Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Atopowe zapalenie skóry

Utworzony przez marcin76, 12 grudnia 2014 r. o 22:32
...
Ostatnio edytowany 4 marca 2015 r. o 16:42
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam.Mój synek też miał , sama Doktorka nie wiedziała z czego bo wszystkie badania wyszły dobrze. Zaczęłam podawać synkowi bardzo często (1posiłek dziennie przez 5 dni w tygodniu)kaszę jaglaną, na słodko, z zupkami, na drugie danie. Robie to w dalszym ciągu, uczulenie się zagoiło i narazie nie powraca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam.Mój synek też miał , sama Doktorka nie wiedziała z czego bo wszystkie badania wyszły dobrze. Zaczęłam podawać synkowi bardzo często (1posiłek dziennie przez 5 dni w tygodniu)kaszę jaglaną, na słodko, z zupkami, na drugie danie. Robie to w dalszym ciągu, uczulenie się zagoiło i narazie nie powraca.
Zapomniałam dodać ,ze na początku stosowałam fenistil żel i krople doustne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ważne jest to żeby działać kompleksowo. Trzeba ograniczyć do minimum kontakt dziecka z alergenami czyli czynnikami które nasilają dolegliwość. Ważne jest żeby dbać o właściwą higienę i pielęgnacjie skóry dziecka. Zmieniona chorobowo skórę powinno sie nawilżać tzw emolientami które natłuszczają , regenerują s=naskórek i łagodzą świąd. Dobrze jest też zadziałać na azs od środka. Dobre efekty daje podawanie dzieciom probiotyków. Sama stosuje Latopic- podaje sie go raz dziennie. Jeśli chodzi o emolienty to do niedawna stosowałam emolium(dobre ale drogie) ale teraz zaczełam stosowac emulsje do ciała Latopic i jak na razie jestem z niej zadowolona(a tańsza od emolium)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałem CHYBA ataki atopowego zapalenia skory. Piszę chyba, bo nigdy nie byłem u lekarza. Teraz czasami sie odzywa gdy użyje złego szamponu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moje atopowe zapalenie skóry było bardzo rozległe i bolesne. Całą szyję, powieki, skórę przy nosie miałam pokrytą palącą, czerwona skórą. Odwiedziłam wielu specjalistów, ale dopiero jeden z dermatologów przepisał mi dobre leki, dał rady i sprawił, że wyszłam z tej okropnej dolegliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy AZS należy pamiętać, by kosmetyki, które stosujemy zawierały emolienty, informacje o nich znajdziecie tutaj-> http://kobietyn.eu/wszystko-co-powinnas-wiedziec-o-emolientach/ w skórcie - dbają, by na naskórku cały czas była warstwa lipidowa, dzieki, której mżna unikąć wielu podrażnień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uzupełnianie lipidów to jedno, warto jeszcze pamiętać o odpowiednim nawilżaniu. Znam problem, bo sama go mam i z tych wypróbowanych najlepiej się sprawdza lipikar. @panjacek wybierz się do lekarza z tym, nieleczona skóra może naprawdę dać Ci w kość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też mam wielkie problemy ze skórą  i stosuję leki na łuszczycę od Dra Michaelsa. Wielu moich znajomych stosuje je również na AZS, ponieważ natłuszczają i nawilżają dobrze skórę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam dermatologa http://www.halodoktorze.pl/lekarz/urszula-chmielowiec,65168/dermatolog/urszulin-lublin/Miałam atopowe zapalenie skóry i wiem jak może utrudnić życie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Również na to chorowałam, ale pomogła mi książka "Jak rozmawiać z aniołami" Marii Bucardi (możecie kojarzyć ją z np filmów na youtube i wywiadów na wp.pl) jest to świetna książka, która może pomóc w rozwiązaniu problemów fizycznych jak i psychicznych, np jak pokonać w sobie zawiść i zazdrość.  http://magiczny-swiat.es24.pl/opis/7802674/jak-rozmawiac-z-aniolami-poradnik-marii-bucardi-wskazowki-i-przykladowe-teksty.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym poleciała bardzo łagodne i naturalne http://www.lifetree.pl/kosmetyki-naturalne/odzywcze-maslo-rokitnikowe-do-ciala/Nie zawiera żadnych składników syntetycznych i świetnie sprawdza się przy wszelkich podrażnieniach. Wiem że wiele osób z AZS często właśnie wybiera kosmetyki naturalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ważne jest to żeby działać kompleksowo. Trzeba ograniczyć do minimum kontakt dziecka z alergenami czyli czynnikami które nasilają dolegliwość. Ważne jest żeby dbać o właściwą higienę i pielęgnacjie skóry dziecka. Zmieniona chorobowo skórę powinno sie nawilżać tzw emolientami które natłuszczają , regenerują s=naskórek i łagodzą świąd. Dobrze jest też zadziałać na azs od środka. Dobre efekty daje podawanie dzieciom probiotyków. Sama stosuje Latopic- podaje sie go raz dziennie. Jeśli chodzi o emolienty to do niedawna stosowałam emolium(dobre ale drogie) ale teraz zaczełam stosowac emulsje do ciała Latopic i jak na razie jestem z niej zadowolona(a tańsza od emolium)
Zeby działać  kompleksowo   może najpierw  zróbmy  badania krwi z antybiogramem bez tego nigdy nie podjemuję   się leczenia  w  Zabrzu jest takie labolatorium gdzie owe badania wykonują http://www.badania-medyczne.pl/badanie-krwi-zabrze-laboratorium-cennik/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na azs bardzo dobry jest olej lniany, mój syn ma AZS ale sama też mam problem z suchą skórą i się ratujemy atoperalem, dobrze natłuszcza, przez co skóra zdecydowanie mniej swędzi i mniej się łuszczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Atopowe zapalenie skóry to obecnie chyba jakaś plaga. Tyle dzieci choruje na AZS, jak nigdy. Podobno to już 20%. AZS jak każdy rodzaj alergii dość mocno jest uciążliwe, szczególnie kiedy dotyczy niemowląt. Swędząca skóra nie pozwala maluchom przespać nocy i dziecko staje się bardzo płaczliwe i podrażnione. Moja siostra, a w zasadzie jej córka boryka z tym problemem. Teraz jest trochę lepiej, odkąd stosuje krem z ektoiną ectoSkin P7 - widać wyraźną poprawę. Skóra jest lepiej nawilżona, ładnie się regeneruje i nawet ten uporczywy świąd zelżał. Z tych produktów, które dotychczas używała, to zdecydowanie krem z ektoiną jest najlepszy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stosowanie emolientów do mycia i natłuszczania skóry, to podstawa przy AZS. Miejsca zmienione chorobowo warto smarować kremem Dermaveel, który jest bez sterydów, a pomimo to leczy skórę i likwiduje świąd. Raz na jakiś czas dobrze jest zrobić sobie kąpiel w siemieniu lnianym, bo ono świetnie łagodzi podrażnienia. Starsze pokolenia stosowały do kąpieli zwykły krochmal, który sprawdza się do dnia dzisiejszego. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszą decyzją jest konsultacja dermatologiczna. Mi akurat wystarczył eloderm z apteki i nie trzeba było zukać dodatkowych, robionych maści. Skóra jest dużo zdrowsza i ładnie wygląda. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u nas pomagają tylko emolienty exomega control, a uwierzcie, troche różnych kosmetyków już przetestowaliśmy. exomega mają 95% naturalnych składników , balsam wystarczy używać raz dziennie, ale ważne by regularnie. w każdym razie one bardzo nawilżają i widzę że Tosia nie ma skłonności do drapania, więc rany mają okazję się zagoic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@arleta my też używamy tych emolientów z zalecenia naszej pani dermatolog. bardzo dobrze nawilzaja, tylko trzeba też unikać innych mydeł i perfumowanych kosmetyków i te okresy remisji rzeczywiście są znacznie dłuższe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi doradzono emolienty zawarte w Elodermie i jak narazie widzę, że skóra ładnie reaguje i zaczerwienienia zniknęły. Myślę, że to właśnie przy nim zostanę podczas pielęgnacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...