Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A co ze "zwrotnymi" szklanymi butelkami po piwie? Nie można ich oddać bez paragonu a na wymianę jest trochę trudne gdy robi się zakupy "przy okazji" i nie nosi przy sobie ciągle pustych butelek. Tyle mówi się o ekologii a butelki muszę wystawiać dla "zbieraczy" którzy mają swoje sposoby na oddanie ich bez paragonu (i nie na wymianę) albo wyrzucać (czyli de facto wyrzucać te kilkadziesiąt groszy które dopłaciłem za butelkę "zwrotną").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Pseudo ekologia. Mam nosić paragony to mi dadzą kwitek abym w kasie mógł sobie odliczyć od zakupów... Pseudoekologia leclerca na zana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Niemczech za każdą butelkę automat nalicza 50 centów, które potem, po okazaniu paragonu przy kasie, są odliczane od rachunku. Super sprawa! Kiedy u nas tak będzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc coś taniej kupić i dostać nagrodę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(...)
Ostatnio edytowany 31 grudnia 2012 r. o 14:05
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O Boshe! Na Węgrzech w każdym większym markecie są automaty przyjmujące butelki. U nas normalnie jakieś odkrycie. Co za kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrzynki - po wodzie i piwie - i wymienia na pełne. Ciekawe też dlaczego nie ma w naszym kraju wody mineralnej w szklanych dużych butelkach zwrotnych, żeby można było kupować na cały tydzień dajmy na to jedną skrzynkę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZA  100  LAT  !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...