Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
lipa z ty budżetem obywatelskim ponieważ np dotyczących Bronowic w projektach małych wygrał projekt reklamowany na stronie budżetu obywatelskiego dotyczącego żywego placu żywego zabaw a takim jak m-19 gdzie oddano 807 co jest dużo zważywszy ze to mała sypialnia lublina.ale kto by się przejmował doże sypialnie  wygrywają typu Czuby czy Czechów  gdzie przebita jest większość projektów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czechów nie ma nic z tego co widzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wygrała mafia urzędnicza - ale jeszcze bedzie dogrywka bo sprawa jest w prokuraturze... no naprawdę ciekaw jestem ile to tysięcy głosów urzędnicy uwalili i jakie projekty wygrałby gdyby nie ręczne poprawianie "głosowania"  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro podawano wcześniej ze "głosowało" ponad 47 tys osób a teraz że 40 tys to znaczy że głosy aż 7 tys osób usunięto ... ponieważ każda osoba mogła oddać kilka głosów to skala manipulacji jest oczywiście znacznie większa czytałem na facebookowym profilu BO w lublinie że pojedynczych głosów było  94 985 w tym 60 tys na duże projekty tymczasem okazuje się że  podobno pojedyńczych głosów na małe oddano 128 870 a na duże 80 550 chyba te 20 dodatkowych tys to te słynne głosy wysłane pocztą pantoflową ... dziennikarze tradycyjnie już nie są dociekliwi ale ze zwykłej arytmetyki wyłania się dość ponury obraz przekrętu to są podobno oficjalne wyniki http://um.lublin.eu/partycypacja/index.php?t=210&id=226044 oczywiście ile głosów oddano jaką metodą to tajemnica magicznej komisji Chorosia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
vv c
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała procedura podziału środków jest nieprzemyślana. Pozytywne jest to że środki zostaną wykorzystane przez miasto - aczkolwiek sam tryb głosowania i podziału budzi wątpliwości. W jaki sposób na przykład ma rywalizować projekt budowy oświetlenia ulicy Praczewskiej (M-179) z projektem budowy darmowych hot-spotów na terenie całego lublina? Osób zainteresowanych oświetleniem (mieszkańców ulicy mogących oddać głos) jest max 70 natomiast osobą zainteresowaną darmowym internetem w Lublinie może być każdy mieszkaniec Lublina. Wydaje się że budżet powinien być podzielony nie na dzielnice lecz na koszyki odpowiadające liczbie potencjalnych beneficjentów projektu. Zobaczymy co będzie w przyszłym roku.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaaa, kolejna baaaaardzo potrzebna lublinowi inwestycja: schronisko dla zwierząt. Szczęśliwości zupełnej lublinian na drodze stoi tylko niedoinwestowane schronisko dla psów. Chyba komuś poprzestawiały się priorytety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaaa, kolejna baaaaardzo potrzebna lublinowi inwestycja: schronisko dla zwierząt. Szczęśliwości zupełnej lublinian na drodze stoi tylko niedoinwestowane schronisko dla psów. Chyba komuś poprzestawiały się priorytety.
Dokladnie. Ci wszyscy "miłośnicy zwierząt" któzy latami trzymają te psy i koty w klatkach są tak naprawdę największymi sadystami. Uśpienie tych bezdomnych zwierząt - zwłaszcza chorych - było by całkowicie naturalne. Porównywanie zwierząt do ludzi, albo co lepsze stawianie ich wyżej to przejaw całkowitego odmóżdżenia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokladnie. Ci wszyscy "miłośnicy zwierząt" któzy latami trzymają te psy i koty w klatkach są tak naprawdę największymi sadystami. Uśpienie tych bezdomnych zwierząt - zwłaszcza chorych - było by całkowicie naturalne. Porównywanie zwierząt do ludzi, albo co lepsze stawianie ich wyżej to przejaw całkowitego odmóżdżenia...
Nikt nie stawia ich wyżej. Chociaż, prawdę mówiąc, jest oparu ludzi na tym swiecie, od których zdecydowanie wolę psy. Po prostu - zwierzetom  w schroniskach też nalezą sie godne warunki.l, bo to ludzie skazali je na poniewierkę. Ciesze sie, że ten projekt przeszedł.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nie stawia ich wyżej. Chociaż, prawdę mówiąc, jest oparu ludzi na tym swiecie, od których zdecydowanie wolę psy. Po prostu - zwierzetom  w schroniskach też nalezą sie godne warunki.l, bo to ludzie skazali je na poniewierkę. Ciesze sie, że ten projekt przeszedł.  
Godnie było by je bezpoleśnie uśpić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Godnie było by je bezpoleśnie uśpić...
  Ale dlaczego od razu uśpić? Tak sie robi w Anglii, od razu po trzech dniach.  moim zdaniem to nieludzkie. Niech maja swoja szansę na to, by je ktoś przygarnął. . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masakra. Mogliby zrobić porządny parking przy Stokrotki 6 i 8. Nie dosyć że prawie koła odpadają, to czasem ludzie nie mają gdzie zaparkować swoim samochodem. Wiem, że to "parking samoróbka" ale wykończenie tego i przeznaczenia kawałka boiska (co do boiska nie należy...) na parking byłoby świetnym rozwiązaniem. Ale cóż, chyba się nie doczekamy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze dodam, że większość projektów na os. Czuby jest niepotrzebne.  Ostatnio robili nową jezdnie własnie od ul. Jutrzenki wzdłuż ul. Stokrotki do ul. Rucianej i nie wiem po co kładli nową kostkę na chodnikach, miejscach parkingowych oraz krawężniki.... A obok ludzie tracą zawieszenie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na wiosnę byłem na debacie na temat budżetu w DK na Krańcowej i już wtedy mówiłem o możliwości zdominowania przez duże dzielnice, ale zostało to olane. Myślę że w przyszłym roku coś się w tym zmieni, bo z pewnością organizatorzy będą teraz musieli pomyśleć nad innym podziałem. Może tak jak mówiłem z podziałem kasy na dzielnice. Dotychczasowy podział tylko pogłębił różnice w rozwoju dzielnic. Te młodsze jak np. Czuby miały siłę przebicia i zwyciężyły.  W dzielnicah zapomnianych przez władze Ratusza mieszkają glłównie starsi ludzie, którzy nie mają możliwośći głosowanai przez internet. Zawinili też lokalni działacze dzielnicowi, a mogli przeprowadzić odpowiednią akcję ułatwaijącą głosowanie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...