Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biura nieruchomości w Lublinie: gdzie nie zapłacisz prowizji

Utworzony przez Klient, 20 października 2010 r. o 12:55 Powrót do artykułu
Te żydowskie biura nieruchomości pobierają 2% netto a w rzeczywistości 2,44% od nieruchomości po kilkukrotnym pokazaniu mieszkania już w momencie umowy przedwstępnej. To skandal! Jeżeli szukamy mieszkania o wart. 250tys.zł to biuro nieruchomości skroi z nas około 8tys.zł i to za nic! Dlatego apeluję do wszystkich rozsądnych klientów: Kupujcie NOWE mieszkania które są dużo tańsze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Pobieranie prowizji od obydwu stron jest sytuacją ewidentnie korupcjogenną. W rezultacie żadna ze stron nie może liczyć na prawdziwe zaangażowanie pośrednika i działanie na jego korzyść przy transakcji. Generalnie im cena wyższa tym dla pośrednika lepiej. Sam jestem rzeczoznawcą majątkowym i wiem jak duże rygory etyczne nakłada się na nas. Tymczasem pośrednicy mogą w świetle prawa zachowywać się nieetycznie (w wielu krajach prowizja z 2 stron jest wprost uznawana za nieetyczną). Może chociaż rynek to zweryfikuje wreszcie. A na marginesie to lubelksie biura pośrednictwa to jakiś dramat. Ogłaszałem sprzedaż domu w kilkunastu lubelskich agencjach i tylko z jednej z nich ktoś przyszedł obejrzeć dom. Jak można coś sprzedać skoro tego się nawet nie widziało? Oczywiście zarobek agencje mają na łapaniu klientów na niedotrzymaniu terminu na dostarczenie kopii aktu notarialnego po transakcji. Wtedy mają zgodnie z umową prawo pobrać prowizję nawet jeśłi sami sprzedaliśmy nieruchomość sąsiadowi. To jest dopiero skandal! Ale by było wesoło jakby jakiemuś dziennikarzowi zachciało się obejśc lubelskie agencje i poprosić o wzory umów. Ależ tam jest cudów nawpisywanych :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do nas KNC, na ul: Popiełuszki 28 , nie pobieramy prowizji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klient napisał:
Te żydowskie biura nieruchomości pobierają 2% netto a w rzeczywistości 2,44% od nieruchomości po kilkukrotnym pokazaniu mieszkania już w momencie umowy przedwstępnej. To skandal! Jeżeli szukamy mieszkania o wart. 250tys.zł to biuro nieruchomości skroi z nas około 8tys.zł i to za nic! Dlatego apeluję do wszystkich rozsądnych klientów: Kupujcie NOWE mieszkania które są dużo tańsze!
Zapomniałeś się podpisac "deweloper"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, która reguluje zawód pośrednika, usługa pośrednictwa może być tylko odpłatna. Pośrednik nie świadczy zatem żadnej usługi dla kupującego, który nie płaci prowizji. Oznacza to m.in, że taki kupujący nie jest objęty żadną ochroną z tytułu np. nierzetelnego wykonania usługi, w tym w szczególności nie jest objęty gwarancjami wynikającymi z polisy OC, którą każdy pośrednik musi mieć wykupioną. Pomimo tego, że prowizja jest pobierana od kupującego i sprzedającego nie oznacza to, że trafia ona do tej samej kieszeni czyli zarzut o nieuczciwość pośrednika w tym zakresie jest bezzasadny. Owszem pośrednik może reprezentować obie strony transakcji ale wymaga to zgody zainteresowanych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kupujący płaci prowizję za podanie adresu i tyle co robi POŚREDNIK kupowałam działkę dostałam adres, sama wszystko musiałam sprawdzić i wszystko co powiedziało biuro było nie prawdziwe działka budowlana była rolna. Nie powinno się płacić prowizji a jakieś tam niby bezpieczeństwo to bzdura. Widać że pisze pośrednik co tylko siedzi i czeka aż za podanie adresu kase dostanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie ale macie problem, skoro pośrednictwo to takie lukratywne zajęcie to sami załóżcie biuro i zostańcie obrzydliwie bogaci. Sam założyłem biuro kilka miesięcy temu i jeszcze nie sprzedałem żadnej nieruchomości. I tak faktycznie wygląda ten biznes, owszem kwoty wydają się być wysokie, ale są pobierane raz na kilka miesięcy. Zachęcam wszystkich oburzonych "żydowskim" zajęciem, zakładajcie biura i pokażcie jak pracujecie za darmo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to się biura nieruchomości jak ustawiają? na czym zarabiają? taki doradca ksy od klienta nie bierze bo bank mu płaci jak coś banku sprzeda nam a ci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja mieszkanie sam znalazlem, a kredyt zalatwialame z openem,a oni sa darmowi, wiec wyszedlem ze wszystkiego obronna reka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.fdnieruchomosci.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja próbowałem sam znaleźć mieszkanie, obejrzałem może z 30, skorzystałem z usług pośrednika obejrzałem 3 z których każde było ciekawsze. Kupiłem taniej i lepsze, więc czasem może warto zapłacić te 2,44%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlodzieje i tyle ! Co oni robia w ogole ???? Pokaza oferte, pokaża mieszkanie i wolaja srednio od 4-5 tys prowizji w gore !!! Pytam ZA CO ???!!!!! Ani nie sprawdza dokumentow, bo licza na notariusza ze to zrobi ! Zlodzieje,klamcy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
osobom zainteresowane darmowym umieszczeniem oferty sprzedaży nieruchomości polecam http://www.kupniedrogo.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pewno nie AZ nieruchomości. Zapłaciłam im prawie 2000 zł prowizji żeby biuro załatwiło za mnie formalności. Okazało się, że nie sprawdzili lokalu tj miała być w nim zainstalowana instalacja gazowa tak głosiła oferta...na miejscu nie było. Lokal wymagał większych nakładów niż było to przewidywane przez biuro. Sama musiałam załatwiać formalności z zarządem osiedla...a i najlepsze dogadałam się z pracownicą firmy odnośnie upustu czynszu na który zgodził się wynajmujący w wysokości 200 zł. W trakcie podpisywania umowy nie było upustu zawartego w umowie na moje pytanie dla czego? odpowiedź brzmiała "bo szefowa nic nie wiedziała" Skandal i amatorszczyzna, 3 panie które wzięły 2000 zł za usługę ode mnie + od wynajmującego drugie tyle... nie załatwiły zupełnie nic. Za te pieniądze nie powinnam kiwnąć nawet palcem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stefan napisał:
ludzie ale macie problem, skoro pośrednictwo to takie lukratywne zajęcie to sami załóżcie biuro i zostańcie obrzydliwie bogaci. Sam założyłem biuro kilka miesięcy temu i jeszcze nie sprzedałem żadnej nieruchomości. I tak faktycznie wygląda ten biznes, owszem kwoty wydają się być wysokie, ale są pobierane raz na kilka miesięcy. Zachęcam wszystkich oburzonych "żydowskim" zajęciem, zakładajcie biura i pokażcie jak pracujecie za darmo...
popieram! biznes jak każdy inny, wiec niby dlaczego usługi mają być bezpłatne. Rynek jest wolny niech ci obużeni sami sobie sprzedają, to nie będą płacić prowizji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesadzacie, każdy pośrednik musi z czegoś żyć. JEdyna różnica polega na tym, jaka prowizje weźmie. Jedni obdzierają nas ze wszystkich oszczędności, inni są w porządku. Grunt to dobrze trafić, jak np. nie mogę nic złego powiedzieć o firmie Jartom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sprawdźcie METROHOUSE i PARTNERZY S.A.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja powiem, że zgadzam się z Grackiem, zarówno w kwestii zarobku jak i firmy Jartom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Złodziej, oszuści itp, itd. To teraz pytanie do wszystkich tych którzy byli i się zawiedli. Umów nie potraficie czytać? Nie widzicie co tam jest napisane? Po co to zdziwienie i opisywanie takich bzdur! Nie potraficie czytać to płacicie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Te żydowskie biura nieruchomości pobierają 2% netto a w rzeczywistości 2,44% od nieruchomości po kilkukrotnym pokazaniu mieszkania już w momencie umowy przedwstępnej. To skandal! Jeżeli szukamy mieszkania o wart. 250tys.zł to biuro nieruchomości skroi z nas około 8tys.zł i to za nic! Dlatego apeluję do wszystkich rozsądnych klientów" sam jesteś żydem gamoniu!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...