
Anna Mikołajczyk-Niewiedział (Warszawa/Polska) – sopran
Levente Kuzma (Szeged/Węgry) – organy.

4.10.2024r. - Aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie
zespół Wolna Grupa Bukowina

27.10.2024r. - Łukowski Ośrodek Kultury
koncert muzyki kameralnej

Partnerami wydarzenia są: Województwo Lubelskie, Powiat Łukowski oraz Fundacja Wydźwięk Kultury. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Indywidualne Mistrzostwa Polski: Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin bez awansu

Indywidualne Mistrzostwa Polski: Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin bez awansu

W czwartek rozgrywane były eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w: Krośnie, Gnieźnie i Krakowie. Nie doszła za to do skutku impreza w Gdańsku, gdzie mimo dobrej pogody były problemy z torem. Niestety, żaden z zawodników Orlen Oil Motoru nie wywalczył awansu do IMP Challenge, które odbędą się 30 maja w Pile.

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Jest nowa osoba na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki Górnik Łęczna

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

9 maja miasta, gminy i powiaty Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego podpisały deklarację współpracy kulturalnej. Jej efektem jest powstanie regionalnej sieci, której głównym celem działań jest rozwój i promocja kultury Lubelszczyzny.

Matematyka i muzyka
Wideo
film

Matematyka i muzyka

Jutro startują Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Na scenie będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Kwiat Jabłoni, Szpaku, Lady Pank czy MSE Błąd Średniokwadratowy. O zespole z matematyczną nazwą rozmawiamy z Arkadiuszem Gałką, gitarzystą i... prodziekanem Wydziału Zarządzania PL Bartoszem Przysuchą, wokalistą z grupy.

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort
Zdjęcia
galeria

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort

Bożena Lisowska i Beata Krzewińska, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego przypadający na dzisiaj Dzień Europy postanowiły wykorzystać w kampanii. Na schodach przed lubelskim Zamkiem mówiły o wartościach, jakie Robert Schuman zawarł w deklaracji, która stała się początkiem tworzenia Unii Europejskiej. Poczęstowały też mieszkańców Lublina unijnym tortem.

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchamia pomoc dla młodych mieszkańców Lublina. To część programu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury
11 maja 2024, 21:00

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury

Marleyki to coroczne święto muzyki reggae na cześć Roberta Nesty Marleya (znanego jako Boba Marleya). W sobotę (11 maja) muzyczny hołd – dla jednej z największych legend kultury i muzyki reggae – złożą członkowie Love Sen-c Music Sound System.

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy oświadczenie, jakie w mediach społecznościowych opublikowała radna Katarzyna Janicka. Tuż przed inauguracyjną sesją nowej - IX kadencji Rady Miasta Chełm ogłosiła otóż, że nie przystąpi do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej – Małgorzata Sokół, przewodnicząca Rady Powiatu PO RP w Chełmie oraz Marek Sikora, przewodniczący Klubu KO w Radzie Miasta komentują decyzję byłej już radnej PO.

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim
NASZ PATRONAT

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim

Lubelski podróżnik tym razem wybrał się na miesięczną wyprawę, w czasie której odwiedził Amazonię i wyspy Morza Karaibskiego. Efektami tej wycieczki pochwali się w najbliższy piątek.

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opatentowali urządzenie, które ma posłużyć producentom i użytkownikom wind. Dzięki niemu, jazda ma być bezpieczna i komfortowa.

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Historia paralotniarstwa jako sportu jest stosunkowo młoda, ale paralotnia szybko zyskała na popularności wśród entuzjastów lotów na całym świecie. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z lataniem na paralotni.

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej został Piotr Adamczuk.

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny
Nałęczów

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny

Trzeciego maja złapała się pierwsza, a szóstego maja druga. Sarny próbowały przejść pomiędzy stalowymi prętami nowego ogrodzenia Parku Zdrojowego. Dzikie zwierzęta zginęły. Problem zaskoczył urzędników. Samorządowcy szukają rozwiązania.

Zmarł Waldemar Kowalski

Zmarł Waldemar Kowalski

W wieku 84 lat odszedł „bombardier ze Świdnika”. Waldemar Kowalski był bokserem, z którym Avia Świdnik odnosiła największe sukcesy.

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj
LUBLIN

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj

Trwają pracę nad położeniem nawierzchni asfaltowej na ulicy Stary Gaj w Lublinie. W związku z tym występują tam utrudnienia w ruchu. Ulica zamknięta jest dla kierowców na remontowanym odcinku.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna